ФУДБАЛЕРИ КАЈГАНЏИИ!

Кој ќе победи - пие пиво на гага?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
А, ние од сеа да ви земеме пиво. Така, у сабота кога ќе дојдеме ладно да ви го даеме. :pos2: :pos2: :pos2:

п.с. :pusk:
левото е јузери, десното админи :poss:
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Acid напиша:
Што ве гледам и читам чудни... Некои па уште гласаат за јузерите дека ќе победат. Според мене, тоа може да се случи само поради:

1) гнев кон админите
2) неинформираност
3) инает
4) желба за потпалување на атмосферата, иако и самите се свесни дека админите се „админи” и на теренот


Не, сериозно... Како што овојпат сум убеден дека јузерите ќе го пијат, никогаш не сум бил. Башка, играат без зЕКО и Лу, а само тие знаат да повлечат во играта.

Уствари, палете се. Колку повеќе - толку подобро.
Ајде нека дојде сабота веќе, ми се пие пиво! :)
Не биди сигурен многу!!!Мене ми изглеа дека многу се слаби админите!!!:pos2::pos2:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
А стварно-може да се извадат прелиминарните состави на екипите!?
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
BusHav напиша:
А стварно-може да се извадат прелиминарните состави на екипите!?
Па ја, ти, ѕвер.... :)

Башка, кој ќе ни брани? И фудбал кој ќе донесе?
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Во случај да нема многу луѓе вишок ќе правиме измени, а ако има доволно за уште една екипа ќе правиме турнирче со 3 тима :wink:
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
За фудбал ќе донесам јас а за бранење не знам!Ја сум активен у играта не на голот!!!:poss:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Crazy напиша:
А, ние од сеа да ви земеме пиво. Така, у сабота кога ќе дојдеме ладно да ви го даеме. :pos2: :pos2: :pos2:

п.с. :pusk:
левото е јузери, десното админи :poss:
Тешете се...:tapp:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
gerard напиша:
зеко, зеко... после три ипол саати трчање, после две сменети игралишта, после 7 продолженија, при наше (негово) минимално водство он пресече и заповеде - играме на два разлика. при што админите победија таа утакмица со нерешено
Тоа беше истиот натпревар кога Водка Микс почна да ја гради голманската кариера :icon_lol:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
FrAnKEnsTEiN напиша:
За фудбал ќе донесам јас а за бранење не знам!Ја сум активен у играта не на голот!!!:poss:
Me too. А ако играме турнир, треба на време да се игра. 10 мин полувреме. За да свртиме поише текми.

Acid напиша:
Тешете се...:tapp:
:smeshko:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Crazy напиша:
Me too. А ако играме турнир, треба на време да се игра. 10 мин полувреме. За да свртиме поише текми.
Каков турнир бе, вие дали сте нормални?

Играме 2 екипи само, ако треба ќе има и по некоја измена...
Инаку, се игра 2 полувремиња по 30 минути, по 6 (5+1) играчи од екипа.

Аут е втората линија (има 2...), а аут е кога целата топка ќе ја помине линијата (за тие што не знаеле).

Бати, кои сте вие? Сакам да си искалкулирам колку ќе изгубите уште од сега :vozbud:
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Ја бати и бушав и доста сме бе :pos2::pos2:!!!Пошо имаме талент за двајца и таман 6 души сме:pos::pos:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Acid напиша:
Каков турнир бе, вие дали сте нормални?

Играме 2 екипи само, ако треба ќе има и по некоја измена...
Инаку, се игра 2 полувремиња по 30 минути, по 6 (5+1) играчи од екипа.

Аут е втората линија (има 2...), а аут е кога целата топка ќе ја помине линијата (за тие што не знаеле).

Бати, кои сте вие? Сакам да си искалкулирам колку ќе изгубите уште од сега :vozbud:
Добро де, без нервози. Кои се сме, појма неам. Знаеме и за аут кога е, истото важи и за гол.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
FrAnKEnsTEiN напиша:
Ја бати и бушав и доста сме бе :pos2::pos2:!!!Пошо имаме талент за двајца и таман 6 души сме:pos::pos:
Дечко, изгледа не си во тек... Фудбал ќе играме, не баскет. :toe::vozbud:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
FrAnKEnsTEiN напиша:
Ја бати и бушав и доста сме бе :pos2::pos2:!!!Пошо имаме талент за двајца и таман 6 души сме:pos::pos:
А ја бе? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Crazy напиша:
Добро де, без нервози. Кои се сме, појма неам. Знаеме и за аут кога е, истото важи и за гол.
Не бе друже, чисто да дефинираме некои правила. Да ги има на писмено. Зошто, Батистута никогаш во животот не признал пораз. Или сонцето му смета, или ладно било во балонот во Форца Мобимак, или повеќе пот имал на десната мишка, или топката имала „џмучка”, топката се дупнала по завршетокот на натпреварот, чешмичката од спротива немала ладна вода, Зеко (Дел Пиеро) не му чинел.. :poss:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom