ФОН-прв приватен универзитет во РМ

Член од
22 декември 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
не сум на фон, колега :)
Дипломата. Не ја бива за ништо
грешип и тоа многу... имам заврешно на фон 3 год. на факул . за детек и бесбедност , сега сум на специалистичи студии како вонреден, а вработен сум во МВР ( инспек. на крвни деликти ) .. дипломата е валидна и призната ви РМ а истотака и во странство ... биди поздравена... ;)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
А вие на кој универзитет студирате ??
На ФОН, ама употребив малце сарказам, онака да им се поќефи на колегите од државните. :)

Секоја година иста приказна без основа. Да му умре на комшијата козата, оти јас немам. :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

што не сте отишле на американ ако ви дошло до приватен? тоа е едно што се поштува од приватните, а до плукање не ми ни дошло. Ми е гајле. Останете ми поздравени :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

што не сте отишле на американ ако ви дошло до приватен? тоа е едно што се поштува од приватните, а до плукање не ми ни дошло. Ми е гајле. Останете ми поздравени :)
Не си баш најс како што си се пишала :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
хахахаха не си у право. Најс сум, али не си приметил :)
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
55
Поени од реакции
1
На ФОН, ама употребив малце сарказам, онака да им се поќефи на колегите од државните. :)

Секоја година иста приказна без основа. Да му умре на комшијата козата, оти јас немам. :)

поштувам :pos:
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Мислам дека за едноставни работи како за сурфање на интернет и сл. работи се таман, плус и практични се доста.

А инаку Dell Latitude се лаптопите:

http://www.dell.com/content/products/productdetails.aspx/laptop-latitude-2100?c=us&l=en&s=hied
Може ли да ми кажеш од каде ти е оваа информација, на a1 кажаа дека марката ке биде Dell,а какви дел никаде не спомнаа, сигурна ли ти е оваа информација.


И дали ке се носат униформи оваа година на фон, бидејки не пишува никаде да се уплате посебно за нив.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Може ли да ми кажеш од каде ти е оваа информација, на a1 кажаа дека марката ке биде Dell,а какви дел никаде не спомнаа, сигурна ли ти е оваа информација.


И дали ке се носат униформи оваа година на фон, бидејки не пишува никаде да се уплате посебно за нив.
Од оваа година униформите не се задолжителни.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Може ли да ми кажеш од каде ти е оваа информација, на a1 кажаа дека марката ке биде Dell,а какви дел никаде не спомнаа, сигурна ли ти е оваа информација.


И дали ке се носат униформи оваа година на фон, бидејки не пишува никаде да се уплате посебно за нив.

Кога кажаа на A1 дека ќе ни даваат DELL нетбукови го имаше и моделот, го чачкаа нешто Latitude 2100...

Абе океј е...мање више лаптоп...подобро да дадат одколку она обратното :D

Едвај чекам да почнеме веќе, ме фаќа криза за цртање :vozbud:

Што се однесува на униформите, не се задолжителни али ако сакаш можеш слободно да си нарачаш...Мене ми се јавија пред некој ден и коа им реков не фала, ми треснаа телефон хахаха
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ја на А1 видов дека земале 3000 нетбукови, а ваљда само 3000 студенти ќе се запишат оваа година, ќе има ли за нас сеа трета што ќе бидеме или само фора пуштаа со тоа шо рекоа за сите студенти??
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
ха ха ха лага,превара и живи глупости!
делл лаптоп што стипендистите си го плаќаат 600 евра а уствари треба да биде бесплатен,индекси што уште не сме ги добиле и ред други работи што несакам да ги спомнувам за да не дојде до кофликти :D

Dangerous..едно прашање до тебе...како поминавте на тоа специјалното физичко,лесно или тешко...јас :toe: уште сме немале час :pos2:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Јас разбрав дека Маркетинг фора е тоа со лаптопите, за да се придобијат поголем број на нови студенти, пошо лани кога го запишував брат ми, и според тие информации што ги добив од некој кадри таму, бројот на запишани студени лани бил катастрофално мал, и исто уште една информација дека од некој си * смешни * уплатници и плаќање дека студентите ќе бидат ослободени - врска нема, Јас сум и до некаде разочаран од тоа што јас го замислував а не е , И нормално треба да си малце инает персона за да ги придобиеш тие некој од таму кој безрезервно помагаат :vozbud:. Мене тие на шалтер многу ме сакаат
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
ФОН- Плати повеќе, учи помалку.

Биди она што ќе кажат мама и тато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom