ФОН-прв приватен универзитет во РМ

Член од
16 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
Па они можат да го плукаат ФОН, но сепак е во предност за разлика од државните. Но еве на пр. на Факултетот за Детективи и Безбедност примаат студенти се разбира без физички и психички тестови, и влегува и кој треба и кој не треба (за разлика од факултетот во Идризово).. И каква е таа организација, не знам само што ќе прават после тие луѓе што ќе завршат тој факултет, зашто во државата нема многу потреба од таков кадар.
Ме интересира...кога се уписите за на ФОН...или е исто како и за другите факултети???
На ФОН уписите почнаа уште во Јуни, што значи пред да се земат дипломите.. така да.........
Мора на предавање да се иде ? Пошо сакам да работам у исто време, не ми се иде на предавање :)
Може како вонреден да се запишеш...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дали некој има земено лап топ, каква конфигурација се? И јолку е сега на Фон 1500 или 2000 евра?
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Дали некој има земено лап топ, каква конфигурација се? И јолку е сега на Фон 1500 или 2000 евра?
2000 евра си е...Само за тие што веќе се студенти и имаат уплатено до 20 јуни имаат 100 евра попуст,а лап топ-ите ќе ги даваат сега,кога ќе почне годината,па ќе видиме шо како.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Ќе ни дадат HP MINI најверојатно, претендирам на моделот 2140... Колку ќе ни заврши работа не знам, но како и да е јас веќе имам лаптоп за сериозна работа пошто сум студент на Дизајн и Мултимедија...

Работата била демек многу се грижеле за нас, па ни давале ултра мобилни нетбукови...шо ќе дизајнирам на Atom 1.6 и екран од 10 инча? Али ај фенси ќе ни бидат дигитрониве ако ништо друго :pos2:
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Do koga mozes da se zapises na FON.I uste nesto dali mozes da se zapises na informatika ako nemas polaganu matematika na matura.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Do koga mozes da se zapises na FON.I uste nesto dali mozes da se zapises na informatika ako nemas polaganu matematika na matura.
Па ја ти препорачувам до вторник тоа да го направиш, и можеш да се запишеш иако не си полагал математика на матура...
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
55
Поени од реакции
1
кај нас (дизајн и мултимедија) доаѓаа нови студенти и на пола помината година :tapp: така да ако сакаш да се запишеш таму не ти бега :wink:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ќе ни дадат HP MINI најверојатно, претендирам на моделот 2140... Колку ќе ни заврши работа не знам, но како и да е јас веќе имам лаптоп за сериозна работа пошто сум студент на Дизајн и Мултимедија...

Работата била демек многу се грижеле за нас, па ни давале ултра мобилни нетбукови...шо ќе дизајнирам на Atom 1.6 и екран од 10 инча? Али ај фенси ќе ни бидат дигитрониве ако ништо друго :pos2:
Мислам дека за едноставни работи како за сурфање на интернет и сл. работи се таман, плус и практични се доста.

А инаку Dell Latitude се лаптопите:

http://www.dell.com/content/products/productdetails.aspx/laptop-latitude-2100?c=us&l=en&s=hied
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ваков би очекувал во средно да ми даат, не на факултет.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
а чекајте малце... признат ви е факултетот?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Не бе, плаќаме дипломи иако после нема работа оти фирмите истакнуваат дека не примаат студенти од фон.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
слободно можеш да си ја искинеш... или можда не, може ќе го признаат за некоја година. :nenene:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
не сум на фон, колега :)
Дипломата. Не ја бива за ништо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom