Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
нели ти беше јасно, та да не те замарам со цитирање бесполез
До сега нигде немам сретнато ваква класификација на криминалци како твојава, затоа прашав. :)Бидејќи криминалот во врска со принуда, закана, уцени, насилство, поткуп се провлекува низ скоро сите глави на КЗ.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
До сега нигде немам сретнато ваква класификација на криминалци како твојава, затоа прашав. :)Бидејќи криминалот во врска со принуда, закана, уцени, насилство, поткуп се провлекува низ скоро сите глави на КЗ.
беа споменати во барањето на сјо за настаните со изборите и во снимките, затоа не ги допишав, оти и не ми се пишува овде пошто темава за мене е повеќе правни заврзлами.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
483
Поени од реакции
502
Мене пак не ми пречи многу донесувањето на некој закон колку и да ни изгледа лош на дел од граѓаните ако тој бил во предизборната програма на партиите на власт.Ми пречи и тоа многу кога си носат закони кои воопшто не ги спомнувале во предизборна програма а си ги носат и тоа повеќето се на штета на сите граѓани.
затоа и едно прашање до сите кои го подржаа овој закон,зошто сега го сменија а не го вметнаа во предизборната кампања како чекор кој ќе го спроведат па нели ако граѓаните го сакаат нека си ги гласаат и потоа нека си го изгласаат и законот.Зошто баш сега пред изборри,толку многу им се брза?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
беа споменати во барањето на сјо за настаните со изборите и во снимките, затоа не ги допишав, оти и не ми се пишува овде пошто темава за мене е повеќе правни заврзлами.
Па добро тоа е за кд против изборите и изборниот систем. Не треба да се меша, принуда итн..може кај многу други кривични дела да има за кои е можна примената на институтот помилување.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Ванхојте треба да се прогласи персона нон грата во РМ. Човеков очигледно „не е со сите“. Само аматер може да дадеизјава дека „со одлуката на Уставниот Суд“ сме се оддалечиле 10 св. години од ЕУ“. А па инаку многу се приближуваме. Прво нека ја средат Грција и нејзиното вето (како и да е изведено), па после да дискутираме за „у ЕУ“. Но, ваква изјава да дава за одлука на Уставен Суд, ова е СКАНДАЛ. Прво, кој е тој да го оценува нашиот Уставен Суд. Судот донесе сосема законска одлука. Ни се случуваат преседани од „врвни“ странски политичари кои не поттикнуваат и тераат да живееме противзаконски и противуставно. Не тераат да не ја оценуваме уставноста на СЈО, а очигледно е неуставно донесено. Го тераат уставниот суд да не пресудува согласно уставот. Овде не се знае кој е луд, а кој збунет.
Напротив. Треба да му се даде сето медиумско внимание што му недостасувало во животот. Совршен е човекот.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
1/3 od vasheto clenstvo da imavte 1gram od mozokot na Vanhojte Makedonija ke cutese..

Covekot se trudi da mu gi otvori ocite na slepci kako vas, a ne deka mu treba mediumsko vnimanie.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Баш како што кажав стигна осудување од сите страни на Меѓународната, ДПМНЕ изгуби илјадници гласачи баш поради фактот што го изгласаа законот за помилување на педофили и криминалци кои прават изборни измами... Ванхојте си ја тера агендата, полека полека ДПМНЕ ги изгуби сите пријатели (ако воопшто имаше вистински пријатели).

СДСМ што туку си обезбеди победа, сега борбата ќе биде за што е можно поубедлива...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Тоа си е твое мислење, со тоа мислење сме таму кај што сме. Ти пријател класичен бадијалџија со исти излитени коментари. Криво ви е што некој произведува, купува и гради за Македонија, а тоа не сте вие малодушниците и искористувачите на луѓе. Уште 100 коментари да пишеш со ваква тематика за македонците пак нема да не отргнеш од патот за силна и просперитетна држава. Јас и уште многу ќе се грижиме да не допрете раководни позиции.
Прост народ, силна држава :icon_lol:. Ваљда по таа мантра се водиш.
Што се гради си приметил? Фалц кружни текови, измислен архитектонски стил за овие простори, во Прилеп на Марјан мандатот ќе му заврши, а толку најавуваната реконструкција на стадионот не е ни администрациски почната.

Со кои аргументи ќе ми контрираш дека не сме прост народ?

П.С.Ако мене сон ми е да сум на политичка раководна позиција сум завршил работа во животот.

и повторно манипулација. Никој дури ни во тие прилепувани разговори што ги објавивте не рекол ЕДНО УБИСТВО НЕ МОЖЕШ ДА СОКРИЕШ во смисла "до кај дојде работава човек не може едно убиство да сокрие" како што се обидувате вие да манипулирате. Туку буквално тоа го вика "Убиство не може да сокриеш" во смисла не се работи за проаѓање на црвено на семафор па да скриеш. Не знам кај кого ви палат овие финти и манипулации..
Нешто сме нервозни? :icon_lol:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
и повторно манипулација. Никој дури ни во тие прилепувани разговори што ги објавивте не рекол ЕДНО УБИСТВО НЕ МОЖЕШ ДА СОКРИЕШ во смисла "до кај дојде работава човек не може едно убиство да сокрие" како што се обидувате вие да манипулирате. Туку буквално тоа го вика "Убиство не може да сокриеш" во смисла не се работи за проаѓање на црвено на семафор па да скриеш. Не знам кај кого ви палат овие финти и манипулации.

 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.244
Поени од реакции
78.866
На пример Суљо од Чаир е у Сирија и се бори за ИСИС. Таму ебе деца, меѓу другото (ИСИС му ја овозможил таа негова пасија). Нормално, каурски деца, немој нешто друго да помислите. Он исто-така учествувал на времето у ДУИ-ВМРО изборните заебанции, оноа со вреќи сиџимчиња, Мартин-like активности на убедување на гласачите и слично.

Е сега, со новиов закон за помилување на педофили-терористи-изборни местачи, Ѓорѓе Иванов еднаш или трипати ќе го помилува?
Или нешто од типот амнестија ќе му дадат, пошто у нивните договори така овие работи се решаваа до сеа.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
За да станете гласач кој за ДИК е спорен а за СДСМ фантомски треба да ве нема во една од базите чии податоци се вкрстуваат. Па така, ако неколку години не сте биле кај Вашиот матичен лекар или пак воопшто го немате, веднаш станувате според гласач, бидејќи вашето име ќе се јави во базата на МВР но не и во базата на Министерството за здравство. Спорни гласачи се и семејствата во кои живеат лица со три различни презимиња па така ако две ќерки по стапувањето во брак ги смениле презимињата но не и адресите или останале да живеат во домот на своите родители, стануваат спорени гласачи. Според гласач станувате и ако се преселите и ја смените адресата во личната карта но не и во пасошот, или пак, ако сте невработен и подолг период не се пријавувате во агенцијата за вработување.
Според информациите, речиси 90 отсо од овие гласачи се етнички Албанци а за повеќе од една третина од нив, МВР веќе ставило забелешка дека подолг период се исселени од Македонија.

***
Штотуку дознав дека сум фантом пошто исполнувам еден од овие критериуми. Фала СДС.
објавена е некаде процедурата или ова е само твое размислување?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom