Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од RedStarFan, 24 февруари 2016.

 1. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.343
  Допаѓања:
  3.749
  На Con Artist му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Darko_ufo

  Darko_ufo Гостин

  А изгласаа нешо у стил ако си бил Премиер и си правел криминал да се смета како вршење на дејност и да не е казниво со закон, или на наредното заседавање?
   
  На Aexil Kong, IGOR_MK., Teget и уште 12 други им се допаѓа ова.
 3. Xibalba

  Xibalba Punctum vivimus

  Член од:
  24 јануари 2012
  Мислења:
  5.708
  Допаѓања:
  10.149
  Чисто да ги знаеме оние кои што овозможија и на следните избори „некое ливче нека снема“ да помине неказнето
  [​IMG]
   
  На IGOR_MK., Teget, Нuкола и уште 18 други им се допаѓа ова.
 4. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.735
  Допаѓања:
  7.273
  Ајде јавен линч сега нешто синови ќерки имаат ова судииве? Сериозно мислам дај олабавете, бриши политичка тема администраторе.
   
 5. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.343
  Допаѓања:
  3.749
  Хаха, да си уживаш, Уставен суд донесува одлука, никаде партија нема спомнато ни ништо. По правничка тема амин :) Ќе се олабавиме, и ја сакам вака Jail free card Да си имам :(
  --- Споено дупло мислење, 24 февруари 2016 ---
  изгласаа ако си правел изборен криминал и те осудат на мерка затвор, Хорхе може да те извади, то ес да те помилува
   
  На VardarVoSrceto и Ернесто ЧЕ Гевара им се допаѓа ова.
 6. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.735
  Допаѓања:
  7.273
  Еве и да осудат 20 души максимум можи да помилува 3-5 души останатите ќе го кркаат. Не можи помилување за сите претеризам ќе е тоа.
   
 7. ultras1988

  ultras1988 4600

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.247
  Допаѓања:
  3.705
  Љубчо е 1 година и повеќе пред другите.Е сега на здравје бричење.
   
 8. Goldie

  Goldie Гостин

  Ако не приметуваш политика одамна е дозволено на форумов така да можеш само да ќутиш и трпиш, не ти е ова курир па дпмне-овците да кажуваат што треба да се објави а што не.

  Него овие само си го навлекуваат гневот на граѓаните, бар на оние што имаат памет. Никогаш нема да ги заокружат на избори повеќе иако верувам дел ги гласале до сега
   
  На Teget, VardarVoSrceto, Verdict и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. Gandradelic

  Gandradelic Banderash

  Член од:
  31 март 2014
  Мислења:
  1.226
  Допаѓања:
  732
  Ај превод на целата ситуација што се случува. Превод , сериозно?За што станува збор најточно?
   
 10. ..........

  .......... Гостин

  Gruevski ke победи и на наредните избори, помирете се со реалноста..
   
 11. marambo

  marambo

  Член од:
  19 април 2013
  Мислења:
  2.004
  Допаѓања:
  2.077
  ако местиш избори не може да те затворат, може само да ти се фатат.
   
  На Verdict и Curious им се допаѓа ова.
 12. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.735
  Допаѓања:
  7.273

  Шо би рекол Црни Гаро администратор соросиски :icon_lol:. Инаку куров ме заболе најискрено јас сум антицензура скроз. Настрана од тоа колку праведна неправедна одлука има Уставниот суд мене ми изгеда на линч ова притисок кој е шо е зошто суди итн.
   
 13. Brutus

  Brutus

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  5.169
  Допаѓања:
  2.264
  Ајде сега Иванов нека ги помилува овие во уште непочната постапка исто ко БЦ кога го помилува Заев и ќе се најде баланс на политичката сцена.
  --- Споено дупло мислење, 24 февруари 2016 ---
  Стока.
   
 14. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.735
  Допаѓања:
  7.273

  Аааааааааа мора да го јади некој, ја искрено мислам прв Миле ќе пишти ќе вришти под тушеви во Идризово :icon_lol:.
   
  На IGOR_MK. и Ilumious им се допаѓа ова.
 15. ferguson

  ferguson

  Член од:
  30 декември 2009
  Мислења:
  547
  Допаѓања:
  147
  Прочитај го bucio добро кажа, БЦ го извади Заев ама овде сега голем е списокот 3-4 нека аболицира останатите ке го сисаат.
   

Сподели преку: