Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

D

Darko_ufo

Гостин
А изгласаа нешо у стил ако си бил Премиер и си правел криминал да се смета како вршење на дејност и да не е казниво со закон, или на наредното заседавање?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.764
Поени од реакции
7.315
Ајде јавен линч сега нешто синови ќерки имаат ова судииве? Сериозно мислам дај олабавете, бриши политичка тема администраторе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.344
Поени од реакции
3.749
Ајде јавен линч сега нешто синови ќерки имаат ова судииве? Сериозно мислам дај олабавете, бриши политичка тема администраторе.
Хаха, да си уживаш, Уставен суд донесува одлука, никаде партија нема спомнато ни ништо. По правничка тема амин :) Ќе се олабавиме, и ја сакам вака Jail free card Да си имам :([DOUBLEPOST=1456334854][/DOUBLEPOST]
А изгласаа нешо у стил ако си бил Премиер и си правел криминал да се смета како вршење на дејност и да не е казниво со закон, или на наредното заседавање?
изгласаа ако си правел изборен криминал и те осудат на мерка затвор, Хорхе може да те извади, то ес да те помилува
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.764
Поени од реакции
7.315
Еве и да осудат 20 души максимум можи да помилува 3-5 души останатите ќе го кркаат. Не можи помилување за сите претеризам ќе е тоа.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.254
Поени од реакции
3.758
Љубчо е 1 година и повеќе пред другите.Е сега на здравје бричење.
 
G

Goldie

Гостин
Ајде јавен линч сега нешто синови ќерки имаат ова судииве? Сериозно мислам дај олабавете, бриши политичка тема администраторе.
Ако не приметуваш политика одамна е дозволено на форумов така да можеш само да ќутиш и трпиш, не ти е ова курир па дпмне-овците да кажуваат што треба да се објави а што не.

Него овие само си го навлекуваат гневот на граѓаните, бар на оние што имаат памет. Никогаш нема да ги заокружат на избори повеќе иако верувам дел ги гласале до сега
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.246
Поени од реакции
742
Ај превод на целата ситуација што се случува. Превод , сериозно?За што станува збор најточно?
 
?

..........

Гостин
Gruevski ke победи и на наредните избори, помирете се со реалноста..
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.078
Ај превод на целата ситуација што се случува. Превод , сериозно?За што станува збор најточно?
ако местиш избори не може да те затворат, може само да ти се фатат.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.764
Поени од реакции
7.315
Ако не приметуваш политика одамна е дозволено на форумов така да можеш само да ќутиш и трпиш, не ти е ова курир па дпмне-овците да кажуваат што треба да се објави а што не.

Него овие само си го навлекуваат гневот на граѓаните, бар на оние што имаат памет. Никогаш нема да ги заокружат на избори повеќе иако верувам дел ги гласале до сега

Шо би рекол Црни Гаро администратор соросиски :icon_lol:. Инаку куров ме заболе најискрено јас сум антицензура скроз. Настрана од тоа колку праведна неправедна одлука има Уставниот суд мене ми изгеда на линч ова притисок кој е шо е зошто суди итн.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.265
Ајде сега Иванов нека ги помилува овие во уште непочната постапка исто ко БЦ кога го помилува Заев и ќе се најде баланс на политичката сцена.[DOUBLEPOST=1456337476][/DOUBLEPOST]Стока.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.764
Поени од реакции
7.315
Ајде сега Иванов нека ги помилува овие во уште непочната постапка исто ко БЦ кога го помилува Заев и ќе се најде баланс на политичката сцена.

Аааааааааа мора да го јади некој, ја искрено мислам прв Миле ќе пишти ќе вришти под тушеви во Идризово :icon_lol:.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
147
Ајде сега Иванов нека ги помилува овие во уште непочната постапка исто ко БЦ кога го помилува Заев и ќе се најде баланс на политичката сцена.[DOUBLEPOST=1456337476][/DOUBLEPOST]Стока.
Прочитај го bucio добро кажа, БЦ го извади Заев ама овде сега голем е списокот 3-4 нека аболицира останатите ке го сисаат.
 
На врв Bottom