Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ako prekinat da ja finansirat Makedonija, ako mu gi zatvorat kartickite na familijata sho ke se desi so narodot?[DOUBLEPOST=1458054419][/DOUBLEPOST]

: ))))))))) Прејако
Ne e ova za smejne, ova e zagrizuvacki do koj stepen stigna Makedonija.
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Ова со контрапротест на се е најголема срамота. Продаени души за сендвич. Сендвич нација. Пу[DOUBLEPOST=1458054482][/DOUBLEPOST]
Ako prekinat da ja finansirat Makedonija, ako mu gi zatvorat kartickite na familijata sho ke se desi so narodot?[DOUBLEPOST=1458054419][/DOUBLEPOST]
Ne e ova za smejne, ova e zagrizuvacki do kaj stigna Makedonija.
Нема да има кој да ги плати сендвичите
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.331
Поени од реакции
5.447
Не почувствувале потреба да ја бранат општина Центар.

И, не сме чуден народ. Треба да сме ти втор најомилен народ, ако судиме по аваторот. Најслични на омилените Амери. Балкански Американци. http://www.bbc.com/news/election-us-2016-35791008
Почуствувале потреба да одбранат уставни судии за кои се појавија силни индиции дека се контролирани од власта.
Почуствувале потреба да нападнат советници и градоначалник кои работеле според закон.
Почуствувале потреба да нападнат студенти кои мирно во мал број биле против Скопје 2014.
Почуствувале потреба да излезат против нивните соселани околу цената на оризот. (не ми е јасно што губат тие ако цената на оризот се покачи?)
Почуствувале потреба да излезат против младите кои барале расветување на убиството на Мартин Нешковски.
Почуствувале потреба да излезат против средношколскиот пленум околу екстерното тестирање.

Колку голема маса народ со испран мозок, како ретардирани изгледаат, веќе не знаат ни за што излегуваат на протест, баш прееска видов еден којшто велеше дека Претседателот на треба да помилува осуденици за изборен криминал ... а се наоѓаше пред шаторите пред уставен суд (кои личат на тие од ДУИ од бутел).

Ова што му се случи на македонскиот народ, мислам дека е некој експеримент. (која случајност што Македонија се осамостои од Југославија, инаку со ваков народ сеуште Македонија ќе беше под Србија)
 
S

silmarillion

Гостин
Не почувствувале потреба да ја бранат општина Центар.
Чувствата се заебана а и променлива работа :) Еве Стевчо имаше до пред некоја година чувство да го напаѓа собранието, за денес да го брани Врховниот Суд. Што би рекле Америте mixed emotions. Да не снема лебче за сендвичи утре задутре, па да се роди некоја емоција за спасување жива глава и празен стомак? :)
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Чувствата се заебана а и променлива работа :) Еве Стевчо имаше до пред некоја година чувство да го напаѓа собранието, за денес да го брани Врховниот Суд. Што би рекле Америте mixed emotions. Да не снема лебче за сендвичи утре задутре, па да се роди некоја емоција за спасување жива глава и празен стомак? :)
Kakov Stefco be, Stefco e eden od mnogute poslusnici na Gruevski, koj e pusten niz voda. Stefco e propadnat u go*na so kriminal i mora da gi sledi uslovite na Gruevski, zosto ako se sprotistavi, zatvorot ne mu bega. Se znae koj e pozadi ova scenario.
 
S

silmarillion

Гостин
Ама знам де, ама дека е маскота на целава циркузијада па затоа го спомнав. А можеше некој до СДС да биде, али ете не издржа срце јуначко мораше пак кловнот да биде од контрапротестантските редови.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Почуствувале потреба да одбранат уставни судии за кои се појавија силни индиции дека се контролирани од власта.
Почуствувале потреба да нападнат советници и градоначалник кои работеле според закон.
Почуствувале потреба да нападнат студенти кои мирно во мал број биле против Скопје 2014.
Почуствувале потреба да излезат против нивните соселани околу цената на оризот. (не ми е јасно што губат тие ако цената на оризот се покачи?)
Почуствувале потреба да излезат против младите кои барале расветување на убиството на Мартин Нешковски.
Почуствувале потреба да излезат против средношколскиот пленум околу екстерното тестирање.

Колку голема маса народ со испран мозок, како ретардирани изгледаат, веќе не знаат ни за што излегуваат на протест, баш прееска видов еден којшто велеше дека Претседателот на треба да помилува осуденици за изборен криминал ... а се наоѓаше пред шаторите пред уставен суд (кои личат на тие од ДУИ од бутел).

Ова што му се случи на македонскиот народ, мислам дека е некој експеримент. (која случајност што Македонија се осамостои од Југославија, инаку со ваков народ сеуште Македонија ќе беше под Србија)
Баш така. И раководството на таков народ направи од вашите политички лидери пудлици. И ве примора сите да се евакуирате за Швица. Можам да замислам колку боли...
Чувствата се заебана а и променлива работа :) Еве Стевчо имаше до пред некоја година чувство да го напаѓа собранието, за денес да го брани Врховниот Суд. Што би рекле Америте mixed emotions. Да не снема лебче за сендвичи утре задутре, па да се роди некоја емоција за спасување жива глава и празен стомак? :)
Да имаше баба кур, дедо ќе ја викаа... Точно.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.331
Поени од реакции
5.447
Баш така. И раководството на таков народ направи од вашите политички лидери пудлици. И ве примора сите да се евакуирате за Швица. Можам да замислам колку боли...
Албанците од Македонија и да се иселат целите, албанците како народ пак ќе опстојат, пошто овдешните албанци се само 10% од сите албанци.
Но што ќе остане од македонците, ако 60.000 зеле бугарски пасош, а 500.000 се купуваат со сендвичи со растителен кашкавал?
Збунета ви е цела нација бе, гледај ги какви ставови имаат, како да се затвориле училиштата, како да си им скратил пола мозок, жал те фаќа кога ги слушаш, со вакви не се прави држава.
Тие што денес Дпмне ги купува, утре и Сдсм ќе ги купи (со млечен кашкавал).
Утре ти ќе сакаш да протестираш, и истите што денес се пред шатори, пак ќе бидат пред шатори, но овој пат не со тебе, туку против тебе.
Е затоа кај вас поминуваат сите закони и никогаш владата не ви се плаши, пошто знае дека кашкавалот врши работа во вакви ситуации.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ц ц ц... Која мизерија... Кое само понижување е некој да те тера да бидеш цел ден кај што не сакаш, па и на ова ладно и дождливо време. Него покрај овие во СК, имаше денес и контрапротестанти во Облешево. Протестираат оризопроизводители, а овие се собрале да кажат колку им било убаво. Освен во скеч на Монти Пајтон, никаде не е нормално да излезеш на улица за да кажеш дека ти е убаво.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Каква проста маса човече. Реално кој може да му замери на некој што ја користи вака простава раја. Така си иде тоа, ќе си најдеш овци и ќе си ги стрижеш. Тоа ти е негативната страна на демократијата, гласот на интелектуалец е еднаков со гласот на простак. И паметен човек ќе се догура до горе, па ќе го бричи мудриов македонски народ.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656

Двете групи се оддалечени 20 метри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom