Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Да беше одлуката за помилување на педофили, и јас ќе излезев да протестирам.
Претседателот ќе можел да помилува лица обвинети за изборни нерегуларности.
Е де.
:facepalm:

:tapp:

Цел закон се поништува , во тој закон се содржи дека не смее да се помилува за педофилија , изборни нерегуларности , тероризам итн .
 
Z

zlaki

Гостин
како е ситуација на терен?да не си разотидија по дома да гледаат фудбал или се спремат на каменофрлачкипроектилиоднепосредна близина
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697

: ))))))))) Прејако
А овој го глеам, а го глеам Хорхе како збори. Баш Претседателот ни е „народски“ човек. Ја претставува простата раја која живее во државава, ист ко ваквите.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ljugee uste 300-400 sendvici ima kaj munjata na kontra protest. Aj sho go pustija niz voda i go ustramija. Sho bidna be kaj zamina narodov ? eve vi klip od kaj ognen.
https://www.facebook.com/janeski.ognen?fref=ts Kaj se be tie 6000 ljuge sho gi izvadija od kurir?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Цели кордони специјалци со цела опрема и оклопни возила мораат да стојат цела вечер заради двете групи демонострати, уште важи тезата дека со протестиве не се влече потребно полициско присуство од границата?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ucestvo vo izborni neregularnosti, pedofilija, dilanje droga, i.t.n. se se toa krivicni dela kade sto ne treba da ima pomiluvanje da, no kaj nas ustavot i zakonite odamna otidoa pod zemja ... kaj nas teroristi se amnestiraa koi masakrirale lugje, koi vrzuvale eksploziv na zivi lugje(civili) i potoa gi raznesuvale na parcinja, koi so nozevi sarale isto taka zivi lugje po nivnite tela(bez anestezija sekako), koi vadele organi od voeni zarobenici i.t.n. sto se najteski mozni krivicni dela na planetava, pa sto ke ostane za drugi polesni krivicni dela vo sporedba so ovie !
Sekoja partija na vlast si go dupi ustavot i si kroi zakoni po svoe, poranesniot pretsedatel na R.M. Branko Crvenkovski pomiluvase odredeni licnosti i toa za prilicno golemi kriminalni dela, treba malku i kaj dvete strani da se vidat zlite raboti i kaj ednata i kaj drugata politicka struja vo drzavava !
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ucestvo vo izborni neregularnosti, pedofilija, dilanje droga, i.t.n. se se toa krivicni dela kade sto ne treba da ima pomiluvanje da, no kaj nas ustavot i zakonite odamna otidoa pod zemja ... kaj nas teroristi se amnestiraa koi masakrirale lugje, koi vrzuvale eksploziv na zivi lugje(civili) i potoa gi raznesuvale na parcinja, koi so nozevi sarale isto taka zivi lugje po nivnite tela(bez anestezija sekako), koi vadele organi od voeni zarobenici i.t.n. sto se najteski mozni krivicni dela na planetava, pa sto ke ostane za drugi polesni krivicni dela vo sporedba so ovie !
Sekoja partija na vlast si go dupi ustavot i si kroi zakoni po svoe, poranesniot pretsedatel na R.M. Branko Crvenkovski pomiluvase odredeni licnosti i toa za prilicno golemi kriminalni dela, treba malku i kaj dvete strani da se vidat zlite raboti i kaj ednata i kaj drugata politicka struja vo drzavava !
Ова не е држава, ова е циркус.[DOUBLEPOST=1458075784][/DOUBLEPOST]
Цели кордони специјалци со цела опрема и оклопни возила мораат да стојат цела вечер заради двете групи демонострати, уште важи тезата дека со протестиве не се влече потребно полициско присуство од границата?
Едниве ќе преспивале, другиве ќе бдееле...
Мислиш overkill се прави намерно?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.407
Поени од реакции
36.342
Ако едниве се паркобрани другиве пред уставен се педофилобрани? :icon_lol:
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.558
Поени од реакции
5.816
Културно ги замолувам контра-демонстрантите да споделат впечаток за квалитетот на сендвичите. Имам некоја работа накај град, па да знам дали да поминам......
И што сок даваат ? Оргинал, како на море ?
За сладолед не прашувам, знам,знам, не е времето........
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
:facepalm:

:tapp:

Цел закон се поништува , во тој закон се содржи дека не смее да се помилува за педофилија , изборни нерегуларности , тероризам итн .
И од сите овие работи, СДСМ се фати само за најстрашното - изборните нерегуларности?!?! (темава, како се вика?)
Значи педофилија и тероризам е ок?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
И од сите овие работи, СДСМ се фати само за најстрашното - изборните нерегуларности?!?! (темава, како се вика?)
Значи педофилија и тероризам е ок?
Која извитоперена логика :neetaka: , цел закон се поништува , а причината е поради членот за изборни нерегуларности поврзан со амнестија на Јанкулоска и Јанакиески . СДСМ не мора за ништо да се фаќа , или целиот закон ќе го поништат Уставен Суд но не може само еден член .
Какви спинери .
 
S

silmarillion

Гостин
Културно ги замолувам контра-демонстрантите да споделат впечаток за квалитетот на сендвичите. Имам некоја работа накај град, па да знам дали да поминам......
И што сок даваат ? Оргинал, како на море ?
За сладолед не прашувам, знам,знам, не е времето........
На сликата се забележуваат 2ца многу осетливи и еден не толку осетлив но загрижен контрапротестант. Ова се луѓе кои осетиле чувство да застанат во одбрана на Уставниот суд. Покрај тоа го осетиле и вкусот на растителниот кашкавал спонзориран директно од џебот на Македонскиот граѓанин кој кур го заболе за имбецилите од двете страни и денеска пиздеше и редеше мајки шајки на груевци заевци додека чекаше 40 минути во колона пред Рамстор.
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Ако немаат некој скриен план во позадина ова е еден од најглупите потези на ДПМНЕ... Знаејќи ја штетата која оваа одлука им ја носи на почетокот целосно се обидуваа да се дистанцираат и да го отргнат вниманието на други теми за сега одеднаш целосно да се компромитираат и со контрапортестиве го свртија вниманието на целата јавност кон уставниот суд... Не знам што ги натера на ваков потег...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.331
Поени од реакции
5.447
Фала ти за загриженоста за Македонците. И не се секирај, нареден пат кога ќе го смените Али, пак ќе бидете најјаки. Уште едно 100.000 да ви се исселат, и Велес и Кавадарци ќе ги поклопите. :icon_lol:
Така е кога гледаш многу Васко Ефтов и Миленко ... остај тие глупости, албанците имаат 21% од гласовите и 33% од учениците ... што ти значи тоа? иселување?

Зошто Груевски не ги искористи Уставниот суд против интересите на албанците? На пример кога Уставниот суд одлучи дека и албанките ќе земаат по 8.200 денари месечно за трето родено дете, па сега 10.000 албанки го остваруваат тоа право.

Зошто не го искористи Уставниот суд против територијалната поделба.
Против Амнестијата на хашките случаи?

Едно нешто што најмногу ми пречи од оваа власт е што цели 10 години играа на картата етнички тензии, а знам дека тие во влада имаат добар муабет меѓусебе.

Јас немам никакви позитивни очекувања ни од СДСМ, пошто и тие беа од 2002-2006 и истите птроблеми ги имаа албанците и тогаш, но барем не играа со етничките чуства.

И ќе ме имаш тука, ќе ги критикувам и нив, ќе им ги изнесам сите неуспеси, пошто секоја власт треба да има опозиција.

Овие сегашните забегаа целосно, мислеа дека се семоќни, дека можат се да направат, научија како да добијат избори, како да затворат неистомисленици, да крадат и да не одговораат .... мислеа дека циганите ќе ги тераат на гласање со влечење за уши, албанците ќе ги задржат за врат, а македонците неистомисленици ќе ги сотрат.
Мислеше дека им е гајле македонците во соседство? Грешка си, тие се човечиња кои се држат за рака.
Која навреда е тоа бе да се исмеваш со сиромашен народ, уште и да ги злоупотребиш, како некој педофил што се изживува со некое дете. (за тие од пустец ти зборам)

Демохристијанин, се исмева длабоко од душа пошто некој муслиман го молел да не му ја руши милионската инвестиција, вика дека му течело низ ногавица.

Се заканува на друг човек дека жената и децата во ендек ќе ги најде... како бе може од уста не демохристијанин да излезат тие зборови, и тоа пази, заради фудбалски билети.

Колку народ е сотрен во овие 10 години? Ти викаш 100.000 албанци, јас викам 100.000 македонци ... тоа е многу.

Сладолед патриоти (јадел сладолед, како да го видел рајот... оваа снимка многу кажува во кое дереџе е овој народ)

Стевче Јакимовски , на него му се падна да го одбрани уставниот суд, а кога беше во опозиција велеше дека: Уставниот суд, полицијата, армијата ... сето тоа се еднопартиски (вмровски).
Велеше дека ненормална земја сме биле, во Словенија со 1500 евра плати и протестираат пред Влада, а во Македонија со 350 евра плата протестираат пред опозиција.

Што ли му се случи на човекот.

Вечерва 8 автобуса и 2 минибуса се тргнати од Прилеп кон Скопје, за да го одбранат Устваниот суд од нападите на опозицијата. И од Велес голем број тргнале со автобуси и минибуси.
Е "Стевче" бе, многу народ си имал позади себе.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom