Уставен амандман 33

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.217
Поени од реакции
7.370
не знаев дека форумов станал дувло на хомосексуалци, ама има смисла според поголемиот дел од коментарите.
И јас бев убеден дека форумов нема да прерасне во дувло на партиски пиончиња, па ме разубедија поголемиот дел од коментарите.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
И јас бев убеден дека форумов нема да прерасне во дувло на партиски пиончиња, па ме разубедија поголемиот дел од коментарите.
И тоа е точно. Човек не може да каже дека се согласува со нешто, веднаш скокаат бугароман КОНИГ, Реален гркоман и неколкумина педери.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.770
Поени од реакции
6.788
Прво, треба научно да се докаже како настанува хомосексуалноста, генетски или се прима од околината.
Второ, треба да се расчисти со лицемерието на општествата базирани на религиите и нивната демагогија. па не толку дамно имавме машки гимназии, а до скоро и се уште машки и женски купатила, тоалети, гардероби. 100-тини години сме назад во однос на една Словенија во смисол на сексуалните слободи а сакаме со гејството веднаш да ги стигнеме :mad:
Трето, напишав за дузина родово дискриминаторски закони, на штета на машкиот род, против уставот, никој воопшто ни збор за тоа. Но за правата на гејовите се крена невиден прав.
 
C

cige

Гостин
Прво, треба научно да се докаже како настанува хомосексуалноста, генетски или се прима од околината.
Второ, треба да се расчисти со лицемерието на општествата базирани на религиите и нивната демагогија. па не толку дамно имавме машки гимназии, а до скоро и се уште машки и женски купатила, тоалети, гардероби. 100-тини години сме назад во однос на една Словенија во смисол на сексуалните слободи а сакаме со гејството веднаш да ги стигнеме :mad:
Трето, напишав за дузина родово дискриминаторски закони, на штета на машкиот род, против уставот, никој воопшто ни збор за тоа. Но за правата на гејовите се крена невиден прав.
Тоа е за превенција од манијаци. Ако има заеднички тоалет во Македонија 80% од туртоните ќе испаѓаат од тоалетот со јајцата пикајќи си ги во гаќи, што е непријатна глетка за љунферите.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.217
Поени од реакции
7.370
Прво, треба научно да се докаже како настанува хомосексуалноста, генетски или се прима од околината..
Ако не може?

Трето, напишав за дузина родово дискриминаторски закони, на штета на машкиот род, против уставот, никој воопшто ни збор за тоа. Но за правата на гејовите се крена невиден прав.
Ова задира во LGBTI права. За родово-дискриминаторски закони, I'd be more than happy to contribute во соодветната тема за тоа.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.518
Поени од реакции
4.380
А што ги занима хомосексуалците бракот помеѓу маж и жена, кога и така тоа не е во нивен домен?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.217
Поени од реакции
7.370
Ако ги занима бракот, тогаш не се баш хомосексуалци...
Еве, ти тврди хомосексуалец дека грешиш.

Бракот како концепт ги засега сите граѓани на една држава кои освен што сакаат да се скрасат, ги сакаат бенефициите кои доаѓаат со стапување во брачна заедница. Со ваков потег, без притоа да го следи нешто како граѓанска унија/цивилно партнерство со еднакви права и бенефиции како тие што се во брак, тогаш се става група граѓани на државава во не втор, туку трет ред (веќе сме втор по многу прашања), а тоа треба некој да го потсети Грујо дека е противуставно, а и се коси со кампањана за толеранција и еднаквост на која лупна shitload of money без око да му трепне. Може толеранција и еднаквост, освен за LGBTI особи мислел. Не знам, не беше јасен. Како и да е, бракот е повеќе од традиционален обичај. Кукањево е од правен аспект да се изедначи полето.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.735
Поени од реакции
759
Jas sum ZA izmenite . Megjudrugoto bi trebalo da se donese i zakon kade pederite kako stetnici na coveckoto postoenje i primer za nemoral i iskompleksiranost poradi nedovolna samodoverba da se ovozmozi nivno socijaliziranje na nacin so sto ke se izgradat domovi za lecenje kade ubavi devojki ke rabotat na nivnoto mentalno zdravje . Dokolku toa ne vrodi so plod togas za istiot toj peder da sledi macenje do smrt se dodeka gjaolot ne mu izlezi od nego .[DOUBLEPOST=1421980952][/DOUBLEPOST]I plus so ZAKON DA SE ZABRANI DELUVANJETO NA LGBT ZAEDNICATA bidejki e sprotivno na mileniumskata pravoslavna tradicija kaj narodot ... Ova ludilo mora da prestane .
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.523
Поени од реакции
8.470
Jas sum ZA izmenite . Megjudrugoto bi trebalo da se donese i zakon kade pederite kako stetnici na coveckoto postoenje i primer za nemoral i iskompleksiranost poradi nedovolna samodoverba da se ovozmozi nivno socijaliziranje na nacin so sto ke se izgradat domovi za lecenje kade ubavi devojki ke rabotat na nivnoto mentalno zdravje . Dokolku toa ne vrodi so plod togas za istiot toj peder da sledi macenje do smrt se dodeka gjaolot ne mu izlezi od nego .[DOUBLEPOST=1421980952][/DOUBLEPOST]I plus so ZAKON DA SE ZABRANI DELUVANJETO NA LGBT ZAEDNICATA bidejki e sprotivno na mileniumskata pravoslavna tradicija kaj narodot ... Ova ludilo mora da prestane .
Билет во еден правец за Северна Кореја сакаш со Катар или со Етихад Ервејс?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.523
Поени од реакции
8.470
Kako prvo nema nitu Katar nitu Etihad kaj nas , a kako vtoro so ima veza postot so Severna Korea ?
Нема везе, од Истанбул ќе се качиш ;)

Има врска, пошто само за таму си со размислувањето, само таму сите мислат и се однесуваат како драгиот лидер. 21ви век сме, ако вреднуваш милениумска традиција повеќе од било која индивидуа, Пјонгјанг е идеалното место за тебе.

Се додека тебе не те тангира "развратното" однесување на педерите и не ти штети лично на никаков начин, зошто би се замарал околу тоа што прават тие во нивниот приватен живот?
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.735
Поени од реакции
759
Нема везе, од Истанбул ќе се качиш ;)

Има врска, пошто само за таму си со размислувањето, само таму сите мислат и се однесуваат како драгиот лидер. 21ви век сме, ако вреднуваш милениумска традиција повеќе од било која индивидуа, Пјонгјанг е идеалното место за тебе.

Се додека тебе не те тангира "развратното" однесување на педерите и не ти штети лично на никаков начин, зошто би се замарал околу тоа што прават тие во нивниот приватен живот?
Pederi imalo i kje ima protiv toa se nemoze , toa e bolest koja e predizvikana vo tekot na detstvoto poradi nedovolna griza od strana na roditelite kon sopstvenoto dete za podocna taa negriza na roditelot mu nanese ogromna steta na svoeto dete ... Pederite najcesto se humanoidi so namalena funkcija na mozokot sozdadena poradi dolgotrajnosta na kompleksot koj go imaat " patenje od namalena ili skoro nikakva samodoverba " jas imam drugar koj bese peder no so rabota so socijaliziranje si se vrati na normalniot nacin na funkcioniranje i si odima semejstvo i dve deca sto me raduva najmnogu na svet . E sea da se navratam na toa sto mi bese zborot pogore deka funkcioniranjeto na grupacii kako LGBT se najcesto ili durektno povrzani so zapadot i sluzat kako alat za unistuvanje na opstestvata kade dominira pravoslvieto . Toa e edinstvenata pricina zosto se sozdavaat vakvi grupirovki i za nisto drugo.
 
На врв Bottom