Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

Член од
13 јуни 2014
Мислења
113
Поени од реакции
55
Не студирам информатика, но можам да те упатам за сместување, најдобро е да си во стан со 2 цимери (не повеќе, пошо нема атмосфера за учење), и гледај станот да ти е негде во центарот, вака не изгледа далеку ништо во Штип затоа што е мал град, но многу значи дали ќе треба да одиш пешки 5 или 20 минути до вежби/предавање 2/3 пати во денот. И пишав стан пошо во зима во куќа е ужасно ладно.

Домовите им се ужас, не сум била сместена таму до сега, но сум била кај колешки на гости и нема основни услови за живеење.

Гуд лак :)
фала,имам уште време ама сепак секоја информација ми е од корист
 

fat

Член од
3 ноември 2014
Мислења
22
Поени од реакции
19
Полесен е. Кој што сака нека ти кажува, просечен студент на финки ќе биде првенец на генерација на угд/битолскион факултет за информатика, како и да се викаше.
 
Член од
13 јуни 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите!
Јас сум нов член и сакам да ве замолам за мислење и искуства во врска со факултетот за туризам и бизнис логистика,односно смер бизнис логистика или бизнис администрација.Сакам да знам дали сите предавања се во Штип,бидејќи не сакам да патувам во друг град.Сакам да се запишам вонредно и ме интересира кој предмети се тешки и кој професори се построги.Ви благодарам
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.475
Поени од реакции
588
Здраво на сите!
Јас сум нов член и сакам да ве замолам за мислење и искуства во врска со факултетот за туризам и бизнис логистика,односно смер бизнис логистика или бизнис администрација.Сакам да знам дали сите предавања се во Штип,бидејќи не сакам да патувам во друг град.Сакам да се запишам вонредно и ме интересира кој предмети се тешки и кој професори се построги.Ви благодарам
Штом си вонредно тогаш не треба да одиш на предавања. Инаку каде ќе се запишеш таму имаш предавања, вежби и полагања (колоквиуми и испити). Пример ако се запишеш во Гевгелија, таму ќе имаш се, ако си во Штип, таму имаш се. Иситте професори се и таму и таму, но тие патуваат, секој ден се во различен град.
Имаш можност да се договараш со професорите, ако не ти одговара датата за полагање во Штип, да полагаш во Радовиш (Гвг, Скп, билокаде) друг ден. За предметите и професорите незнам, но имаат пре-добар Е-систем, полесна комуникација, полесно администрирање (собирање потписи нема, можеш да си плаќаш се преку интернет, полесно следење на резултати од испити, итн).
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво друштво,
би сакал да прашам дали овде има некој кој бил на магистерски студии на Универзитет Гоце Делчев во Штип, а притоа добил и ангажман како демостратор. Доколку да, би сакал да ми сподели повеќе информации за тоа колкав е хонорарот за таквиот ангажман. Може и во порака, не е проблем. Фала однапред :)
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
468
Поени од реакции
271
Јас сум прва година на Бизнис Логистика меѓутоа сакам да се префрлам на друга насока дали е можно или некое искуство со факултетов, насоката?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.244
Поени од реакции
4.643
Јас сум прва година на Бизнис Логистика меѓутоа сакам да се префрлам на друга насока дали е можно или некое искуство со факултетов, насоката?
Колку што знам можно е да се префрлиш од една во друга насока. За искуство, не познавам другар кој студира/л таму.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
19
Поени од реакции
1
Zdravo,dali pri zapisuvanje na semstar po vtor pat se brisat poenite i od onie predmeti koi gi imas polozeno i fateno uslov?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.244
Поени од реакции
4.643
Zdravo,dali pri zapisuvanje na semstar po vtor pat se brisat poenite i od onie predmeti koi gi imas polozeno i fateno uslov?
Не ти се бришат, сите предмети кои ти се положени или имаш 42+ поени (услов) ти се признаваат.
 
Член од
17 април 2018
Мислења
13
Поени од реакции
8
Здраво дечки,
Дали на 50 години може да се запишеш вонредно на некој Факултет?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.292
Поени од реакции
6.864
Здраво дечки,
Дали на 50 години може да се запишеш вонредно на некој Факултет?
Веројатно може. Не гледам зошто би имало ограничување во годините.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
53
Поени од реакции
23
Заинтересиран сум да запишам магистерски инженерство за заштита на работна средина, може да споделите мислење некое каков е просперитетот овде кај нас за работа?

Имам завршено рударски факултет, но сакам да надоградам знаење...
 
Член од
22 февруари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo decki
Sakam da prasam za objektno orientirano programiranje, na so treba da se posvete poveke vnimanie i kako odat kolokviumite i ispitite ( za online zboram)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom