Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
А со документите од средно конкурираше така?
не, не ми требаше доказ за образование. Инаку можеш да си земеш диплома од средно на реверс од студентски прашања да идеш да направиш копија кај нотар и да го вратиш за еден саат, друг документ секако немаш, средно ти е последно завршено образование.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
не, не ми требаше доказ за образование. Инаку можеш да си земеш диплома од средно на реверс од студентски прашања да идеш да направиш копија кај нотар и да го вратиш за еден саат, друг документ секако немаш, средно ти е последно завршено образование.
Епа јас си ги имам копирано сведителствата,и заверени на нотар..И бев до Бирото за вработување да прашам денеска,рекоа дека можело да ме пријават.
 
E

Epsilon

Гостин
Од кога почнува априлската казнена сесија и кога може да пријавуваме?
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Колеги осигурување некои прашања за колоквиум????
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Јас барам по Аналитичка Хемија..Тапа сум.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Дечки, потребна ми е информација од поупатените: Дали има постдипломски магистерски студии по Стоматологија во Штип? Доколку има, како се реализираат тие, дали може вонредно да се студира и сл.?
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво форумџии ми треба помош. Студент сум на УГД, го изгубив индексот и сега треба да извадам нов. ТРеба да го објавам во службен весник. На сајтот на службен весник има опција за електронска уплата за неважечки документи. Сега откако ќе уплатам електронски, што треба да направам? Да го испринтам емаилот со уплатата или пак треба да чекам да добијам некоја потврда по пошта. Ве молам ако некој има искуство нека ми каже...
 
Член од
21 мај 2016
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво на сите.
Ние сме тим кој изработува различни видови на трудови, со цел на ви помогнеме на вас учениците и студентите. Нудиме изработка на:
- Магистерски трудови
- Специјалистички трудови
- Дипломски трудови
- Семинарски трудови
- Проектни задачи
- Изработка на CV + Мотивационо писмо
- Мини есеи и истражувачки проекти
- Табеларно прокажување на податоци
- Power point Презентации
- Биснис планови за средни училишта и факултети
- Анализа на случај
- Спроведување на истражување
- Трудови на слободна тема
- Анкетни листови
- Прашалици
Сите кои се заинтересирани треба да не контактираат на следниот линк (фб страна) :
ЛИНК
 
Член од
23 март 2012
Мислења
34
Поени од реакции
35
Здраво.
Дали некој го има избрано како универзитетски изборен предмет Етика од проф. д-р Трајче Стојанов и доколку го има избрано, има ли некои прашања и тестови и каде можат да се најдат?
Благодарам. :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Здраво на сите.
Ние сме тим кој изработува различни видови на трудови, со цел на ви помогнеме на вас учениците и студентите. Нудиме изработка на:
- Магистерски трудови
- Специјалистички трудови
- Дипломски трудови
- Семинарски трудови
- Проектни задачи
- Изработка на CV + Мотивационо писмо
- Мини есеи и истражувачки проекти
- Табеларно прокажување на податоци
- Power point Презентации
- Биснис планови за средни училишта и факултети
- Анализа на случај
- Спроведување на истражување
- Трудови на слободна тема
- Анкетни листови
- Прашалици
Сите кои се заинтересирани треба да не контактираат на следниот линк (фб страна) :
ЛИНК
Добар ден

Дали изработувате пристапни беседи за во МАНУ? Треба за некој ден да одам натаму (имам нешто работа), па да знам како да им пристапам. Не мора многу, 2-3 страни ми требаат, првпат влегувам и колку да не се обрукам таму пред сите. Напамет ќе ги научам.
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Здраво на сите,сакам да се запишам УГД 2018/2019 информатика (средно исто КТИА бех) ако може ваши искуства кој смер конкретно да одам,сместување и слично,секоја информација ке ми биде од корист фала однапред(а одпозади неможе хехехе)
 
Член од
9 март 2012
Мислења
51
Поени од реакции
21
Здраво на сите,сакам да се запишам УГД 2018/2019 информатика (средно исто КТИА бех) ако може ваши искуства кој смер конкретно да одам,сместување и слично,секоја информација ке ми биде од корист фала однапред(а одпозади неможе хехехе)
Не студирам информатика, но можам да те упатам за сместување, најдобро е да си во стан со 2 цимери (не повеќе, пошо нема атмосфера за учење), и гледај станот да ти е негде во центарот, вака не изгледа далеку ништо во Штип затоа што е мал град, но многу значи дали ќе треба да одиш пешки 5 или 20 минути до вежби/предавање 2/3 пати во денот. И пишав стан пошо во зима во куќа е ужасно ладно.

Домовите им се ужас, не сум била сместена таму до сега, но сум била кај колешки на гости и нема основни услови за живеење.

Гуд лак :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom