Т-мобиле - воведува уште еден префикс - 072

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Aман колку се потресовте. Па што ако имаат нов префикс? Што има врска дали лажат или не лажат колку корисници имале? Што се замарате со тоа дали рециклираат или не?
Бог да чува колку страшно гледате на се`.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
607
Бо бееее неможам да ги памам сите......значи да резимирам...
070,071 и сеа 072-Ти Мобајл
075 и 076-Космофон
а 077-ВИП...
така е?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Нов префикс..... WOOOOOOW we are scewed

аман што се уплашивте толку. Т-мобиле се знае дека има НАЈмногу корисници во Македонија. Видете и анкетата на Кајгана форумов... на кој оператор сте.... 55% беше на Т-мобиле, 20% ВИП и 25% космофон.

Незнам што се чудите ако има нов префикс...
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Шит ќе треба сеа и од нив нов број :(
070
071
072
075
076
077
078
WOW многу телефони ќе ми се фатат бе

БОШКООООООООООО прави некоја картица во која ќе убацам 7 картици да не мкнам 7 телефони па сеа веќе :pos:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ни фалат 073, 074 и 079. Има некој дупликати за мењавање?

Него, четвртиот оператор нека мрдне, оти му ојдоа префиксите!:pos2:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
aj uboo sea ke mora use eden prefiks da pamtam u PM. inace za toa deka gi recikliraat broevite za t-mobile znam deka go pravat toa zatoa so ja izgubiv tel, ja blokirav karticata posle nekoj mesec mi se javija dali sakam pak da ja aktiviram ja odbiv poso zemav nov broj i koa sakav pak da go zemam mi rekoa go imaat dadeno brojot. probav zazvoniv i stvarno zvonese znaci IMA RECIKLIRANJE!! i taka sea ja ubavo ke si napraam lista na prefiksi za mobilni zaso ne se pamtat veke!!!:pos2:
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Сеа и космофон да не остане подолу ке истајт уш еден префикс ммилион посто!
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Ни фалат 073, 074 и 079. Има некој дупликати за мењавање?

Него, четвртиот оператор нека мрдне, оти му ојдоа префиксите!:pos2:
:pos2::pos2::pos2:
ЉОЉ стварно ќе биде проблем за него, абе до тогаш фраериве ќе почнат и 08x :nesvest:
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Ima recikliranje na broevi a najpoveke toa e slucaj kaj PriPejd bidejki vaznosta na kartickata e mnogu mala i ako ne dopolnis pari neli posle nekoe vreme te isklucuvaat a posle nekolku meseci go gubis pravoto na brojot taka da togas go davaat na drug iako ja imas ti kartickata ,,kartickata si ima indifikaciski broj koj e veke isklucen od nivnata mreza i zatoa nemas signal...Sim Kartickata se prepoznava so mrezata samo preku indifikaciskiot broj na samata Sim mozes da go procitas ima mnogu cifri a ne po brojot sto go poseduvas
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Леле чоек..Бегајте...Т-Мобајл со трет префикс???иииих...Бегајте:)Што се замарате толку..Јас бев долги години со Т-мобајл, сега сум Космофон така да многу повеќе зборвам помалку плаќам(се скинав смс праќање, зборвање со оваа 150ден претплата, за еден број 0ден минута да ти е)Ихииииијјј!Селект СМС имам...0,9ден смс кон космофон, 3ден кон другите...ЗАКОН!!!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Леле чоек..Бегајте...Т-Мобајл со трет префикс???иииих...Бегајте:)Што се замарате толку..Јас бев долги години со Т-мобајл, сега сум Космофон така да многу повеќе зборвам помалку плаќам(се скинав смс праќање, зборвање со оваа 150ден претплата, за еден број 0ден минута да ти е)Ихииииијјј!Селект СМС имам...0,9ден смс кон космофон, 3ден кон другите...ЗАКОН!!!
Јас на постпејд плаќам и за тебе пријателе.

Па уште и премиеров да плаќа поефтино од мене - е нече мочи. Педери грчки, утре поднесувам барање да ме префрлат на тарифа ВЛАДА на РМ.
 

F i l i p

·٠•● DoN FiLiP ●•٠·˙
Член од
23 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
jas imam broevi od vip t-mobile i kosmofon...nekako najeftino mi e na t-mobile, a stv gi recikliraat zastanatite broevi, nz kolku bese rokot ako ne stavis kretid, i oni te brisat od sistem i si go prodavaat brojceto pak;)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Maло потсетување - темава не е за тарифи, за тоа има посебни теми за секој оператор посебно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom