Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

K

kicodarker

Гостин


Врвна монтажа, одлична режија, прекрасно пренесен прилог за екстремно голем проблем кој ги мачеше жителите на една охридска зграда (иако само еден се појавува од пенџере)

 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ова е старо, го памтам :D
Не сум некој по анималии, мунди, срања, ама кучево ми изгледа многу опуштено. Се чудам на овој како не му е срам, толкав вол, телевизија да вика :D
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.435
Мене не ми е јасно дали сега Трендо е за Мијалков, или за Грујо, или за Мицко?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Види Иво Котевски и Бетмен за кој се и Трендо е ваљда за тие.
Кој го прашуе бетмен за кого е.
Да не беше трендо, немаше за бетмен да чуеш дека постои.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Кој го прашуе бетмен за кого е.
Да не беше трендо, немаше за бетмен да чуеш дека постои.
Го знам многу пред да влезе кај Трендо, активен член беше овде и ја лично немам никакви замерки на неговиот профил на Кајгана.
После што се деси, е друга работа.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Знам бе. Имаше времеплов-емисија на радио порано што се викаше Деновиве пред години.
(јасно ми е дека на форумов никој не може да ја знае таа емисија)
Ех... има и постари[DOUBLEPOST=1541171386][/DOUBLEPOST]
Да не звучам арогантно, но јас ја знам таа емисија. ;)

И пладневен весник точно во 15.30 со легендарното одбројување на саатот, и Хихирику на времето во недела сабајле, ноќна програма од 22.30 со различни водители (еден од нив војводата Гиш) и многу други уникатни емисии, кој шо сака нека вика, Македонското радио си имаше и уште има посебен шмек со својата програма што тешко било кое друго комерцијално радио може да го достигне.
И денес тоа радио е далеку пред сите останати по квалитет. Нешто Канал77 може да е подобро, другите се сите за никаде (се извинувам ако има радио станици кои не се во мојот етер, па можеби има и нешто друго вредно).
Радиото треба да е „школо“. Да се информираш, образуваш, итн итн... а не само рокај музика и поздрави до дечко ми, снаа ми... точно време..
Јас само Радио Скопје слушам. И некогаш Канал 77, Радио 2 (МРТ втора програма)... Друго ништо.
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Ех... има и постари[DOUBLEPOST=1541171386][/DOUBLEPOST]
И денес тоа радио е далеку пред сите останати по квалитет. Нешто Канал77 може да е подобро, другите се сите за никаде (се извинувам ако има радио станици кои не се во мојот етер, па можеби има и нешто друго вредно).
Радиото треба да е „школо“. Да се информираш, образуваш, итн итн... а не само рокај музика и поздрави до дечко ми, снаа ми... точно време..
Јас само Радио Скопје слушам. И некогаш Канал 77, Радио 2 (МРТ втора програма)... Друго ништо.
kako slusas kanal77, ne te nervira taa visoka frekvencija sto non stop se slusa u pozadina? rasipano e povece od 2 godini
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
kako slusas kanal77, ne te nervira taa visoka frekvencija sto non stop se slusa u pozadina? rasipano e povece od 2 godini
Има метална плочка у глава. Не приметуеш по куповите глупости у постовите што ги пишуе у политика?
Ова мислам дека му е прв пост надвор од таа тема.
 
K

kicodarker

Гостин
Кој го прашуе бетмен за кого е.
Да не беше трендо, немаше за бетмен да чуеш дека постои.
Модератор беше на времето тука, Serpico му беше моминското пред да се прекрсти во бетмен.
Али лиљак ко лиљак, незнае на каде да лета па понекогаш и во ѕид се удира летајќи.

Уствари ако размисли чоек малку, форумов најсериозно ама образува доста луѓе. Стекнаа некое свое “виртуелно его“, научија комуникација преку тастатура, затоа што почетниците обично пишеа на теми како “Кока кола дали пиете“ и се улетува со одговор “hehe da sekojden“ и завршена прича. После ќе поднаучеа малце од малце его да крени форумско,па првите непријатели,па спам во сандаче со “одкај си да се најдиме“ првите “може мсн“ на профил со женски никнејм итн итн.
Дел од таа багра што стана форумски лик се префрли по кратко паузирање од форумот на твитер,фејсбук и таму ги начекаа ај да ги наречам “Почетниците“ што прескокнале мирцање месенџери форуми“ па првите почетоци ги учеа на фејсбук со куцање тастатура, пишење смајлина и сл, и овие ликови пак станаа популарни нормално и искусни во интернет просторот.
Едно време, кајгана беше и Република Кајгана,според бројот на членови што се имаа регистрирано. Буквално беше еден мал, провинцијалски виртуелен град.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
kako slusas kanal77, ne te nervira taa visoka frekvencija sto non stop se slusa u pozadina? rasipano e povece od 2 godini
Темата ми е за квалитет на програмата. Инаку Радио Скопје го слушам најмалку 95% од времето потрошено за радио. Денес послабо слушам радио, но порано мнооогу повеќе.[DOUBLEPOST=1541327938][/DOUBLEPOST]
Има метална плочка у глава. Не приметуеш по куповите глупости у постовите што ги пишуе у политика?
Ова мислам дека му е прв пост надвор од таа тема.
Не е прв пат, но генерално за политика дискутирам. Фала за пристојноста, го држиш нивото. Се’ се менува, само ти не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom