Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144




Ваков тип на вести и ваков начин на новинарско изразување не заслужуваат директни линкови, ниту дополнително коментирање за нив.
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992




Ваков тип на вести и ваков начин на новинарско изразување не заслужуваат директни линкови, ниту дополнително коментирање за нив.
" Ctrl+c > Ctrl+" новинарство

Туку агрегаториве по кој основ ги пласираат вестиве никако не сфатив? Изгледа интернетов најмногу се користи за само-до-ретардација на народов. Читаш политичка вест некоја и десно ти лебди поле со најчитани вести: Северина го покажа меѓуножјето, а после не верувате што се случи.
Исто што страшно ме пи**и кај србомански медиуми од типот на шител, што не се ни објаснуе у текстот кој е некој си пејач или дроља, туку се збори ко да е од државава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Ептен "тазе" видео клипче кое е постирано на youtube во 2015 година, промовирано како вест вчера на наш портал :facepalm:
Може го објавиле во рубриката: Деновиве пред години.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Може го објавиле во рубриката: Деновиве пред години.
Објавен е во категоријата Мозаик, а тоа се гледа и на скриншотот.

на денешен ден ....пред 3 години....
На тој сајт има еден куп статии од ваков вид, извадени клипчиња од youtube поставени од пред неколку години а овој ми се види како најмалку логичен и најсвеж пример.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Објавен е во категоријата Мозаик, а тоа се гледа и на скриншотот.
.
Знам бе. Имаше времеплов-емисија на радио порано што се викаше Деновиве пред години.
(јасно ми е дека на форумов никој не може да ја знае таа емисија)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
(јасно ми е дека на форумов никој не може да ја знае таа емисија)
Да не звучам арогантно, но јас ја знам таа емисија. ;)

И пладневен весник точно во 15.30 со легендарното одбројување на саатот, и Хихирику на времето во недела сабајле, ноќна програма од 22.30 со различни водители (еден од нив војводата Гиш) и многу други уникатни емисии, кој шо сака нека вика, Македонското радио си имаше и уште има посебен шмек со својата програма што тешко било кое друго комерцијално радио може да го достигне.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Не е баш за у темава, али најблизу е:
Хероите на Југославија кои во Чиле за прв пат виделе киви и далечинско
https://off.net.mk/offside/fudbal/heroite-na-jugoslavija-koi-vo-chile-za-prv-pat-videle-kivi-i-dalechinsko?utm_source=mkd.mk&utm_medium=block-sidebar&utm_campaign=vo-komshii#1


Давор Шукер: „Во Чиле за прв пат во живот видовме киви и далечински управувач. Некои дури не ни ги лупеа кивите“.


Ова нема везе. Или Шукер се побркал у сеќавањата, или куј знае у која фавела живеел у СФРЈ.
Доста пред Чиле имаше телевизори со даљинско и у боја и тоа од југословенско производство. Баш баба ми имаше таков купено доста пред Чиле (ЕИ Ниш). Некои можеби десетина години.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можело и без таков наслов. Мислиш и фали цела нога. Ај следен наслов модел без рака и нога освои прво место.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.628
Поени од реакции
38.808
Можело и без таков наслов. Мислиш и фали цела нога. Ај следен наслов модел без рака и нога освои прво место.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Стај го линкот да видиме што е работата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom