Треба ли единицата АЛФА да го смени своето име?

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
мене лично, во името на единицата ми пречи што е копија...

ме асоцира на сите наши бедни копии, како на пример: ТЦ плазза (бееееееееее), или ТЦ беверли хилс, или ТЦ Лептокарија (беееееееее:nesvest:) :nesvest:

аман... толку ли не сме креативни...

Во право си!
Незнам што е финтата... зарем нема никаква креативност? Кога ќе ги слушнам тие имиња мислам дека сме импотентни! :kesa:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ако не го смени понашањето, џабе и е и да си го смени името.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Не е лошо имево ама зошто да не се "помакедончат" во Лавови, Волци, Шкорпиони или слично?
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Абе темава ме испровоцира еден Атински педер што ми обрна внимание зошто именуваме единици со Атински букви.Сега не сум историцар да навлегувам во генезата на буквиве и азбуката нивна ама иритира фактот што името на единицата е Атинска буква.БАрем мене и кругот на пријатели мои.Искрено токму сега разговарав со пријател книжевник,упатен доста повеќе од мене во историјата и митологијата и се согласивме дека највеќе потсеќа на атинска буква.Нема никаква политичка или анти-полициска намера зад темава чисто АЛФА како назив.А може малку и глупо ова со имињава ама исто немам никаква намера да го мешам спорот и проблемот што го имаат атињаниве со нашето име.
Ништо гониго ти тој Атински педер у 300.

Не е лошо имево ама зошто да не се "помакедончат" во Лавови, Волци, Шкорпиони или слично?
Така ќе ги викаат золошка градина.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Искрено за тоа какво име имаат нашите едници за безбедност без разлика дали се во полиција или во војска не ми е некој голем проблем. Вие толку ќе им се палите на нивното име или на нивната работа, секојдневното жртвување и ситуациите во кои што се ставаат за да не заштитат. Делото е поважно од името без разлика колку се ефикасни тие. Што сеа да не мислите грците ќе бараат и нивно име да мењаме пошто имаат и они нешто такво. :pos: Едноставно гледајте на нивната работа не на нивното име бидејќи името не го одржува мирот.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Искрено за тоа какво име имаат нашите едници за безбедност без разлика дали се во полиција или во војска не ми е некој голем проблем. Вие толку ќе им се палите на нивното име или на нивната работа, секојдневното жртвување и ситуациите во кои што се ставаат за да не заштитат. Делото е поважно од името без разлика колку се ефикасни тие. Што сеа да не мислите грците ќе бараат и нивно име да мењаме пошто имаат и они нешто такво. :pos: Едноставно гледајте на нивната работа не на нивното име бидејќи името не го одржува мирот.
Alfite so site nivni ponizuvacki i represivni akcii go odrzuvaat mirot mnooooogu jako :pos2:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Така ги викаше Б.Ц. во 2001. Значи тој така би ги викал, а не сите.
Токму на тоа сакав да наведам.И да му кажам на другарот да не му ја мисли многу околу грчкиот педер.Кај името сакаат да го смениме па и името на единицата АЛФА му пречело.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Alfite so site nivni ponizuvacki i represivni akcii go odrzuvaat mirot mnooooogu jako :pos2:
Абе сеа како што нагласив погоре не им се сите акции за пофалба, а и не се фокусирав само за алфи ама размисли го ова. Некој кога ќе направи добро на вести ништо не кажуваат, а направи грешка се прават такви скандали па и преувеличувања па партиски препукувања. И во ова има вистина ние на вести само сме им слушале за лоши работи пошто само за тоа зборуваат. Сеа ќе кажеш нема добри работи затоа не кажуваат. Има има, моите родители имаат пријатели во полиција и стално кажуваат дека алфине помогнале ваму таму ова она така да прават и добри ствари.
 

Јустинијан

Император
Член од
27 март 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
Треба! И тоа во Алеф(бик) !


Да не ги копираме оние што веќе копирале!

:vozbud:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
А што воопшто ви смета името??????????????
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
Не знам дали го погодив форумот ама мислам дека е најсоодветен(ако не преместете ја темава каде мислите дека припаѓа).Со сета должна почит кон сите припадници на единицата,но мислам дека идејата називот на единица на МВР да биде атинска буква е тотално одвратна.Едноставно ме иритира. Мислам дека може некое ептен посоодветно име да се најде.Како најпосетуван форум може и ке допре идејава до некој официјален претставник.А може нормално и ваши мислења.
Da treba pod hitno da se smeni i da se vika

ALFI - DPMNE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom