Тргување со странски хартии од вредност и недвижности

Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Da ama neli imase nekoj muabet deka ke ja delistiraat od nyse?
P. S deneska padna za uste 5% I e okolu 180 $
Pa da, se siri FUD, ama spored mene tesko da se sluci toa. Toa bi predizvikalo golemi posledici i za US i za Kina. I ne samo BABA nego i ostanatite golemi kineski kompanii...

Znaci da se iskoristi momentot da se kupi BABA, Tencent i slicnite, vo naredni 12 meseci siguren sum deka ke se +30%, sto e odlicen povrat.

Ete i denes na uste pogolem popust, dojde do support level, iako mislam deka moze da padne do sleden support od okolu 150-160$.

Uste ne sum vlezen ovde, ama serizno mislam da pocnam i na ova nivo, a uste poveke ako padne i na sledno na 160$.
 
Член од
11 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Probav kako sto napisal Hitashi i plus mi baraa Customer Agreement (8 strani dokument) kako i kopija od devizna transakciska smetka
Pozdrav
Може повеќе насоки каде се наоѓа договорот со ИБ? Јас пробав да префрлам преку КМБ со wire transfer деталите и со account confirmation, но ми бараа договор. Кога одам кај Reports/ Other reports нема customer agreement, само account confirmation
 
Член од
9 септември 2020
Мислења
131
Поени од реакции
95
Може повеќе насоки каде се наоѓа договорот со ИБ? Јас пробав да префрлам преку КМБ со wire transfer деталите и со account confirmation, но ми бараа договор. Кога одам кај Reports/ Other reports нема customer agreement, само account confirmation
Customer agreement nema probaj so account confirmation letter mene toj dokument mi go prifatija I napraviv deposit. Isto preku Kmb
 
Член од
11 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Customer agreement nema probaj so account confirmation letter mene toj dokument mi go prifatija I napraviv deposit. Isto preku Kmb
Фала
Може инфо во која експозитура? Дека во две до сега пробав не ми прифатија...
 
Член од
9 септември 2020
Мислења
131
Поени од реакции
95
Фала
Може инфо во која експозитура? Дека во две до сега пробав не ми прифатија...
Vo centralata na kmb (oddelenie za platen promet vo stranstvo). Mora da imas devizna smetka so dovolno pari za deponiranje I za provizii I swift trosoci (site trosoci gi snosis ti).
 
Член од
6 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
173
За добиена дивиденда после колку време може да се пријави во ујп за даночење и дали може тоа да биде електронски. Искуство некој со наплата данок на дивиденда добиена од странски компании..
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
BABA na 162. Prvo nivo na otpor.
Dobro e pocne da se vleguva, ako padne pod 160 odime na ~140 kade sto uste pojako treba da se vleze. I posle holdaj dolgorocno i lapaj si kapitalna :)
Автоматски споено мислење:

EDIT: Vlezeno vo BABA
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom