Тргување со странски хартии од вредност и недвижности

Член од
12 април 2020
Мислења
469
Поени од реакции
876
Полека пазарот уште не е отворен, премаркет е само

Едит: Иначе јас сум моментално 50% голд мајнерс и 50% оил компании. Во еден момент начекав малку кога пораснаа ги продадов сите од тек. Од старт на инвестирање во акаунтот лани април па до денес сум точно на 0. трудот и времето сум зијан, да не правев ништо пак исто.
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.457
Поени од реакции
1.883
Релативно ако сте во добивка, во -4% или -10% при овие падови имате одлични резултати.
Плус па ако се само толку во минус по трансакциските и брокерските трошоци - уште поубаво!
 
Член од
7 септември 2018
Мислења
297
Поени од реакции
402
До среда кога е состанокот на Фед на верувам дека ќе има смирување на пазарот. Ако ги качат каматните стапки за 75 основни поени најверојатно ќе има рали. Но ако ги качат само 50 основни поени тогаш најверојатно пазарот ќе продолжи да паѓа.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.085
Поени од реакции
11.481
Ако ги качат каматните стапки за 75 основни поени најверојатно ќе има рали. Но ако ги качат само 50 основни поени тогаш најверојатно пазарот ќе продолжи да паѓа.
Обратно ќе да е, ако качат 75бп ќе продолжи да паѓа.
 
Член од
12 април 2020
Мислења
469
Поени од реакции
876
Видјет чемо...
Сеа добро е што некои фирми шо се сосема солидни се продаваат за цена која е пониска од она што се вика вредност... Е сеа мајсторлукпт е да ги фатиш на ботом да измолзиш добро. Јас признавам тоа не знам да го правам ниту не знам колку ќе е ботом.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.923
Поени од реакции
35.790
Видјет чемо...
Сеа добро е што некои фирми шо се сосема солидни се продаваат за цена која е пониска од она што се вика вредност... Е сеа мајсторлукпт е да ги фатиш на ботом да измолзиш добро. Јас признавам тоа не знам да го правам ниту не знам колку ќе е ботом.
Абе затоа ќе си купуваш цело време по троа, и некогаш ќе каснеш удина, другиот пат троа сланинка, на крај мелено :D
 
Член од
30 април 2018
Мислења
257
Поени од реакции
504
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Sto se sluci so forumov poslednava nedela dena dodeka me nemase? Samo hejt, zavidluk, toksicnost, sitenje na necii zagubi, a dobivkite nikoj ne gi komentira...copy paste od MSE forumot...zosto li? oh wait, sto prasuvam, istite od tamu dojdoa tuka. :tapp:

Davam winneri so po 50-70-100% povrat za 2 nedeli, a dobivam bravo sto sum prodal BABA so 10% kjar pred da otide uste nagore ( i posle da padne ):toe:

Retko koj imase muda da pise kade i koga vlegol, izlegol i zosto.

Epa dobro drugari, ako e taka i taka sakate da go terate forumot, tolku od mene, ne postiram veke.(y)

Dostapen sum za diskusija samo vo DM, i toa samo za odbrani clenovi.:cool:

ps. zatvoriv shorotot na GME so 11% kjar, da ne bide ne sum kazal.

So sreca na site, Blizzard out.:kluc:
 
Член од
30 април 2018
Мислења
257
Поени од реакции
504

Kajgana Shop

На врв Bottom