Трансексуалност (општо)

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.425


Charlie Evans, aged 28 years, from Newcastle, UK, says hundreds of people who want to return to their original gender have contacted her since she announced her detransition and stopped taking her hormone therapy.


 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
1.074
Поени од реакции
812


Charlie Evans, aged 28 years, from Newcastle, UK, says hundreds of people who want to return to their original gender have contacted her since she announced her detransition and stopped taking her hormone therapy.


А колку не сакаат да детранзитираат? Ме интересира тој број мене.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.425
А колку не сакаат да детранзитираат? Ме интересира тој број мене.
Тешко е да се дознае, прво што фармацевтско - касапското лоби прави се што може да ги задржи клиентите а второ што самубиците не можеме да ги прашаме.

Хауевер, очигледно постои огромен број на пишман аџии но кога ке си го отсечат патлакот или цицките веќе е доцна. А и децта што ги клукаат со блокатори на хормони “додека решат“ се сјебани до крај на живот.
Автоматски споено мислење:

Фати ги додека се мали.

 
Последно уредено:

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.710
Поени од реакции
63.961
Според новите правила, доколку промената на полот од машко во женско не е направена пред 12 години, трансордовиот пливач не може да настапува во натпреварувањата.

Но, со цел да овозможи учество и на овие пливачи, ФИНА ќе воведе посебна категорија во пливањето за трансродови натпреварувачи.
...

У САД изгледа, од сад па у будуче мужи ќе победуваат у женско пливање, али нема да можат да им влезат у базен на жените од светот
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
10.983
Поени од реакции
22.814
Само ретардиран родител ќе се нафати на транзиција на неговото дете пред 12-тата година. Зборуваме за транзиција на малолетни деца кои уште не се навлезени во пубертет. Уште поретардирано е како може некој ова да го поддржува.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
1.113
Поени од реакции
2.762
Само ретардиран родител ќе се нафати на транзиција на неговото дете пред 12-тата година. Зборуваме за транзиција на малолетни деца кои уште не се навлезени во пубертет. Уште поретардирано е како може некој ова да го поддржува.
Kriminal neviden, ovakvi slucai se beter od ubistvo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom