Тој/Таа има дете?!

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Изрази како „срце” - дома ќе си користиш:wink:
Зар треба да опцуеш некого за да биде некој муабет забележан како негативен? Да, на форумов има деца на разведени родители кои живеат со еден родител и се надевав дека ќе ти проработи мозокот и ќе сфатиш дека не би им било пријатно доколку некој ги нарекува приколки. Еве вака разџвакано објаснување, бидејќи очигледно не си сфатил.

Ако имаш нешто ново да кажеш на темава - повели. Доста се вртиш во круг и аман ми се смачи да се расправам со тебе (читај: доста замараш):helou:

Дискусијата може да продолжи.
 
Член од
3 јули 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
za da bides so nekogo koj ima dete razveden e potrebna golema hrabrost sekoja cest na onie koi se dovolno hrabri mnogu lubovi umiraat poradi slabosta sto ke kazat lugeto ........ne sekoj moze da se izbori so komentarite ,,zarem za tebe zavrsija site devojki pa ti e potrebna zena so deca,,zosto da gledas tugi koga mozes da imas svoi ....lesno e da diskutirame no vo praksa rabotite se dosta po slozeni .....toa se teski situacii koga treba covek da se bori so svoite cuvstva a taa bitka najcesto se gubi ....sekoja cest na onie koi se borat za svojata lubov
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Па не знам ми се нема такво нешто случено, ако се случи тогаш за тогаш. Инаку знам луѓе кои не им пречело тоа па живи и здрави се ден денеска :icon_lol:.
 
I

Intex

Гостин
Личноста која ке прифати да се ожени/омажи со личност која има дете, ја ја сметам за доста храбра личност. За вакво нешто да се направи, стварно требаат ј**ца. Под претпоставка се залубам во некоја ваква личност, би се оженил со неа. Не е битно што ке кажат лугето околу тебе. Се живее за себе, а не за околината.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Mene ne bi mi smetalo toj da ima dete ako megu nas postoi ljubov i razbiranje.Dobro bi razmislila pred da stapam primer vo brak za da ne dojde do nekoi nedorazbiranja pokasno no ne bi me interesiralo sto ke kaze okolinata jas bi gledala pred se nie da se slagame.I normalno ako toa dete mene moze da me prifati kako partner na negoviot roditel.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Mislam deka bi mozela da se zaljubam vo covek so dete no toj fakt ke bide precka za nasata vrska da se doviva bas kako nie sto ke sakame sepak e toa negovo dete,i ne e tuka vo prasanjae dali jas ke go zasakam kako svoe ....tuku tuka veke se postavuvaat drugi prasanja podlaboki...no sepak ne moze d abide isto kako i bez dete:nesum:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Mislam deka bi mozela da se zaljubam vo covek so dete no toj fakt ke bide precka za nasata vrska da se doviva bas kako nie sto ke sakame sepak e toa negovo dete,i ne e tuka vo prasanjae dali jas ke go zasakam kako svoe ....tuku tuka veke se postavuvaat drugi prasanja podlaboki...no sepak ne moze d abide isto kako i bez dete:nesum:

А утре тебе муж ти ако те остави, и никој не те сака поради тоа што имаш дете? Убаво ќе ти биде кога ќе сфатиш дека и ти си правела таква дискриминација? Дете е! Малото не е ништо криво што мајка му го оставила, била калаштура. Тоа дете бара љубов. Бара разбирање. Тоа како ќе си се поставиш со типот со дете, така и тој ќе те почитува. А верувај,10 пати повеќе ќе те почитува ако му го сакаш и неговото дете. Дека ќе му докажеш дека се грижиш за детето, а утре, и за него.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Малку компликувана би била таквата ситуација, меѓутоа ако има обострана љубов и разбирање за се' може да се најде решение.
За сите кои не би прифатиле таква солуција, помислете дека и вие некогаш би можеле да дојдете во таква ситуација.
Јас мислам дека би немала проблем да засакам и да бидам со некој кој има дете од претходен брак и најважно излегол чист од тој брак или останал вдовец, сеедно, ќе му пружам поддеднаква љубов на детето како да е мое.
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Личноста која ке прифати да се ожени/омажи со личност која има дете, ја ја сметам за доста храбра личност. За вакво нешто да се направи, стварно требаат ј**ца. Под претпоставка се залубам во некоја ваква личност, би се оженил со неа. Не е битно што ке кажат лугето околу тебе. Се живее за себе, а не за околината.
ne za toj cekor treba pocituvanje,razbiranje i mn ljubov od dvete strani a ne jajca kvadratni, a za lugjeto od strana ic' da ne ti cue k.......t.
 

THE-DOCTOR

TigaR
Член од
12 јули 2009
Мислења
52
Поени од реакции
1
da ne ti gi fati kamen nozete ...... dete da skolovas da oblekvas a da nemas napraeno....i to e nesto a.... zivot be zivot
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
da ne ti gi fati kamen nozete ...... dete da skolovas da oblekvas a da nemas napraeno....i to e nesto a.... zivot be zivot
Па ако не го имаш направено зошто си го прифатил да го одгледуваш? Ова размислување ти е грешка, тебе значи те интересирала само мајката а детето го препушташ само на себе?
Доаѓам до заклучок дека разведените немаат право на нов живот од причина што имале дете, ко да сакале тие тоа да им се случи?!
За секое тенџере си има капак така да секое дете ќе си најде родител подобар или полош од тој што му бил а како ќе го прифати тоа дете новиот родител зависи се од односот дете-родител?
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
E pa forumgii,ajde razmislete koga nasite babi i dedovci bea mladi pred 2 ra svetska vojna izmegu 1918 i 1950 kolku od niv imaa meshanibrakovi po sila na prirodata,eve js sum protiv razvod,ama ako brachniot drugar zamine shto da se pravi zarem decata od bilo koj roditeli se krivi za razvod,tuku vo segashniov svet mozebi ke bide podobro i razvod pa drug brak pa poveke deca ne znam ne sum specijalist amka znam deka site treba da se pochituvame i ziveeme i si omagame koj kako moze.

I se razbira decata ako ne ja sakash so dete togash i ne probaj da i se upikash taka i za zena ako ne go saka deteto ili decata neka bara kaj shto nema takov problem,ama po se izgleda ima drugo neshto,barem na zapad ako si finansiski jak nema problem te sakaat zeni i bez deca i so deca sum videl so svoi ochi,pa i dobro raboti Vtoriot brak vo poveke sluchai,ama shto velat starite prvata lazica e najslatka od Mangata pa najdobro e i da ja chuvame.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom