Тоше Проески

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
А зашто животот, делото и оромного срце и душа на Тоше да се спомнуваат во шоуто на Опра... зарем не можеме ние ( македонците ) да направиме нешто документарно за него или емисија.
Ептен се нервирам вака, се некој друг да промовира нешто македонско, прво Холивуд филм за Тоше ќе снима, сеа на Опра... каде е нашата почит кон него во приказнава?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А зашто па да нема?
Зашто да не биде претставен?
Се согласувам дека ние треба малце да покренеме некоја иницијатива,ама па сега некои тука како ја претставија работава,ко да е грев да биде во емисија.
Никој не се бунеше што беше на хрватски емисии,ама за Опра сите станаа да се бунат.
Не гледам проблем навистина.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Нема проблем да биде претставен и на Опра, ама прво треба ние да се потрудиме да на правиме нешто за него, а не американци... срамота е бре !
А за хрватските емисии, не молевме ние да направат нешто за Тоше, туку тие така одбраа... а како што гледам, Опра баш е не е заинтересирана за такво нешто, туку ние молби треба да праќаме...
Него ај, секој со својот памет.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Серпико, а како ќе се чувствуваат блиските на Тоше кога ќе го споредуваат на шоуто со најпознатите светски ѕвезди, и кога ќе кажуваат дека му претстоела светска кариера и ќе го освоел светот?
уште попразно....

Јас мислам дека треба да се прикаже на светот но умерено.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
А зашто па да нема?
Зашто да не биде претставен?
Се согласувам дека ние треба малце да покренеме некоја иницијатива,ама па сега некои тука како ја претставија работава,ко да е грев да биде во емисија.
Никој не се бунеше што беше на хрватски емисии,ама за Опра сите станаа да се бунат.
Не гледам проблем навистина.
Така е.Многу подобро ќе беше на некој од кај нас да му текни да сними нешто за него,од Македонија да се покрени некоја иницијатива а не од другите земји,ама не гледам ништо лошо во то да се претстави Тоше во емисијата на Опра.Баш емисијата е добра и зошто светот да не дознаен,да не слушне за човек каков што беше Тоше.
И не се согласувам со претходните постој,не знам точно кој кажа,дека дури сега од ко почина Тоше сите го нарекуваат Ангелот и дури сега гледаат колку значел.Тоше од секогаш значел,сите го почитувале и се гордееле со него.
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
Море за ништо не не бива нас македонциве тупави. На пинк вртам 3-4 саати само негови песни, а ние што ? Ние македонциве веќе го заборавиме, ни на македонскиве телевизии, ни на радијава негова музика да пуштат. Гледам сеа колку го љубиме Тоше. Хрватите треба да покренуваат иницијативи ? Можам да кажам алал им вера на хрватите!
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
не гледам ништо лошо во тоа да се зборува за Тоше. Стварно мислите дека неговите родители ќе бидат навредени ако се зборува за неговиот успех? глупост...али не заради негова промоција или заради светската слава што ја немал па сега да му овозможиме. На страна неговиот талент, мене навистина ми е криво затоа што многу луѓе немаа шанса да дознаат за него, немаа шанса да дознаат дека можеш да бидеш екстремно скромен и да не газиш по лешеви, а сепак да успееш во животот.
Тоа е најважното, она што треба што повеќето луѓе да го сфатат, и да не се лажеме, Опра ја гледаат сите. А и ова нејзино шоу не е мала работа, сепак таа е највлијателната жена во соединетите држави и да се добие место во нејзината емисија е исклучително тешко и за тамошните звезди
а тоа за пејачот од Тунгузија, јас гледам и такви емисии кај опра, и тоа со задоволство, затоа што знаеш дека луѓето што таа ќе ги покани во емисија, макар биле и од Тунгузија, имаат што да кажат, а и обично таквите гости имаат најневеројатни приказни
ја поддржувам иницијативата
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Таа Опра мислам дека им е нешто ко Јанко овде кај нас...ја гледаат само пензионери и мрднати..
Да не го мкнеме сега човекот по белосветски телевизии што има Америчката јавност со Тоше Проески? Што нив тоа ги интересира.Кој таму го знае него??Мене да ми пуштат емисија за некој несреќно загинат пеач од ''Тунгузија'' ке сменам канал ко 2 и 2
Љубов и тага нека не ви матат здрав разум луѓе
Е во право си да знаеш ама и мислам доста е со вакви работи.

[Marko];1094904 напиша:
Море за ништо не не бива нас македонциве тупави. На пинк вртам 3-4 саати само негови песни, а ние што ? Ние македонциве веќе го заборавиме, ни на македонскиве телевизии, ни на радијава негова музика да пуштат. Гледам сеа колку го љубиме Тоше. Хрватите треба да покренуваат иницијативи ? Можам да кажам алал им вера на хрватите!
Е и тоа да, ретко на македонска телевизија да видам спот од Тоше или песна на радио. Можеби на радио повише ќе слушнам ама на телевизија не. Катастрофа сме и сакаме во Америка да идеме аууу. Да, ќе отидеме, они попрво ќе се скараат што како отколку да се презенитра тоа. На Пинк на 15 мин има реклами за Тоше или нешто околу него, на Хрвтска си слушам за него, а кај нас ако слушнам некој топ листа ова она толкуу. Срамота.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
5.535
Таа Опра мислам дека им е нешто ко Јанко овде кај нас...ја гледаат само пензионери и мрднати..
Најдобро платена американска телевизиска личност со заработувачка од 260 милиони долари во периодот од јуни 2006 до јуни 2007 година е Oprah Winfrey, покажа листата на магазинот Форбс,така да не верувам дека е како Јанко и дека ја гледаат само пензионери и мрднати
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Добро бе луѓе шо се дешава со вас?
Нејќите Тоше да го запознај светот, да знај светот дека и Македонија има нешто вредно, нешто со што се гордеела, што се гордее и што ќе се гордее!?
Фантом, и да е Тоше и да не е Тоше на Опра, сите знајме дека ако останеше жив ќе изградеше светска кариера, а неговите најмногу го знат то!
Дајте да напрајме да го дознај светот, а ако не можиме ние то да го напрајме, да го напрај некој шо можи!..
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Добро бе луѓе шо се дешава со вас?
Нејќите Тоше да го запознај светот, да знај светот дека и Македонија има нешто вредно, нешто со што се гордеела, што се гордее и што ќе се гордее!?
Фантом, и да е Тоше и да не е Тоше на Опра, сите знајме дека ако останеше жив ќе изградеше светска кариера, а неговите најмногу го знат то!
Дајте да напрајме да го дознај светот, а ако не можиме ние то да го напрајме, да го напрај некој шо можи!..
Jas ne znam.
Ziveam so edno skepticko-empiricko custvo. Jas prvo bi sakal da vidam, posle da komentiram.
Ja ne veruvav, i ne veruvam deka ke imashe svetska kariera.
Toj pat e tezok. Ne se ide od Germanija do USA so kola...
Sekoj si ima pravo na mislenje(za zal), a i na veruvanje(za zal).
Sega mozeme da lupame kolku sakame. Jas si kazav, cvrsto stojam pozadi toa.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Фантом, и да е Тоше и да не е Тоше на Опра, сите знајме дека ако останеше жив ќе изградеше светска кариера, а неговите најмногу го знат то!

Со секое следно потсетување на овој факт, ако можам така да го наречам, ја продлабочуваме болката и тагата на семејството. Па сеа ти види.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Lugje Tose ke imashe duet so Beyonce...ejjj Beyonce! A plus, ke imase 2 pesni za shouto Heroi. Ne znam kolku znaete za ova shou, ali vo Amerika e broj 1, od 2 do 222 site go gledaat. Da izlezese so tie pesni, shto sigurno ke izlezese, Toshe ke imashe svetska kariera za 1 godina. Vo Amerika tesko e da napravish pesna, da ti ja pustat na TV. Ali Toshe chim imal dogovor za da pushti pesna na TV tuka vo Amerika, on kje beshe slaven preku vecer. Amerikancite se ofci, samo edna pesna ti treba tuka za da stanesh popularen. Ne ste svesni kolku novi dzvezdi ima izlezeno vo izminative 3 godini, i site platnum odat u prvata godina, ako do pred 1 mesec sedele u garazha i im svirele na nivnite doma.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Jas ne znam.
Ziveam so edno skepticko-empiricko custvo. Jas prvo bi sakal da vidam, posle da komentiram.
Ja ne veruvav, i ne veruvam deka ke imashe svetska kariera.
Toj pat e tezok. Ne se ide od Germanija do USA so kola...
Sekoj si ima pravo na mislenje(za zal), a i na veruvanje(za zal).
Sega mozeme da lupame kolku sakame. Jas si kazav, cvrsto stojam pozadi toa.
Абе ти колку сакаш не вервај и шо сакаш прај. Зборам со факти. Сите знајме дека многу англиски музичари сакаја да соработват со него и сите знајме дека беше на пат кон та кариера. Ти ако сакаш замижи очи и речи не вервам. Ама еден си меѓу милион, милион.

Со секое следно потсетување на овој факт, ако можам така да го наречам, ја продлабочуваме болката и тагата на семејството. Па сеа ти види.
Аха..А то шо живеел во та куќа? А гробот? А алиштата? А цдињата, а песните, а музичките спотој? Не ги потсеќат на то!? Дај Фантом жити се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom