Тоше Проески

Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Ja podrzuvam inicijativata,zosto da ne doznae svetot kakov bese toj,mislam deka go zasluzuva toa,Opra pravi prekrasni emisii i dostojno ke go pretstavi Tose koj bese golem humanist isto kako sto e taa.Jas veke prativ pismo.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.590
Поени од реакции
48.387
Таа Опра мислам дека им е нешто ко Јанко овде кај нас...ја гледаат само пензионери и мрднати..
Да не го мкнеме сега човекот по белосветски телевизии што има Америчката јавност со Тоше Проески? Што нив тоа ги интересира.Кој таму го знае него??Мене да ми пуштат емисија за некој несреќно загинат пеач од ''Тунгузија'' ке сменам канал ко 2 и 2
Љубов и тага нека не ви матат здрав разум луѓе
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Е зашто да не бе.. јас испратив..
Нема врска тоа што го збори итар_пејо.. Како и јас гледам Опра ? Пензионер не сум... Мрдната ?
Нема ништо лошо у тоа да дознае светот каков човек беше Тоше...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Е зашто да не бе.. јас испратив..
Нема врска тоа што го збори итар_пејо.. Како и јас гледам Опра ? Пензионер не сум... Мрдната ?
Нема ништо лошо у тоа да дознае светот каков човек беше Тоше...
Ти гледаш Опра затоа што е нешто прилично ново а исто така нема ништо по програмиве наши....така да не спаѓаш во тие:)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Свашта, шо нема да им текне на луѓево, прво ќе го прогласуваме Тоше за светец, сега и во Опра Винфри ќе се збори за него, се убаво за покојниот, ама толкава злоупотреба на ништо не личи.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Каква злоупотреба, какви бакрачи? Па дај мислете бар малку што пишувате... Опра Винфри рејтинг на Тоше да не си дига?

И јас сум за да ги оставиме мртвите на мира... Но, М.Л.Кинг, Ганди, Мајка Тереза, Дијана...и ред други - секогаш ќе бидат "вознемирувани" поради она што биле, претставувале и правеле во општеството во кое живееле.

Идејата, мисијата на Тоше, она поради кое сите го сакаме толку - заслужува да биде промовирана насекаде низ светот. Ако има некој кого ваквиот настан би го нервирал, слободно нека ја прескокне темава.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе ова ќе донесе повеќе болка кај родителите и роднините според мене и мислам дека веќе се претерува за оваа работа.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
1.Usni na usni
2.Gromovi na dusa
3.Slusas li
4.Volim osmeh tvoj
5.Ljubena
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Серпико, а како ќе се чувствуваат блиските на Тоше кога ќе го споредуваат на шоуто со најпознатите светски ѕвезди, и кога ќе кажуваат дека му претстоела светска кариера и ќе го освоел светот?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Мислам дека нема баш ништо лошо ако Тоше се спомне во ова шоу, нема ништо негативно ни за фамилија, ни роднини бидејќи ќе бидат спомнати неговите добри дела и го подржувам ова. И шоуто на Опра не е Бисери па да се навредува ликот и делото Тоше.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Серпико, а како ќе се чувствуваат блиските на Тоше кога ќе го споредуваат на шоуто со најпознатите светски ѕвезди, и кога ќе кажуваат дека му претстоела светска кариера и ќе го освоел светот?
Горди зошто имале таков син. Уште погорди бидејќи енергијата, пораката која ја делел и ширел тој македонски син е препознаена, мисијата му е прифатена и продолжена. Значи, не умрел и бил заборавен....туку живеел, макар не физички,но влијаел.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.998
Поени од реакции
10.886
И Фантом и Принц со се Тоше ќе ве отерам кај шо не треба. :)
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
Мхм, и Опра ќе го вметне меѓу две реклами, или прилози во кои им кажува на Американците што да читаат, или што треба да јадат, или што да прават со своите пари, или колку е далеку Африка, а колку е блиску Американскиот сон. И тоа би требало да е гордост за нас. Секако.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Горди зошто имале таков син. Уште погорди бидејќи енергијата, пораката која ја делел и ширел тој македонски син е препознаена, мисијата му е прифатена и продолжена. Значи, не умрел и бил заборавен....туку живеел, макар не физички,но влијаел.
Дали треба да ги потсеќаме дека ако не си заминеше, ќе го освоеше светот? Не мислиш ли дека тоа е малце болно?

Мисијата ќе продолжи и е прифатена, тука нема збор, но овој потег според мене е претеран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom