Топло чоколадо

Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Верувам дека не сум ни прва ни последно која го обожава топлото чоколадо,па ви бе замолила да ни го кажете најомиленото топло чоколадо (која фирма,како изгледа пакетчето итн.) и да ни го опишете вкусот..а исто така како го припремате..

Чоколадото опфаќа голем број на сурови и процесирани хранливи производи што имаат потекло од семето на тропското какао дрво. Тоа е честа состојка на многу видови на слаткарски производи како што се чоколадните плочки (најпознати едноставно како чоколадо), малите чоколатца, сладолед, колачи, торти, пити, чоколаден мус (крем) и други десетри. Тоа е една од најпопуларните (или најпрепознатливите) вкусови во светот. Чоколадото може да се прави и во вид на пијалок наречен какао или топло чоколадо, кое потекнува од Маите и Ацтеките.

:helou:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Мислам дека се викаше фирмата „ФИЕСТА“-полска фирма(пак мислам), е ми се допаѓа нивнто топло чоколадо.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
одамна не сум подготвила дома топло чоколадо,ете како ме потсети, ќе си купам утре едно:wink:
инаку повеќе навика имам да порачам топло чоколадо кога ќе излезам на кафе, отколку дома да си направам
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Закон ствар. Дома не али по кафиња коа идам редовно тоа нарачувам..
Најбоље топло чоколадо - Бенетон, Енџој и Интермецо у Беверли :pipi:
 
К

*Каталонец*

Гостин
Некој нарача топло чоколадо ? :):)



мммм :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Најдобро топло чоколадо до сега имам пиено во Street, баш онакво какво што го сакам густо и јако
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ма според мене тоа што се нуди и покафичите и по продавниците во вид на прашок ништо не е топло чоколадо. На времето имаше топло чоколадо од една фирма ако ви текнува cadbury и тоа бешеш многу блиску до тоа што терба да е топлочоколадо, тоа што денес е нуди е се чоколадно млеко со повеќе чоколадо во него односно чоколаден пудинг.
Право топло чоколадо треба да биде горко и да нема скоро воопшто млеко и да се право воглавно со вода.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Подобро нешто од топло чоколадо нема просто го обожавам:vozbud:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Nestle Aero!

Само го нема да се купи за дома.

Аи шољите за него ммммммммм.........

Го има во Лондон (до Тренд), Давидоф Влае итн итн.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
mmm ... obozavam toplo cokolado, doma me mrze da si napraam ama koga odam vo kafeterii obavezno toplo cokolado pijam
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Nestle Aero :vozbud::vozbud::vozbud: Закон.
Инаку пијам и обичното го има и бело ама не го бива.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
сакам топло чоколадо али за жал ретко го пијам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom