Топло чоколадо

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Не сум пиел, а и немам намера да пијам :wink:, едноставно не е мој правец тоа :pos2:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Mene mi se dopagja Jakobs&Milka kafeto odnosno toploto cokolado odlicna kombinacija edna kesicka e okolu 15 denari stalno si go pijam
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
ретко дома пијам топло чоколадо али у блу кафе има и многу ми се свиѓа посебно белото со ликер шери мњамммм
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Обожавам топло чоколадо но за жал многу ретко го пијам. Не ми текнува да си направам. :pos2:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Обожавам топло чоколади, само многу е благо :Ѕ Порано кога ќе отидев во Велес, со братучедка ми под рака и право во Снупи, од прво до последно сите ги пробавме, најубаво топло чоколадо таму имам пиено.
 
M

MIL

Гостин
Обожавам бело топло чоколадо со многу шлаг и чоколаден прелив мммм :pipi:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Сакам,иако не нарачувам често,зашо преблаго го прават за мој вкус,бар на некои места кај шо сум пиела..иначе убава работа е:wink:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Сакам да прашам чим веќе сум на оваа тема.Си правам топло чоколадо дома вкусот се тоа е супер али не ми испаѓа густо како што би сакал да е.Каде грешам да ми помогне некој погусто да биде во иднина :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сакам да прашам чим веќе сум на оваа тема.Си правам топло чоколадо дома вкусот се тоа е супер али не ми испаѓа густо како што би сакал да е.Каде грешам да ми помогне некој погусто да биде во иднина :)

епа треба нонстоп да го мешаш а најдобро топло чоколадо е на


навистина испаѓа густо и убаво!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Највкусно ми е во Џовани, во Лептокарија. Густо, право топло чоколадо и со многу шлаг.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ја си праам мое домачо топло чоколадо. Стааш пола фиНџал млеко, пола лажица шеќер, и едно чоколадо за готвење, топиш тоа све фино на тивок оган дур не почнат меурчиња и готово. Просто ко простата :icon_lol:
Овие купечиве у прав шо се ми испаѓаат ко Краш Експрес у млеко ебаго.

А надвор од дома, во Бариста убедливо имаат најголем асортиман на топли чоколади, од кои омилена ми е таа со плазма кекс.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
:воздишка:
Обожавам топло чоколадо. Особено Nestle Аero со многу меурчиња испиено по сабајле..
Го сакам средно-густо, а обично дома ретко го правам..но, каде и да седнам по кафичи ми е замена за кафе на ладново време :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сакам да се напијам понекогаш, убаво ми е онака, целата смрзната, па душата мислам дека ми се грее... :pipi: Не пијам толку често, а и не се разбирам во “марките“ на топло чоколадо и го пијам само во кафиќиве. И ми се свиѓа во Пјаца, заедно со шлагот, макар што е многу тешко, после тоа не јадам ништо едно 6 саати. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom