Тоалетна хартија

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Може сум грешка али мислам дека ова со тоалетнава беше маргетинг потег.

П.С Ако веќе нешто се складира во криза би рекол тоа е водата, а не гледам некој да се тепа за вода да купи.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
За наша среќа веќе измислиле хартија со мирис на темјанушка, камилица и шумска јаготка. :) Имаше и некои пилули кои се голтаат и го бојат фецесот во прекрасни светкави нијанси кои се прелеваат. Најсериозно ова. Придобивките од модерната наука и технологија <3
Да не биде дека измислувам.

The ultimate party girl gift: Pills that make you poop rainbow glitter
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.293
Поени од реакции
21.743
... ДА, точно така, ама прво шупакот мора да добро да се избрише од главното што се лепи околу - со хартија, па потоа да се измие СО ВОДА на тоа биде... или онака директно со гол шупек во биде па тоа кога ќе се размачка тоа фецесот, милина под нокти три дена ќе се носи, па потоа Ешерихија коли и Хелико бактер од каде ни дојдоа преку уста?

Прегледај го приврзокот 240485

...постои влажна тоалетна хартија за голема нужда, ем брише тоталка, ем асална дезинфекција, ем хемороиди немаат зорт, ем хигиенски за околина, ем гаќите чисти, ем пакување минијатура!


Прегледај го приврзокот 240486
... интересен податок дека во задниот дел на гаките се задржува најмалку 1 г измет ма бришеле или миеле колку сакате и затоа е препорачливо гаките да се менуваат два пати на ден, а истите да се перат на вриење! :D
I vlaznata hartija ne treba da se frla vo solja ako ne sakate da si ja zastopate ;)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.999
Поени од реакции
9.692

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
@santelli душо...ма морав да се изнасмеам, едноставно морам:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:раце ми се смеат...ми текна на филмов:pos::pos::pos::pos::pos:Прегледај го приврзокот 240645Прегледај го приврзокот 240645
И мене ме потсетивте на ова. Мислам дека и онака не сме претерано сериозни тука, да се орасположиме малку. :)

 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Може сум грешка али мислам дека ова со тоалетнава беше маргетинг потег.

П.С Ако веќе нешто се складира во криза би рекол тоа е водата, а не гледам некој да се тепа за вода да купи.
Држи ,,вода,, . Водата е најважна не па тоалетна хартија , а од каде знаат дека е тоалетна може да е кујнска хартија наменто за бришење раце после миење со оглед е што пешкирите по често бришење од повеќе членови на семејството по миење рацете и пешкирот е рај на бактерии затоа кујнска хартија е идеално бришење и грли в канта
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Друга алтернатива за тоалетната хартија се фискалните сметки наставувани хоризонтално со селотејп лепак...Баталете го скенирањето фискални сметки...

И прошетка во дивите депонии (најверојатно таму ќе најдете фрлени стари алишта). И потоа дома сечење мали крпчиња со ножици...

Нема потреба од толкави залихи на тоалетна. Ние што сме родени во 80-тите 90-тите ќе имаме тоалетна дури и за нашите внуци...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.999
Поени од реакции
9.692
Друга алтернатива за тоалетната хартија се фискалните сметки наставувани хоризонтално со селотејп лепак...Баталете го скенирањето фискални сметки...

И прошетка во дивите депонии (најверојатно таму ќе најдете фрлени стари алишта). И потоа дома сечење мали крпчиња со ножици...

Нема потреба од толкави залихи на тоалетна. Ние што сме родени во 80-тите 90-тите ќе имаме тоалетна дури и за нашите внуци...
Што збориш бе човек?
Фискални, крпчиња...Па никој не е до толку сиромашен за да купи тоалетна хартија:confused:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Што збориш бе човек?
Фискални, крпчиња...Па никој не е до толку сиромашен за да купи тоалетна хартија:confused:
Јас ги гледам луѓево што купуваат тоалетна хартија. Во ред да купат тоалетна, ама не буквално до тој степен да ја наредат од подот до таванот во нивниот дом...

Гледам во КАМ група од десетици четиричлени семејства влечкаат тоалетна... Таквите ако треба за храна ќе немаат ама битно тоалетна ќе имаат...

Алал нека им е на паметот...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.999
Поени од реакции
9.692
Јас ги гледам луѓево што купуваат тоалетна хартија. Во ред да купат тоалетна, ама не буквално до тој степен да ја наредат од подот до таванот во нивниот дом...

Гледам во КАМ група од десетици четиричлени семејства влечкаат тоалетна... Таквите ако треба за храна ќе немаат ама битно тоалетна ќе имаат...

Алал нека им е на паметот...
Нивни пари трошат, незнам што ти е тоа интересно за гледање...и да, ти си бил кај нив дома и знаеш дека до таванот имаа залихи...офф лелле...моабетов е немал ѓавол работа па си го чешал газот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom