Тетоважи

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Не викај дека се булшит. А1Тим ти кажа дека се многу добри. Тој има искуство со нив. :D
Привремените тетоважи се за 2 недели,најмногу за 1 месец .... а тие што излеваат за 2-3 год не постојат ... тоа е само залажување .... демек ќе излезе за толку време,но ќе си остане трајна ... затоа на 18 год стај една трајна и не се замарај :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Привремените тетоважи се за 2 недели,најмногу за 1 месец .... а тие што излеваат за 2-3 год не постојат ... тоа е само залажување .... демек ќе излезе за толку време,но ќе си остане трајна ... затоа на 18 год стај една трајна и не се замарај :)
Тие за 2 недели не се тетоважи....тоа е фарбање со кна (бојата е на кожата).
Тетовирањето не е фарбање...тоа е бушење со игла, тука бојата влегува во кожата. (да повторам ако не е јасно)?
Како што рече rossonerka....има тетоважи што траат 1-2 години....ама се малце поскапи.
И да....не тресете зелени ако не сте информирани.
Колку за инфо....нема тетовирање без лична карта...значи 18 е долната граница.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Тие за 2 недели не се тетоважи....тоа е фарбање со кна (бојата е на кожата).
Тетовирањето не е фарбање...тоа е бушење со игла, тука бојата влегува во кожата. (да повторам ако не е јасно)?
Како што рече rossonerka....има тетоважи што траат 1-2 години....ама се малце поскапи.
И да....не тресете зелени ако не сте информирани.
Колку за инфо....нема тетовирање без лична карта...значи 18 е долната граница.
Ај повтори... пред недела време бев да прашам и тоа ми го кажаа,па сега ако се ме излажале тоа е нивна работа... фала за инфото незнаев .. лол

Aко не си информиран не кажувај без врска работи.
Баш затоа што сум информиран го напишав тоа ...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Ај повтори... пред недела време бев да прашам и тоа ми го кажаа,па сега ако се ме излажале тоа е нивна работа... фала за инфото незнаев .. лол



Баш затоа што сум информиран го напишав тоа ...
Оди препрашај.
Неможе да тетовираш без игла....значи каната е фарбање.
Имам тату артист дома....ваљда сум ептен поинформиран од тебе....така да најпаметно ти е да си искулираш.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Оди препрашај.
Неможе да тетовираш без игла....значи каната е фарбање.
Имам тату артист дома....ваљда сум ептен поинформиран од тебе....така да најпаметно ти е да си искулираш.
Брат јас не велам дека знам повеќе од тебе само реков дека кога отидов да се распрашам тоа ми го кажаа ... демек штом те тетовираат со игла немало шанси да излезе .... тоа ми беше зборот
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Тие за 2 недели не се тетоважи....тоа е фарбање со кна (бојата е на кожата).
Тетовирањето не е фарбање...тоа е бушење со игла, тука бојата влегува во кожата. (да повторам ако не е јасно)?
Како што рече rossonerka....има тетоважи што траат 1-2 години....ама се малце поскапи.
И да....не тресете зелени ако не сте информирани.
Колку за инфо....нема тетовирање без лична карта...значи 18 е долната граница.
Освен со дозвола од родители :). Ама сега од 15 што се вадат личните карти , и од 15 можеш да отидеш и да се истетовираш. Само не е препорачливо за машко да се тетовира до 19 година бидејќи мускулната маса не е целосно оформена се до тогаш (зависи до човекот , најчесто варира помеѓу 16 па се до 25 години за целосно оформување ) .
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Брат јас не велам дека знам повеќе од тебе само реков дека кога отидов да се распрашам тоа ми го кажаа ... демек штом те тетовираат со игла немало шанси да излезе .... тоа ми беше зборот
Не зависи од иглата...од бојата зависи. Различни се боите за трајните тетоважи и за тие што траат 2-3 години. Во секој случај тука се работи за тетовирање.
А сеа да се вратиме на двонеделните....тоа е само боење и не е долично истите да се викаат тетоважи....тие се нешто како слики.
Уште еднаш ќе повторам.....мој совет е да не се тетовирате додека ненаполните 20 год.....озбилна работа се тетоважите...не се тренд или сезонски алишта.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не зависи од иглата...од бојата зависи. Различни се боите за трајните тетоважи и за тие што траат 2-3 години. Во секој случај тука се работи за тетовирање.
А сеа да се вратиме на двонеделните....тоа е само боење и не е долично истите да се викаат тетоважи....тие се нешто како слики.
Уште еднаш ќе повторам.....мој совет е да не се тетовирате додека ненаполните 20 год.....озбилна работа се тетоважите...не се тренд или сезонски алишта.
Така е се согласувам со тебе,за трајните тетоважи се користат други бои и иглата влегува под кожа,а кај привремените иглата е помала и кната останува на кожата некое време....

Јас сакав да ставам на срце тетоважа,но се консултирав со тату мајстор и ми рече дека не би ми препорачал да ставам баш таму,бидејки телото ми расте,се ширам и јас и за некоја година ке ми биде издеформирана тетоважата,уствари на ништо нема да личи...

Затоа се одлучив на нога да ја ставам тетоважата...:smir:
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Imam angel pozadi na grbot,peperutka na stomakot i nesto kako tribal na desnata noga dolu kaj gluzdot. Gi sakam tetovazite i mislam deka nikogas nema da bidam pisman sto sum gi napravila,a bidejki i majstorot mi e doma,taka da nemam gajle.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Немам тетоважа,сеуште сум прилично мала за таа работа.
Инаку немам ништо против нив доколку изгледаат пристојно и доколку не се низ цело тело.Тоа ми е веќе грдо и претерано.
Понатаму можеби би ставила некоја мала пеперутка позади на грб,сум видела како стои и ми се допаѓа.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Ај ако може некој нека даде линк за тоа тату студиото во Буњаковец што е???:)
 
M

MIL

Гостин
Ne sakam mnogu tetovazi zatoa i nemam na sebe mozebi ponataka ke stavam nesto kinesko nadvoresniot del od nogata sto ke oznacuva zaljuben ili nesto vo vrska so ljubov zasto toa me ispolnuva i bi sakal da go nosam a ne e loso i inicijal : " O " :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom