Тетоважи

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Колку пари ќе ми се поттребни да се тетовирам гола џенцка со рацете в џеб на бицебсот?
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Јас летоска кога бев во Охрид се истетовирав со кна,трајбл на рамо.Ми стоеше околу две недели,но заприметив дека баш на тоа место ми излегоа ситни влакненца.Многу се исплашив и се покајав.Кога ги избричив повеќе не ми се појавија.Жива среќа.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Јас летоска кога бев во Охрид се истетовирав со кна,трајбл на рамо.Ми стоеше околу две недели,но заприметив дека баш на тоа место ми излегоа ситни влакненца.Многу се исплашив и се покајав.Кога ги избричив повеќе не ми се појавија.Жива среќа.
А не ти текна дека од к`ната ти се бојосале тие ситните што си ги имала претходно ама не си ги гледала затоа што биле бели?
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
А не ти текна дека од к`ната ти се бојосале тие ситните што си ги имала претходно ама не си ги гледала затоа што биле бели?
Нема шанси.На тоа место немав никакви влакна.Овие влакна ми се појавија баш на местото како ми беше нацртана тетоважата.Истата форма.Ако не се плашиш пробај и ти па кажи ми.:smir:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Нема шанси.На тоа место немав никакви влакна.Овие влакна ми се појавија баш на местото како ми беше нацртана тетоважата.Истата форма.Ако не се плашиш пробај и ти па кажи ми.:smir:
Абе ја колку што сум информирана и колку што сум учела биологија, влакна имаш на цело тело, само што на одредени делови се толку ситни,тенки што не можеш да ги видиш...ако не сакаш :)
Мене искрено не ми е ич страв да пробам, али неам желба. И плус тоа, к`ната не може да предизвика растење на влакна, тоа им е работа на хормоните, па сега ти мисли си што сакаш :)
И плус чим ти била истата форма,значи дефинитвно ти се обоиле тие ситните влакненца :) И според моето досегашно докторско искуство јас можам да констатирам дека во случајов нема причина за паника :))))
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Абе ја колку што сум информирана и колку што сум учела биологија, влакна имаш на цело тело, само што на одредени делови се толку ситни,тенки што не можеш да ги видиш...ако не сакаш :)
Мене искрено не ми е ич страв да пробам, али неам желба. И плус тоа, к`ната не може да предизвика растење на влакна, тоа им е работа на хормоните, па сега ти мисли си што сакаш :)
И плус чим ти била истата форма,значи дефинитвно ти се обоиле тие ситните влакненца :) И според моето досегашно докторско искуство јас можам да констатирам дека во случајов нема причина за паника :))))
Како го објаснуваш тоа од кога ги избричив не ми се појавија повторно.:helou:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Како го објаснуваш тоа од кога ги избричив не ми се појавија повторно.:helou:
Го објаснувам со тоа што ти пораснале пак тие од претходно што не си ги гледала и што тврдиш дека ги немало, значи бели и ситни, скоро невидливи :) Ама девојче, ако си запнала толку ај нека ти биде, од к`ната било и бити :)
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Го објаснувам со тоа што ти пораснале пак тие од претходно што не си ги гледала и што тврдиш дека ги немало, значи бели и ситни, скоро невидливи :) Ама девојче, ако си запнала толку ај нека ти биде, од к`ната било и бити :)
Како прво девојче од дамна не сум,го пишав моето искуство.А дали од к'на ми пораснале или не тоа треба да пробам уште еднаш и со сигурност да ти кажам.Иначе не запнувам туку само изнесувам мое мислење.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ај како и да е, да не ја тупиме сеа :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
неам нишо протиф тетоважите...али ств. неам никаква желба да се истетовирам.. Пре би..пирс него тату..:toe::helou:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Oваа тетоважа е топ, посебно ако е изведена на добро градено тело како оваа!

 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Tribal e edna od najglupite tetovazi, tribal, od zborot tribe=pleme.
Na koe pleme pripaga ovoj gore?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom