Тетоважи

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако некогаш се тетовирам, шо е малце веројатно, би го тетовирал ова на зглобот на раката, од надворешна страна.



Само што во пикот внатре би биле други симболи, а еден од нив сигурно би бил следниот:


За другите симболи не сум дефиниран, а и така не планирам во следните 5-6 години да се тетовирам, па имам доволно време да се дефинирам што друго сакам внатре. :)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
сакам тетоважа ама не нешто секојдневно.имам нешто на ум ама тешко е да се објасни.Ме интересира кое е најболно место за тетовирање?
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
na rebrata i klucnata koska najvise boli, uglavnom vrz koska boli poveke.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Би сакал една тетоважа ама на грбот или на мускулот на раката...:sviri:
 
Член од
27 мај 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
ama i ti ne si informiran kako sto treba a ???hahhaa prva rabota tie tetovazi sto se za godina ..dve ..ili mesec se pravat so specijalna boja ..i se tetoviraat so igla nemoze bez igla ...a knata e druga rabota ..se pravi so ceckalica .i se crta ...ne mi kazuvaj barem mene za tetovazi posto gi imam 4 na moevo telo sea ke ja pravam petata i mnogu dobro sum informiran i zanam za tetoviranjeto pozdrav bratko
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
За некоја година ќе си го тетовирам ова, на лева страна на гради, одприлика оваа големина..
Таман, на срце..
Само незнам каде, а за волку комплицирана тетоважа треба страаашнo добар мајстор, така да, или идам miami ink или нема тетоважа :)
 

Attachments

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ne e voopsto teska tetovazava,neznam sto tesko gledas - ovie efekti se najlesni za izrabotka:helou:
 

ladyinred

illusion.
Член од
17 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Размислувам долго време за бар код тетоважа на врат..некој да ми препораче добро стyдио во Скопје и отприлика колку би ме чинело?
tnx.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
вака сеа имам план да ставам тетоважа и тоа ќе биде скоро значи пред нова година негде ноември-декември.. идеата ми е мн совршена според мене имам идеја на карпа нешто како од кралот лав да стои волк како завива и во позадина месечина како се расчистува од облаци онака замислете ја сликата во глава со ефекти и ќе добиете перфектна слика :) (се разбира сликата има значење за мене тоа што ме викаат Вук, исто и татко ми така го викаат :) ) сеа само барам некој добро што тетовира да средам и идам да ја ставам крајно сум решен :) ако има некој идеја за некој добар артист нека ми каже позз
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Немам тетоважа,но би сакал да ставам и ако веќе ставам тоа ќе биде со добра причина и мотивација затоа што е трајна тетоважа мора да биде инсипирарана од нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom