Тетоважи

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
е оваа ми се свиѓа
 

Attachments

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Немам тетоважи и не сум против нив. Се додека се прават во екстремно хигиенски услови. Летово си ставив на половината една од оние 2 недели што траат. И ми се свиѓаше. Се мислам кога ќе наполнам 18, да си ставам иста таква. Ама страв ми е да не ми здосади(зашто брзо ми здосадуваат работите), па после и да ја надоградувам...не е тоа тоа.:) Сепак имам огромна желба да си ставам тетоважа на грбот...ангелски крила...и верувам од тоа нема да ми здосади!:):pipi:
Чекајте...само да направам 18!:vozbud:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Имав минатото лето пеперутка на грбот (од оние сто траат 2-3 недели) сега веке немам желба за трајна :pipi:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Немам тетоважи и не сум против нив. Се додека се прават во екстремно хигиенски услови. Летово си ставив на половината една од оние 2 недели што траат. И ми се свиѓаше. Се мислам кога ќе наполнам 18, да си ставам иста таква. Ама страв ми е да не ми здосади(зашто брзо ми здосадуваат работите), па после и да ја надоградувам...не е тоа тоа.:) Сепак имам огромна желба да си ставам тетоважа на грбот...ангелски крила...и верувам од тоа нема да ми здосади!:):pipi:
Чекајте...само да направам 18!:vozbud:
Ќе се случат трансформациите, и во тебе и во условите, ич не се секирај. :smir:

Ја сум скромна, сакам еден мал битен симбол на грбот, и еден друг на истото место, само однапред.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Мора тетоважите да се во тебе и на тебе јас така викам , така да човек ако си се пронајде во самата тетоважа нема никад да му здосади:)
 

M!ss V

...Supermassive...
Член од
1 февруари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
6
сакам тетоважи ама сеуште немам истетовирано :( па понатаму ќе планирам
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
Секое лето се канам да ставам тетоважа и никако да го направам тоа. Не мислам на трајна туку на оние кои траат две недели. Ама кога ќе видам како на секој чекор на плажа има еден куп луѓе кои тетовираат одма ми се губи желбата (нема никакви хигенски услови). Иначе обожавам кинески букви и се мислам дека следново лето ќе се истетовирам, освен ако не ме предомисли нешто
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
gi obozavm tetovazite...iam edna i voopsto ne bese bolno dodeka me tetoviraa.....ednostavno mi razbudi zelba za poveke tetovazi taka da vo bliska idnina uste nekoja tetovaza ke go krasi moeto telo hehehe....
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Планирам да се истетовирам,после 18 години сега е рано за трајна оште
 
Д

Демијан

Гостин
Ако некој знае да ми каже каде има најквалитетни тетоважи и по што се определува нивната цена.Јас сакам да ставам еден натпис по мој избор.Дали цената оди по големина на букви нивни број?
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
Ако некој знае да ми каже каде има најквалитетни тетоважи и по што се определува нивната цена.Јас сакам да ставам еден натпис по мој избор.Дали цената оди по големина на букви нивни број?
нормално дека цената оди по големината,дали е тетоважата полнета-цела избоена,дали е сенчана,колку бои ке се користат....минималната цена е околу 50 евра-прам муабет за проверени и квалитетни студија,а не типчиња шо цртаат по дома:tapp:
пред да отидеши да се тетовираш мора да ти кажам дека треба да бидеш ментално спремен за целиот процес-не е ништо страшно туку финтата е после првата да можеш и знаеш да се контолираш...зезнато е-боли ама сакаш пак,ствара зависност некако:wink:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Молба , некоја препорака за тетоважа, со кинески слоган, за испод лактица, од прилика 10 цм:helou:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
Молба , некоја препорака за тетоважа, со кинески слоган, за испод лактица, од прилика 10 цм:helou:
не мислиш дека е многу клише? дежа ву? сигурна сум дека можеш да смислиш нешо пооригинално:smir:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
не мислиш дека е многу клише? дежа ву? сигурна сум дека можеш да смислиш нешо пооригинално:smir:
дај ми предлог, сигурно си поупатена во тие работи, и мојата 2ра варијанта е скорпија да истотевирам исто под лактицата:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom