Тетоважи

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
обожааавам тетоважи (мејби сам деј) и ќе си направам некоја, сега барам не е страшно, кога ке остариш ако не ти се бендисува можи да си ја избришиш ласерски...сеа малку скапичко ама сепак има начин

ааа особено ги обожавам тетоважите кај послилниот пол :kesa:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Тетоважи сакам ептен ама сакам убави,а не некој селски и пре големи!Имам веќе 2 една кинеска буква која значи Бог и едно сонце од Индиска митологија.Проблемот ми е што почнувам да станувам зависен и сакам уште тетоважи:toe:!И највеше ми се свиѓа кај мене тоа што кинеската буква нема шанси да ми се види,пошто ми е во ѓаќи:pos2:,а другава ептен малце се гледа пошто ми е на рака кај рамото!Не сакам кога премногу се гледаат тетоважите!:helou:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
хммм... пред неколку месеци бев луда за тетоважа и бев решена дека во USA ке направам една...но кога видов дека тетоважите се многу исфорсирани и најчесто ги имаат луѓето со ниска самодовервба и ги прават за да привлечат внимание и некако ми падна филмот за нив.....
но секако дека на некои навистина им прилегаат а некои тетовираат чисто за лична сатисфакција и не ги ставаат на видливи места.
како и да е сеуште поштувам добра тетоважа на добро место :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Јас планирам да ставам ама не сега
понатака сигурно
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Ууууу, обожавам тетоважи ама малечки некои такви
штосни да се. А овие големите не ги обожавам многу, некако многу
грубо ми изгледаат.
Сакам да имам една, сега за сега немам, се надевам во иднина ќе бапнам
некоја малкечка, може некој трибал или симбол (којзнае).
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
хммм... пред неколку месеци бев луда за тетоважа и бев решена дека во USA ке направам една...но кога видов дека тетоважите се многу исфорсирани и најчесто ги имаат луѓето со ниска самодовервба и ги прават за да привлечат внимание и некако ми падна филмот за нив.....
но секако дека на некои навистина им прилегаат а некои тетовираат чисто за лична сатисфакција и не ги ставаат на видливи места.
како и да е сеуште поштувам добра тетоважа на добро место :)
Постов ти нема везе!Луѓе со ниска самодоверба:pos2::pos2::pos2:Па сгурно со тетоважа нема да привлекувам женски или незнам си што!Јас имам две и да ме видиш,нема да приметиш ни една!Така да тетоважа се става ако сакаш некој симбол да ти означи нешто или нешто на што ќе се сеќаваш и ќе ти значи!:smir:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
вака,ако може некој да ми даде информација колку би можело да кошта една ваква тетоважа...
 

Attachments

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
вака,ако може некој да ми даде информација колку би можело да кошта една ваква тетоважа...
од прилика до кај 2500-3000 кај тој јас што правам дечкото е професионалец и има негово студио...алиии моментот е..ако направиш една ке сакаш уште една..па ај уште една..као мене :pos2::pos2:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
од прилика до кај 2500-3000 кај тој јас што правам дечкото е професионалец и има негово студио...алиии моментот е..ако направиш една ке сакаш уште една..па ај уште една..као мене :pos2::pos2:
Во право си за ова. Летоска се тетовирав и кај и да е ќе се тетовирам пак. Ми се свиде чувството кога се тетовирам (нешто измеѓу болка и гилик му доаѓа).
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
интересно ми е
би ставил некоја не трејна
македонски симбил лав така нешо кутлеш или др
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Ми се свиде чувството кога се тетовирам (нешто измеѓу болка и гилик му доаѓа).
не дека уживав во болката ама сакам пак да се тетовирам или да ја надополнам сегашната.
 

KGB

^ KaGeBe ^awp^
Член од
15 јануари 2008
Мислења
625
Поени од реакции
6
i jas sum tetoviran , i ne e tolku golema kako so se gleda sea .. :) :pipi:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
вака,ако може некој да ми даде информација колку би можело да кошта една ваква тетоважа...
Прво зависи каде ќе ја правиш тетоважата!Јас таму кај што ја правев последната ќе ти земат околу 4000,а иначе има и луѓе кој тетовираат за поефтино и ќе ти ја направи за 2000-3000!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
обожааавам тетоважи (мејби сам деј) и ќе си направам некоја, сега барам не е страшно, кога ке остариш ако не ти се бендисува можи да си ја избришиш ласерски...сеа малку скапичко ама сепак има начин

ааа особено ги обожавам тетоважите кај послилниот пол :kesa:
пиши www.youtube.com побарај некое tatoo laser removal video и после дојди и кажи ми нема мука де ако не ти се свиѓа ке си ја избришеш:tapp:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Плус ласерското вадење е 10 пати поскапо од самото тетовирање, за кај нас не знам точна сума ама во Европа се илјадници евра.

Ако некој толку сака тетоважа колку за имиџ нека си стави полутрајна која трае неколку години 2-3 отприлика но и потоа избледува долг период. Но цените им се дупло поскапи од обичната тетоважа заради боите кои ги користат, а и процедурата за ставање на оваа тетоважа е иста како и трајната.

Јас отсекогаш сум сакала тетоважи. Се мислев да ставам од полутрајната тетоважа ама се предомислив, а никако да соберам храброст да се истетовирам со трајна. Ај може ќе биде а може и не:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom