Тетоважи

Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Јас нешто ако би се тетовирал, би тетовирал нешто што ми значи во животот, мразам тетоважи за мода ( срценца, цветчиња, ѕвездички и такви мадиња ф песка ).
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
100е (сликава е од истата вечер кога ја направив затоа е црвенилото)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Знам, ми кажувале за овој од Струмица дека е ептен добар, само далеку ми е да идем до таму.
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
luge jas imam edno prasanje,sakam za matura da napravam nekoja tetovaza ama ne trajna , i okolu tetovazata sakam nekoi cirkoni ili nesto slicno, najdov nekoi sliki na net ama neznam koj vo skopje bi mozel da mi go izvede toa imate li nekoja informacija???
 

Attachments

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
luge jas imam edno prasanje,sakam za matura da napravam nekoja tetovaza ama ne trajna , i okolu tetovazata sakam nekoi cirkoni ili nesto slicno, najdov nekoi sliki na net ama neznam koj vo skopje bi mozel da mi go izvede toa imate li nekoja informacija???
Вајда има и во бижутерииве евтини вакви тетоважи со циркони, но веројатно и квалитетот би бил помал.

Сепак оди ако сакаш до Сваровски на рекорд. Сваровски има вакви тетоважи со циркони, веројатно и кај нас ги има. А и на интернет се до кај 5 евра помалите, поголемите 10. Е сега кај нас не знам колку се али вајда дупла цена. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Јас имав 3-4 месечна тетоважа пред две лета, една голема ајкула на потколеницата на левата нога, од страната кај листот. Ја ставив, ми помина меракот и сега веќе не сакам тетоважи. Не сакам трајни тетоважи и не би се осмелила за трајна затоа што ако денес ми е убаво, за 4-5 години можеби нема да ми е и така. :)
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
ke proveram vo bizuteriive , epten mi e film ova so cirkonive :)fala vi
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Јас имав 3-4 месечна тетоважа пред две лета, една голема ајкула на потколеницата на левата нога, од страната кај листот. Ја ставив, ми помина меракот и сега веќе не сакам тетоважи. Не сакам трајни тетоважи и не би се осмелила за трајна затоа што ако денес ми е убаво, за 4-5 години можеби нема да ми е и така. :)
Каде ја стави 3-4 месечната тетоважа , колку пари беше и каков беше квалитетот ? Избледе брзо или..?:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Каде ја стави 3-4 месечната тетоважа , колку пари беше и каков беше квалитетот ? Избледе брзо или..?:)
Mи ја нацрта снаа ми од Австралија, значи не ја правев кај некое македонско тату студио, таа се занимава со такви работи во Австралија и ми ја нацрта. Почна да бледее некаде на почетокот на третиот месец. Ја ставив крај на мај, знам почетокот на август од плава ајкулата стана сивa :icon_lol: а во септември веќе ја немаше. :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Имам во план да се тетовирам.....кажете ми каде да идам,во Скопјево да е само,што пари се тетоважите и што да тетовирам и каде???

Се мислам дали да одам во Буњаковец да се тетовирам...ама немам појма што да се тетовирам.....ај помогнете во изборот.:smir:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Имам во план да се тетовирам.....кажете ми каде да идам,во Скопјево да е само,што пари се тетоважите и што да тетовирам и каде???

Се мислам дали да одам во Буњаковец да се тетовирам...ама немам појма што да се тетовирам.....ај помогнете во изборот.:smir:
Брат додека немаш замисла,идеја што тетоважа сакаш да ставиш,не ставај,и јас се мислев едно време ама не знаев што да ставам,не ставив,ќе ставам кога ќе ми дојде некоја идеја :)
 
Член од
3 мај 2009
Мислења
21
Поени од реакции
2
аз имам три.ако некој нема да оди и да си направи.малко боли ама не е болка за умиране.и след това ште има с какво да се хвалиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom