Тетоважи

Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Licno mi se dopagaat tetovazite iako jas nemam no vo skoro vreme imam zelba da napravam , sepak mrazam luge na koj tetoviranjeto im prerasnuva vo manija pa go tetovitaat sekoe delce na svoeto telo, vo se treba da se ima merka i vkus...
 
O

Out Boy

Гостин
Супер брат, кој ли само фан на Арсенал си :vozbud: Ја немам тетоважа, ама би сакал наскоро да ставам една, на пр. на грб под вратот, нешто вакво


или на лева рака у овој стил


Не знам само колку ли би ме чинело?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
После матура ставам една вергина на десната рака. Некој да ми каже цените како одат?
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
JAs bas bi sakal da si stavam tetovaza...ako si stavam bi si stavil nesto od ovie sto gi ima vo vtoriot post so se za na raka
 

the king 24

J. V.
Член од
14 мај 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Licno mene mn mi se svigaat tetovazi i planiram letovo da stavam edna na desnata raka. Za cenite ne sum informiran no dokolku sakaste da imate dobra tetovaza i dobro izrabotena ke ve cini malku poveke, a inace ako znae nekoj kako se dvizat.... neka poveli
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Јас ги сакам трајните тетоважи, убаво изгледаат на човечкото тело,но да не бидат преголеми бидејќи тоа веќе не претставува некоја убавина. Некои го гледаат тоа како желба за болка. Јас кога би ставала трајна тетоважа,би ставила на струкот,одзади итоа некоја не поширока од 5-6cm
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Хм,би сакала една мала тетоважа,ама незнам дали и после многу време ке ја сакам...затоа не ставам,јас сум личност што сака промени...
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Тетоважа сакам не знам од кога веќе, чекам прво полнолетство а после и погодни домашни услови за да нема драми по дома.. Имав идеја уште одамна каква тетоважа сакам, но сега се двоумам околу изборот поради тетоважава, се заљубив во оваа! :vozbud:

Можеби некогаш и ќе биде :icon_lol:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
Znae li nekoj kade vo makedonija se pravat najdobri tetovazi , mislam najprofesionalni artisti ili studia ?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221

Како ли му текнало:)

Ова е веќе ремек дело :pos:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Порано имав една на рамото (само не трајна,од оние што траат по 3-4 месеци) змија.Многу ми се допадна а и сега за летово планирам една исто на рамо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom