Тетоважи

Член од
8 март 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Дечки, кажете некој добар шо би покривал тетоважи? Пошо иам една шо катастрофално избледе и сакам да ја покријам
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
349
Поени од реакции
117
Никогаш не сум сакал тетоважи, сметам дека се одратни. Многумина сакаат да ги одстранат, но не е ледсно, и не е евтино. (Во Србија го работат тоа ѕа 59 евра ѕа 1 см https://www.nanoklinika.rs/uklanjanje-tetovaza/).
Зато треба на време да се влијае на младите, мислам на тинајџерите да не се тетовираат. Барем нека почекаат да напвлезат во зрели години па зрело и да размислат.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
31
Поени од реакции
53
Мене ме интересира дали од кога целосно ќе заздрави тетоважата, после тоа ако продолжи да се мачка со маст , пример еднаш неделно на две недели. Дали тетоважата ќе остани посвежа или тоа е само за во процесот на заздравување?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
10.950
Поени од реакции
8.596
Никогаш не сум сакал тетоважи, сметам дека се одратни. Многумина сакаат да ги одстранат, но не е ледсно, и не е евтино. (Во Србија го работат тоа ѕа 59 евра ѕа 1 см https://www.nanoklinika.rs/uklanjanje-tetovaza/).
Зато треба на време да се влијае на младите, мислам на тинајџерите да не се тетовираат. Барем нека почекаат да напвлезат во зрели години па зрело и да размислат.
Треба и на тебе да се влијај...
 
Член од
5 април 2010
Мислења
391
Поени од реакции
98
Ќе може некој поискусен да објасни нешто повеќе за важноста на квалитетот на бојата за квалитетот на тетоважата и кој други фактори се во игра за една тетоважа да е квалитетна и на што би требало да се обрне внимание за да се процени квалитетот преку слика или со голо око.
 
На врв Bottom