Тетоважи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
па сега за да речеш дека некој е наркоман треба да имаш факти да си го видел како се шприца/шмрка, а да речеш дека се луѓе со мала самодоверба и го праат тоа за да бидат забележани, тоа е реалноста.
Ти има останато некоја тема на форумов кај што немаш треснато некоја глупост?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
па сега за да речеш дека некој е наркоман треба да имаш факти да си го видел како се шприца/шмрка, а да речеш дека се луѓе со мала самодоверба и го праат тоа за да бидат забележани, тоа е реалноста.
А ако се забегани на пр. ко тебе тогаш мислиш дека изгледа дека се наркомани и се дрогираат?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
Порано се тетовирале повеќе морнарите ,војниците ,криминалците.во последниве 30-40 години тетовирање станува меинстрим ,се тетовираат бајкери музички звезди спортисти,нео-нацисти,од посериозни професии ретко кој се тетовира ,например онај политичаро од Србија чедо јованович и го гледам од СДСМ пи арот коста петров и тој тетовиран ,или некои уметници. ама сепак е несериозно за некој што работи во бизнис светот со клиенти банкари и сл да се тетовира.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
па сега за да речеш дека некој е наркоман треба да имаш факти да си го видел како се шприца/шмрка, а да речеш дека се луѓе со мала самодоверба и го праат тоа за да бидат забележани, тоа е реалноста.
Мене не ми се гледат тетоважите ако не сум гол, зошто се имам јас тетовирано ?
 
A

aleksmkd123

Гостин
Планирам да се тетовирам отприлика колку би кошталa овaa тетоважa?
E377621D-EEBB-4D02-B921-67F4437F7841.png
 
Последно уредено:

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Член од
8 март 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Дечки, кажете некој добар шо би покривал тетоважи? Пошо иам една шо катастрофално избледе и сакам да ја покријам
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
Никогаш не сум сакал тетоважи, сметам дека се одратни. Многумина сакаат да ги одстранат, но не е ледсно, и не е евтино. (Во Србија го работат тоа ѕа 59 евра ѕа 1 см https://www.nanoklinika.rs/uklanjanje-tetovaza/).
Зато треба на време да се влијае на младите, мислам на тинајџерите да не се тетовираат. Барем нека почекаат да напвлезат во зрели години па зрело и да размислат.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Мене ме интересира дали од кога целосно ќе заздрави тетоважата, после тоа ако продолжи да се мачка со маст , пример еднаш неделно на две недели. Дали тетоважата ќе остани посвежа или тоа е само за во процесот на заздравување?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Никогаш не сум сакал тетоважи, сметам дека се одратни. Многумина сакаат да ги одстранат, но не е ледсно, и не е евтино. (Во Србија го работат тоа ѕа 59 евра ѕа 1 см https://www.nanoklinika.rs/uklanjanje-tetovaza/).
Зато треба на време да се влијае на младите, мислам на тинајџерите да не се тетовираат. Барем нека почекаат да напвлезат во зрели години па зрело и да размислат.
Треба и на тебе да се влијај...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom