Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

Член од
12 јули 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
ja imam 3 tetovazi sakam da stavam uste edna sakam taa da bide na grbot na pleskite da pisuva GODFATHER so kralski bukvi kolku pari ke me fati ???

a inace bev pred 2 nedeli u skopje i ja povtoruvav tetovazata na rakata trejbl kaj igor so raboti u bunjakovec ama oti on mi sakase 250e imase edno tipce od kavadarci i on mi ja povtori i mi dodade nekoja linija te ja prodolzi za 6500

nekako nogu pari mi se ucinaa pozz

a i pirsovi imav na vegata i na ustata ama gi izvadiv
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
а дали си приметил дека има опција измени мислење????
за цена во секое студио е различно
најубаво е да си појдеш во студиото и да се договориш
никој не може да ти каже вака
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
магде убаво го потсети за едит у пост:back:

иначе цената на тетоважата зависи од големината највеќе помини по студијава и распрашај се.

И темава Ве молам нека е само за прашања оклу нега и совети поздрав!
 
Г

Гоццццце

Гостин
Да се пофалам ставив пирс на веѓа :)
Е сега ме интересира, зошто немам бетадин , само гарамицин дали има врска , и Ива вика додека се оцели дупчето да не се поместува пирсот а со самото мачкање со гарамицин Игор ми рече да го поместувам шипчето нагоре надоле за да влезе внатре. Не ми е јасно:?
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Ива вика да не се вади прирсот 20 дена а за помествување (шипката горе -доле) да!! Tака полесно може да навлезе кремата во дупчето и полесно самото се оформува, но не претерувај и не силно зашто можеш да го разраниш!!!


земи Гентамицин и на секои 3- 4 часа убаво мачкај го !Помини во аптрека ке ти даат замена за Бетадин...
:salut::salut:
 

naum-bavar4e

Баварец до гроб
Член од
16 јули 2008
Мислења
61
Поени од реакции
9
Дали некаде има да читам се што треба за да ставам пирс на веѓа и некои можни последици?

ви благодарам
 
Г

Гоццццце

Гостин
А одвреме на време како да ми се подзатвора окото и не знам.. некако чудно го чувствувам. Нормално ли е?
И бетадине на колку време треба да се става?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Jas sakam da se tetoviram ama ne znam sto slika da e. Ajde kazete vasi predlozi moze ke mi pomognete. Pozdrav.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
А одвреме на време како да ми се подзатвора окото и не знам.. некако чудно го чувствувам. Нормално ли е?
И бетадине на колку време треба да се става?
Ок е се само продолжи да го применуваш она што е препорачано!!!

И дечки не ми е јасно гледате дека во темава е се убаво објаснето на 1 стр зашто пак прашувате ???:nesvest::nesvest:

Значи за нејаснотии ТУКА сум ама дајте читајте малце нели и да не се пофтараме:smir::smir::helou::helou:




Jas sakam da se tetoviram ama ne znam sto slika da e. Ajde kazete vasi predlozi moze ke mi pomognete. Pozdrav.
темава е

Тетоважи и пирсови - се` за нив од здраствен аспект!:uvo:

за сликици еве ти у мој потпис толку од мене
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Ај дајте детално инфо за гентамицинот ако мозе зс јас се кога пирсав на веѓа ми кажаа само за бетадин....
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Што детално инфо,едноставно гентамицинот е маст со антибиотик која се нанесува на местото превентивно за да не дојде до инфекција.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Бетадинот е само за чистење на местото( дезинфицирање) а додека Гентамицинот помага во целосното заздравување.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Аман бе ама сте се уплашиле многу многу ретко се случуваат компликации и тоа ако се пирсате кај некој ваш другар аматер,ја иам пирс на јазик 2 години а ми викаа по една година ке почнела дупката да се раздолжува по должината на јазикот и други глупости така не слушајте секој,посебно ако не искусил сам
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
da vi kazem iskreno si staev pirs na usta, ni stavav jod ni nekakva si mast za 1 nedela mestoto mi bese top ! :) mozda sum imal srekja neznam .. ali nekad me mrzese da se mackam , nekad zaboravav i se otkazav uste od 2 den :D pirs and tattoos owns ! :) pirsevite prilegaat povekje na zenski a tetovazite povekje na maski ( spored mene ) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom