Тепачки

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ако се исклучат оние другарски тепачки (по некој шамар/бокс/мајагери, извадени заби и скршени раце - се` на заебанција, наредниот ден пак другари :)), тогаш се немам тепано. Сум немал потреба. Прво, никој немал повод да ми мрчи за нешто (јас не сум бил иницијатор); второ - отсекогаш сум бил огромен, посебно во времето кога вежбав, па им фуфкало на потенцијалните тепачи :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Никад не сум бил за тепачки, стално сум ги избегнувал ама пред некое време имаше една кај што не се избегнуваше...

Бевме 4 другари излезени и еден тип пијан, му замери нешто на другарот и другарот си се тргна на страна, арно ама фацата беше доволно пијан за да иницира тепачка. Почнува тепачката меѓу овие двајца и мојов другар дели два бокса и почнуваат некои негови другари и се умешуваме ние...

После неколку поделени боксови се средува се, арно ама беа 10тина луѓе и му се џитнаа на другаров, се улетав, поделив 3-4 бокса и една нога у кичма, и после примив 2 бокса, за моја среќа не во лице, туку во глава . Успеав некако држејќи го еден тип за врат да се одбранам од другите...После дојдоа џандари и сите си седиме мирни, кој пали цигара кој збори на мобилен :)...

Беа тројно повеќе од нас али јебига неможам да гледам како му се курчат 10 души на другарот. Кога ќе размислам можевме да настрадеме ептен али тогаш мозок не ради :))
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
116
Поени од реакции
0
Imase drzavno vo karate vo nedeata i ima eden klub od skopje koj e 90 % albanci i deckive sekat pravat probelmi. I imase edna borba i deckvo najposte si go tepase toj siptarot i si iskaca od borilste i mu skoknaa troja i pocana masovna tepacka luge skoaat od trini so stolcina se mavaat, cajkani skokaat obezbeduvanje se tepa mnogu bese jako.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Хмм 1в1 само еднаш се тепав и тоа во 5-6 одделение и ме тераа од друштвото.
Знам дека противникот беше помал година од мене и се тепавме кај млечен кај банката...
Дотогаш немав мавано боксови и дека детето ме немаше изнервирано си замислив како ја тепал сестра ми.
И едно 3-4 бокса него, 1-2 у стаклото од банката,а замисли ниеден непримен. Ама после му се извинив,а фино дете беше и не се лутеше :)

Иначе откога се преселив во чаир сум бил во центарот на повеќе фрки ама никогаш 1в1.
Порано како копиљаци се тепавме ние меѓу зградите. После видовме дека иде голема сила од железара,север и газибаба па се здруживме :)
Секогаш ќе ја памтам првата тепачка во Чаир.
Игравме фудбал 11 вс 11 и оддеднаш почнаа некои копиљаци (спрема нас ние 12-13 год они по 9-10) да искачаат ама со синџири и боксирачи и што уште не.
После почнаа и поголеми типови и се собраа накај 15 души се на се.
Јас дека нов (и глуп) застанав прв одкај нас.Мислев дека 22 против 15 немаат шанси.
Кога се вртам гледам само позади мене 4ца :pos:.
Малите почнаа да ми врзуваат синџир околу нозете, типот доаѓа и класично - Што си го закачал братучед ми?
Ја се вртам на другарот и му викам ај сеа маваме и бегаме накај згради (таму беа големине од маало).
Ја бокс на типот,другарот нога у грб на малиот што синџир моташе,сите бегање до згради,овие не збркаа...
Кај згради ги згазија големиве :)
Понатака све сум бил во нерамни тепачки со албанците од кај мене (на нивна страна) па као помали иаме фаќано типови со женски што се шетале,или сами и се тоа 20 вс 1 :)

Ама последниве години се одделив од тоа друштво (коа тргнав средно) зашто не беше тој живот за мене :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Пуууу уште во прво одделение се сеќавам го тепав секој ден еден од клас, ме нервираше многу затоа што ја бришеше таблата наместо мене:):):), се тепавме кој да брише табла, а јас дека имав веќе пливачко искуство, бев посилна од него и си јадеше ќотек детето првото полугодие:)
После се смирив, ми пројде меракот, го оставив тој да си брише табла.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Imase drzavno vo karate vo nedeata i ima eden klub od skopje koj e 90 % albanci i deckive sekat pravat probelmi. I imase edna borba i deckvo najposte si go tepase toj siptarot i si iskaca od borilste i mu skoknaa troja i pocana masovna tepacka luge skoaat od trini so stolcina se mavaat, cajkani skokaat obezbeduvanje se tepa mnogu bese jako.
И јас бев таму.. уууу многу јако беше:P Да се пофалам земав трето државно борби и второ екипно. На државното лол имаше 3 полицајци ке смирувале 49824398385 каратисти лол ! ахаххахах Ама имаше еден мечок три на три никој неможеше да му писне,хахаха
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
116
Поени од реакции
0
A druze koj zema prvo ekipno da slusanam ???


Inace onoj kretenon so ja pocna tepackata ja trebase da se boram so nego ako ne go deskvalifikuvaa a toj tri na tri ako ne bese nekoj komandant na uck eve na.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
A druze koj zema prvo ekipno da slusanam ???


Inace onoj kretenon so ja pocna tepackata ja trebase da se boram so nego ako ne go deskvalifikuvaa a toj tri na tri ako ne bese nekoj komandant na uck eve na.
oftopik: Абе имате среќа,за глупости ни ги десфалификуваа нашите:) hahaha
А тој ако го заколеме можеме 10 год унапред со месо да се снабдиме:P шала, пола саат неможеа да го смират, тројца полицајци во "ZUBI" ги стаи:)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ми текнуе као копиљана сме се тепале ние зградите помеѓу овие од бараките, и сме се организирале масовно, сите дечурлана од зградиве, па тоа сме праеле оружја, прачки, шипки, а под облека сме ставале картони, демек некој ако те плесне да не те боли...
И битките се дешаваа на некои од маалските пољанки, тоа клоци фрчење, мавање со прачки, па после модрици по 2-3 недели на глава, по нозе ваму таму.

На други тепачки, хм... ми текнуе у средно со еден школски на пракса се спукавме, па професорот не раздвои... :pos:

Инаку сум анти-тепач... :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
нема ден а да не се степам. пример, идам сабајлево у 8 доле у продавница да си купам јогурт со 1000ка, у пењоар, нормално. таа кучката позади каса ми вика шо ми било, демек, рано било, од кај кусур за толку крупна пара... и здрвив една директ у нос, падна куфер доле целата. комшија од други влез ми улета, нешо насиље, за рака ме фаќа, а незнае дека се тепам секој ден... му ја свиткав, колено едно, бокс у стомак, го издишив. падна и тој кутриот, го газев уше малце и си отидов... купив јогурт од таа другата продавница.
иначе сум мирољубив тип.
 
Член од
9 февруари 2006
Мислења
112
Поени од реакции
2
Не смеам тука да пишувам шо сум праел, пошо според Законот сум се бранел, оние што доаѓаат кај мене на работа знаат што како тука се дешавало, оставам на нив да пренесат од нивна гледна точка.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
luge toa tepackite stanaa sekojdnevie ovde pa bas i vo nasata zemja aa???
lele...ama jas se sekavam iako imalo mnogu vo mojot zivot,ama edna kako mal vo zabaviste se stepav taka jako so eden ''drugar'' sto toj doma si otide placejki i toa bese tepacka ''na golemo':tapp::tapp:
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
ja pamtam vo gradinka se tepav so edno dete poso mi gi zimase kockite :) i ja zimanje so drvena kocka po glava na deteto :)i posle kolku mi se ima dereno taa ucitelkata so ni bese:) ..a se desi i u osnovno..i toa neso tipov go zakacal brat mi ..a brat mi kopiljce :) i posle ja otidov kaj toj da vidam so e rabotata..i on so cel pamet mi mavna boks ..i posle ja mu mavnav :) i neso pocnavme so kloci ova ona :) i na kraj zavrsivme kaj pedagogot..on placese :) ..a dvajcata si dobivme kazna :) ..
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Долго време тренирав карате и ми здосадија глупавите захвати и почнав да им ударам на децата боксови во лице. Ги збумбарив и ме избркаја од клубот. Инаку не сум се тепал крвнички со никого.

Се плашат нешто децава од мене и плус заради друштвото во кое сум, никој не сака да се чепка.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
најфер тепачка што ја имам видено е кај мене во школо што се деси пред некое време после часови, типциве си се поздравија на почеток и почнаа, се тепаа што се тепаа, парче и двајцата бумбари си станаа и комотно си дадоа рака и сеа се другари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom