Тениска опрема

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
И тој не е скроз оригиналниот. 335 е тој што го игра Ноле.

Мислам скроз истиот модел е, сепак цената е солена во секој случај, не е ко тука 2800 денари стандардна и плус попуст.... нема теорија :) Јас играм со 270 грама иначе рекет и супер ми е. :D
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Има некој нарачувано купони преку grouper.mk?! Веродостојни се?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
првиот рекет на ноле е 315, али ништо чудно да во последниве 2 год испаднал нов и е 335
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Дечки, да не знаете да има некаде во Скопје или во некој друг град да се купат Head ATP топчиња.... јас онака купив од Прага една конзерва со 4 топчиња и мора да признам дека со подобри не сум играл... 8 евра беа тогаш, намалени од 12 евра.


--- надополнето: 23 јуни 2013 во 23:30 ---
али види и цена. 200 доларчиња (140) евра, а овде сигурно не е под 170 еврејинња. ееее да е жив и здрав тој тенис-верхаус. (y)
А како порачуваш од ова чудово, не ти земаат царина, shipping... вклучени сите трошкови и дали се исплаќа?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Дечки, да не знаете да има некаде во Скопје или во некој друг град да се купат Head ATP топчиња.... јас онака купив од Прага една конзерва со 4 топчиња и мора да признам дека со подобри не сум играл... 8 евра беа тогаш, намалени од 12 евра.


--- надополнето: 23 јуни 2013 во 23:30 ---


А како порачуваш од ова чудово, не ти земаат царина, shipping... вклучени сите трошкови и дали се исплаќа?
друже, не е така едноставно. да не кажам комплицирано е!
директно за македонија НЕ испорачуваат, дури и за европа мислам НЕ. мораш да најдеш попатна станица, во америка и од таму да ти го препратат пакетот. нормално се кинат сите налепници, етикети и сл, а кога ќе стинге во мкд ќе си платиш царина.
прост пример, јас нарачав 2 рекета, 1 пар патики адидас (да не барам модели и за рекети и патики), еден куп маички (4), сукњи (2), фустани (1), и маици со долги ракави (2), и сето тоа ми беше комплет под 400 евра. сосе царина и додатни трошоци за препраќање.
само за споредба, само рекетите во ск беа 340 евра. а од кај нив 89.
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Дечки, да не знаете да има некаде во Скопје или во некој друг град да се купат Head ATP топчиња.... јас онака купив од Прага една конзерва со 4 топчиња и мора да признам дека со подобри не сум играл... 8 евра беа тогаш, намалени од 12 евра.

Не знам дали бараш баш atp, ама има понуда на групер за Head Championship. Еве ти линк.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Не знам дали бараш баш atp, ама има понуда на групер за Head Championship. Еве ти линк.

Баш ATP ми требаат, а овие не знам дали се добри да ти кажам, не ми делуваат баш баш. Порачав јас од Словенија Head ATP по 4 што одат пакувани, дефинитивно најдоброто топче кое сум го удрил до сега.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Некој да знај кај можи да се најдат солидни топчина по пристапна цена ? Било Прилеп или Скопје.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Некој да знај кај можи да се најдат солидни топчина по пристапна цена ? Било Прилеп или Скопје.
Имаш во Скопје по спортскиве продавници во Трговски, не се нешто многу скапи, 300-400 денари би требало да се онака солидни топчиња. Не се про али солидни за рекреативно играње, пошо ваљда за тоа бараш. :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Имаш во Скопје по спортскиве продавници во Трговски, не се нешто многу скапи, 300-400 денари би требало да се онака солидни топчиња. Не се про али солидни за рекреативно играње, пошо ваљда за тоа бараш. :)

А во City Mall има нешто?

Зедов јас Babolat VS и HEAD некои си таму по 550 ( 4 топчиња ) и не бев воопшто задоволен. Сега некој викенд ќе одам до Скопје па треба да земам повеќе. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom