Тениска опрема

Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Промена на жици на рекетот ? Или затегање на истите ? Каде што како ?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Промена на жици на рекетот ? Или затегање на истите ? Каде што како ?
Во тениските клубови :D Нов шпан чини од 500 денари на горе со работна рака, така од прилика. Имаш и поскапи, ама и со тој најефтиниот се врши супер работа. :D
 
Член од
25 март 2013
Мислења
25
Поени од реакции
3
Кај може да се најдат тениски патики низ скопјево???
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.193
Поени од реакции
107.843
Кај може да се најдат тениски патики низ скопјево???
Пробај во Најк и Адидас во ГТЦ, а и низ другите трговски центри, а во ГТЦ мислам имаше и една специјализирана продавница за тениска опрема ако добро ме држи меморијата. Само да знаеш скапи се доста тениските патики, знам на Рафа патиките кога излегоа беа околу 9000 во Најк, сега можно е и поевтини да се.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Кај може да се најдат тениски патики низ скопјево???
ВО ГТЦ спроти Словенија Спорт тоа ти е од задната страна кога одиш кон кеј или позади Сет. Можеш и во најк, адидас, имаш на втор спрат во ГТЦ Sport Vision од Сити мол, така да имаш каде да побараш
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Некој да ми каже од каде во Скопје можам да најдам добри топчиња и рекет од околу 60 евра и какви рекети се?. :)
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Некој да ми препорача рекет до 30е. Играм рекреативно и немам потреба од толку добар рекет. Гледав на амазон и го најдов овој. Не ми е јасна толку ниска цена на Вилсон, очекував далеку повисока цена.
Секаква помош и објаснување ќе ми биде од големо значење.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Некој да ми препорача рекет до 30е. Играм рекреативно и немам потреба од толку добар рекет. Гледав на амазон и го најдов овој. Не ми е јасна толку ниска цена на Вилсон, очекував далеку повисока цена.
Секаква помош и објаснување ќе ми биде од големо значење.
за цената е супер, иако јас никогаш не би го купил. прва причина е тежината. 291грам е ПРЕТЕШКО. но ај пошто си кажа дека си рекреативец и не верувам дека играш повка еќе од 1ч во неделата и некако ќе помине. а друга работа е големината на главата човеќе, 112 инчи!!!! таков рекет беше ок во рани 90-ти. сега се бара нешто околу 100-ка, поточно 98 е идеално.
така да, цената од 25 долари е сосема прифатлива (за нас) за модел стар 20 години
 
L

Löwe

Гостин
за цената е супер, иако јас никогаш не би го купил. прва причина е тежината. 291грам е ПРЕТЕШКО. но ај пошто си кажа дека си рекреативец и не верувам дека играш повка еќе од 1ч во неделата и некако ќе помине. а друга работа е големината на главата човеќе, 112 инчи!!!! таков рекет беше ок во рани 90-ти. сега се бара нешто околу 100-ка, поточно 98 е идеално.
така да, цената од 25 долари е сосема прифатлива (за нас) за модел стар 20 години
Не заебавај бе претешко било. Јас 295грамски играм па немам гајле. Околу 280-290 грама е просекот за рекет. Се шо е подолу е лајт верзија, се шо е над е професионален рекет.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
имаш и 315 грама рекети (мислам head на џоковиќ беше) но ДО 275 е некоја нормална граница. а за рекреативец, кој нема никаква претходна подготовка и да игра повеќе од 1час со таков рекет, ... ух, колку само мака и болки ќе си има. дали лактот, дали зглобот. ОД 255 ДО 275 е некој стандард, се останато е модификации и лични желби. ко божем со 315 пошто е поголема тежина појак ќе биде ударот. или ко dunlop рекетите, едвај 94ини на обрач, пошто колку помала глава, толку попрецизен си. :tapp:
 
L

Löwe

Гостин
Море Џокович, Надал, Федерер со 335 грамски играат.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Море Џокович, Надал, Федерер со 335 грамски играат.
како тргнале и до пола кило ќе стигнат само да имаат појак удар. кој ја јебе техниката, застарена работа, само сила.
П.С. малку оф, но дали некој го гледаше мечот во парови меѓу лендл и мареј? колку различен пристап и стил на игра на овие двајца. нормално, за мене е поарен стариот стил, каде треба да се има и техника, а не само сила
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601

Kajgana Shop

На врв Bottom