Тениска опрема

Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
А во City Mall има нешто?

Зедов јас Babolat VS и HEAD некои си таму по 550 ( 4 топчиња ) и не бев воопшто задоволен. Сега некој викенд ќе одам до Скопје па треба да земам повеќе. :)
Има мислам, ако добро видов последниот пат кога бев во Сити Мол имаше по тоа спортските продавници. Провери си обавезно, се надевам ќе најдеш добри. :)
 
Член од
1 април 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Продавам одлична и квалитетна реплика на Babolat Aero Pro Drive, шпанован со topspin шпанови, вертикално 22,5кг topspin cyber twirl, хоризонтално 23,5кг topspin cyber flash.Рекетот е игран само месец дена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Продавам одлична и квалитетна реплика на Babolat Aero Pro Drive, шпанован со topspin шпанови, вертикално 22,5кг topspin cyber twirl, хоризонтално 23,5кг topspin cyber flash.Рекетот е игран само месец дена.
Што цена?
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Дечки некој да не знае каде можам да купам поефтин рекет во Скопје. Не ми треба нешто професионално само за рекреативно играње. По продавнициве каде и да отидам нема ништо под 6-7 илјади
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Дечки некој да не знае каде можам да купам поефтин рекет во Скопје. Не ми треба нешто професионално само за рекреативно играње. По продавнициве каде и да отидам нема ништо под 6-7 илјади
фирмата нуди и квалитет. тие што се за 1000-2000 ден ни за бадмингтон не вредат. не се лажи да даваш пари за глупости.
не си доволно богат за да купуваш ефтини работи!!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Дечки некој да не знае каде можам да купам поефтин рекет во Скопје. Не ми треба нешто професионално само за рекреативно играње. По продавнициве каде и да отидам нема ништо под 6-7 илјади
Пробај на e-bay ако имаш акаунт, ако не види некој ако познаваш да не продава, инаку вака полупрофесионални рекети по поефтини цени не знам каде има, за во Македонија зборам...
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Блиску млечниот во Тафталиџе има за тениска опрема, од таму иам земено рекет Wilson 1500 денари, пред 3 години.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Блиску млечниот во Тафталиџе има за тениска опрема, од таму иам земено рекет Wilson 1500 денари, пред 3 години.
таму само вилсон продаваат. пред 3 год полу профи рекет беше 4000+ ден. ова ти што си го земал не ми се верува дека е полу профи. уште па вилсон кој е всушност најскапиот бренд кај нас.
еве еден магацин во европа.............. http://www.tenniswarehouse-europe.com/catpage-BABOLATRAC.html
и за HEAD http://www.tenniswarehouse-europe.com/catpage-HEADRAC.html
разгледајте, и обрнете внимание дека цената е најчесто за 2 рекета
има и америчка, али НЕ вршат транспот до европа, така да ако некој има пријатели во америка, нека ја погледне америчката страна и со додатен трошок од околу 50 долари ќе биде транспортирано од пријателите во мкд. нормално, од таму се нарачуваат повеќе работи, иако и само 2 рекета да се купат, со додатниот трошок за транспорт ПАК се исплати.
http://www.tennis-warehouse.com/Headracquets.html[DOUBLEPOST=1396364968][/DOUBLEPOST]ова би ми бил еден избор
http://www.tennis-warehouse.com/Head_Liquidmetal_8/descpageRCHEAD-LM8.html
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Дали знае некој онлајн продавница за рекети која врши достава кај нас? И случајно некој да не нарачал до сега од www.sportsdirect.com ?
 
Член од
25 март 2013
Мислења
25
Поени од реакции
3

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ако ти треба за заебанција, вреди, ако ти треба за поозбилно не..
За колку озбилно може да му треба кога веќе се консултира преку форум каде секој може да му каже што знае и не знае. :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Може некој да ми даде мислење за рекетов https://head.com/tennis/products/racquets/recreational-ice-line/mx-ice-tour/5704/?region=as

Вреди да се купи за 1600 ден?
Кратко и јасно ЈОК!!!
Оваков само на дете од 10-12 год.
Се' што е под 100 евра е ѓубре. Тоа зборам за овде, кај нас во мкд. Еден ист модел е во УСА многу поефтин. Но знам дека е мака да се направи таа заебанција да се донесе од УСА, така да овде барај само НАД 100 евра
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Некои луѓе претпочитаат да купат 3 џанк рекети, и да потрошат иста сума на пари а богами и време, наместо еден асален кој ќе им трае со години. Така идат работите кај нас...

Имав еден познаник кој направи пс од 60.000 со напајање од 900 денари, ЅВЕР.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Некои луѓе претпочитаат да купат 3 џанк рекети, и да потрошат иста сума на пари а богами и време, наместо еден асален кој ќе им трае со години. Така идат работите кај нас...

Имав еден познаник кој направи пс од 60.000 со напајање од 900 денари, ЅВЕР.
Морал да заштеди на нешто. :P

Иначе за тенискава опрема си потполно во право, дефинитивно вреди да се купи еден профи рекет и сигурно ќе им трае со години , а единствен начин според мене на кој би го оштетиле, скршиле е со претерана физичка сила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom