Тениска опрема

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.930
Поени од реакции
12.424
Каде во скопјево се продава тениска опрема, рекети...? освен во Спорт М, да има на залиха HEAD, wilson, babolat.
По тениски клубови обично ги имаат најновите модели, ама и најскапо ги продаваат. Јас имам еден Babolat и еве го скоро 5-6 години го терам, еднаш само ми се скина жицата и тоа лани, а рачунај скоро 2-3 години го користев интензивно секој ден. Го зедов 100 евра равно ама вреди за парите.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
Ајде ако не е тајна може ли некој од вас да наброи што има од тениска опрема и колку пари чини тоа?? И колку често менувате некои работи од опремата?
 
L

Löwe

Гостин
Ајде ако не е тајна може ли некој од вас да наброи што има од тениска опрема и колку пари чини тоа?? И колку често менувате некои работи од опремата?
Блуза Баболат 800 денари, патики Баболат 2400, Рекет Хеад Џокович Верзија спид лајт од 2010 купен половен за 3500 денари.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.086
Имате добра тениска опрема во Југ и во Ас во Аеродром. Бтњ во Ас имате и попуст на рекетите на Баболат. :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Ајде ако не е тајна може ли некој од вас да наброи што има од тениска опрема и колку пари чини тоа?? И колку често менувате некои работи од опремата?
Рекет, јас лично имам Prince како на Монфис и Wilson како на Serena Williams моделот. Прилично ефтино ги земав, нешто под 100 евра бидејќи се затвораше продавницата во Љубљана и така ги зедов за речиси без пари, со оглед на квалитетот што го имаат :) Патики си купив од Прага како од Ѓоковиќ што ги носеше за земјените турнири, Barricade мислам дека беше моделот, чинеше околу 70-80 евра на попуст во Intersport.

Патики да менуваш почесто е многу нормално бидејќи со активно играње, лесно се оштетуваат, особено на бетон. Топчиња нормално, сум купувал повеќе видови, но убедливо најзадоволен сум од HEAD ATP. (450 денари - 4 топчиња) ги купував, а во последно се поскапи и немам сменато, но и не играм често бидејќи слабо сум со време.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.086
Пробајте да играте со Dunlop Fort нема да згрешите. :)
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Ај да прашам каде во Скопје може да се најдат babolat шорцеви и по која цена?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Има ли некоја продавница во Skopje City Mall во која може да се земе некој солиден рекет и топчиња по океј цена?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.086
Ај да прашам каде во Скопје може да се најдат babolat шорцеви и по која цена?
По тенискиве клубови имаш шорцеви, а имаш и во ГТЦ продавница т.е. Њу Баланс продавницата кај Ванила клубот. :)
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715

Kajgana Shop

На врв Bottom