Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
А имат ли некоја голема разлика во перформанси ?
И во продавница ми го препорачаа С5 но мене на изглед појке ми се допаѓа А3
Да на изглед и изработка е поубав А3, ама е пониска класа со послаби перформанси + нема отисок на прст и не е водотпорен
А3 има подобра предна камера, инаку пониска класа од с5 мини
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.833
Поени од реакции
10.589
Huawei Ascend P7, Galaxy S5 Mini, LG G3 S, LG Spirit? Или некој друг, само да не е многу скап. Huawei-от е далеку најјак на спецификации, ама шознам, не сум користел никогаш.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Huawei Ascend P7, Galaxy S5 Mini, LG G3 S, LG Spirit? Или некој друг, само да не е многу скап. Huawei-от е далеку најјак на спецификации, ама шознам, не сум користел никогаш.
Zenfone 2 да не се лажеме.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.264
Поени од реакции
7.266
Motorola moto g2(2nd gen) vs One plus one... И ако може да ми кажете нешто повеќе за овој оне плус оне, чие прозиводство и шо е како е зашто, перформансиве му се прејаки...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Motorola moto g2(2nd gen) vs One plus one... И ако може да ми кажете нешто повеќе за овој оне плус оне, чие прозиводство и шо е како е зашто, перформансиве му се прејаки...
Китаец :icon_mrgr:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ме интересира HTC M8 конкретно дали се покажа како добар, кога веќе темата е да споредуваме да го споредиме со Iphone 5s
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ме интересира HTC M8 конкретно дали се покажа како добар, кога веќе темата е да споредуваме да го споредиме со Iphone 5s
Не се лоши, мада провери го комплетно и екранот дали има флеки на бела позадина посебно

Со ајфон не се споредува
Може да споредуваш андроид класа со андроид зошто иОС е друг систем
Ти одлучи си кој оперативен го сакаш
 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
17
Поени од реакции
10
Сакам да прашам како сте задоволни со алкател мини идол...колку држи батерија и дали воопшто е добар... сакам да го купам па споделете мислење :)
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
362
Поени од реакции
285
Што мислите за Microsoft Lumia 535 vs Alcatel One Touch Pop C7 кој е подобар ?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Пoдoбрo е дa се oстaне нa LG L50 Sporty, или дa се дoплaти 3000ден. зa iPhone 6 Plus реплики oд тие првa клaсa демек штo ги кaжувaaт. ЛГ-тo премнoгу кoчи. Имaл некoј искуствo сo aјфoнoт?
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
mi treba mislenje i pomos od nekoj sto ima iskustvo i pomoznost ako ima gi ima koristeno dvata telefona. planiram da zemam iphone 6 ili samsung galaxy s6 i nemozam da se odlucam kojot da go zemam da mi kaze nekoj mislenje kojot e podobar
 

Kajgana Shop

На врв Bottom