Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Alcatel one touch idol 2 mini S дека можам да го земам најефтино у ВИП е 12 бона а у т-мобил у one го нема?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Дечки Алкател Идол 2S или Самсунг Галакси С3 али 4Г моделот?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Што друго имаш како избор?
Значи сум без добар смартфон....одкако го продадов мојот Zte Blade 3 Pro за добра цена :)....И сега сакам да земам некој смартфон али да биде со 4Г со оглед дека во Март ми завршува договорот со Вип и сигурно ке се префрлам на некој договор со 4Г интернет бидејќи факт е дека е доста подобар од 3Г кој го нудат операторите....Значи можно е да се направи и договор со оператор али сакам да ги разгледам можностите и да земам телефон од рака.Буџетот ми е од 7000 до 9000 да се каже максимум....Више немам и да сакам така да тоа е цената.Е сега за таа цена кој телефон би ми го препорачал да се земе.Значи телефонот ке се користи најмногу за сурфање,тапаталк значи ми треба едно 4.8 и нагоре инчен телефон за овие работи.Барем да има некој снапдрагон 400 процесор со минимум 1гига рам за нормална работа на телефон.Камерата не е толку бидна али убаво би било да се сликне добра фотка.И знам дека со 4Г батеријата трае мн кратко али барем еден ден да ме држи и навечер нека биде на полнач.Значи и нов и половен тел се во игра.

Голема улога врши понудата на Т-Мобиле за тарифата Плеј Комфорт али да се земе без телефон....Тоа ке ме чини 30проценти помалце или 550ден месечно на една година договор.Супер им е оваа понуда и затоа сакам да земам телефон на рака а не преку оператор.....
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Па за тие пари генерално S3 ти е најдобар избор....кај го има за 9.000?

Eдит, не ти ги препорачувам VIP за договор, во новите понуди немаат 4G се до тарифата која е ако не се лажам некои 1200+ на месец......
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.553
Поени од реакции
33.798
Значи сум без добар смартфон....одкако го продадов мојот Zte Blade 3 Pro за добра цена :)....И сега сакам да земам некој смартфон али да биде со 4Г со оглед дека во Март ми завршува договорот со Вип и сигурно ке се префрлам на некој договор со 4Г интернет бидејќи факт е дека е доста подобар од 3Г кој го нудат операторите....Значи можно е да се направи и договор со оператор али сакам да ги разгледам можностите и да земам телефон од рака.Буџетот ми е од 7000 до 9000 да се каже максимум....Више немам и да сакам така да тоа е цената.Е сега за таа цена кој телефон би ми го препорачал да се земе.Значи телефонот ке се користи најмногу за сурфање,тапаталк значи ми треба едно 4.8 и нагоре инчен телефон за овие работи.Барем да има некој снапдрагон 400 процесор со минимум 1гига рам за нормална работа на телефон.Камерата не е толку бидна али убаво би било да се сликне добра фотка.И знам дека со 4Г батеријата трае мн кратко али барем еден ден да ме држи и навечер нека биде на полнач.Значи и нов и половен тел се во игра.
I ja sum koristel blade 3, osim labavata baterija super telefonce ispadna
za 9k vo vip ima 635 lumia so 4g, ja sum prezadovolen, 4.5' ne mu znam specifikacii, ama so 512 ram lizga sve od igri so mid level andorid seckaat
imas lg g2 mini, isto dostapno telefonce od taa klasa
idolov 2 mi e ko igracka inaku, ic ne mi se sviga

od high end i ja se spustiv na tie u izbor, jbg praznici :D si saka trosenje.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Па за тие пари генерално S3 ти е најдобар избор....кај го има за 9.000?

Eдит, не ти ги препорачувам VIP за договор, во новите понуди немаат 4G се до тарифата која е ако не се лажам некои 1200+ на месец......
Збориме за половен S3 so 4G не за нов.Тешко дека ке продолжам со Вип договор освен ако не понудат некоја јака понуда како што беше оваа со 9 гига интернет 4Г......Ке видиме.А Идол 2S верзијата ми ја нудат за 6000ден без договор без ништо со 2 години гаранција.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Не се добри, топ се, ама проблем е што е лимитиран на 9.000 ако разбрав добро?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Epa imase prodavaa nekoj L90 od one za 9k negde nov i g2 mini isto nov za 9k go prodavasr iwin4god
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
LG 90 автоматски паѓа со оглед дека не е 4Г телефон.....А за LG mini 2 би можело да се најде до таа цена до 9000.Викате дека минито е подобар од телефоните кој ги набројав погоре?

Ми избега еден LG F60 гланц нов за 3800ден :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom