Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Значи сум без добар смартфон....одкако го продадов мојот Zte Blade 3 Pro за добра цена :)....И сега сакам да земам некој смартфон али да биде со 4Г со оглед дека во Март ми завршува договорот со Вип и сигурно ке се префрлам на некој договор со 4Г интернет бидејќи факт е дека е доста подобар од 3Г кој го нудат операторите....Значи можно е да се направи и договор со оператор али сакам да ги разгледам можностите и да земам телефон од рака.Буџетот ми е од 7000 до 9000 да се каже максимум....Више немам и да сакам така да тоа е цената.Е сега за таа цена кој телефон би ми го препорачал да се земе.Значи телефонот ке се користи најмногу за сурфање,тапаталк значи ми треба едно 4.8 и нагоре инчен телефон за овие работи.Барем да има некој снапдрагон 400 процесор со минимум 1гига рам за нормална работа на телефон.Камерата не е толку бидна али убаво би било да се сликне добра фотка.И знам дека со 4Г батеријата трае мн кратко али барем еден ден да ме држи и навечер нека биде на полнач.Значи и нов и половен тел се во игра.

Голема улога врши понудата на Т-Мобиле за тарифата Плеј Комфорт али да се земе без телефон....Тоа ке ме чини 30проценти помалце или 550ден месечно на една година договор.Супер им е оваа понуда и затоа сакам да земам телефон на рака а не преку оператор.....
На вип ќе биде пак укакан нетот џабе и да имаш 4г на вип ... плус мислам дека се доплаќа месечно пакет 4г и дека нема во претплатата

мој совет ... земи си ја на т-мобиле плеј комфорт со 6гб 4г нет и 30% попуст т.е. како што кажа околу 550 ден ... на т-мобиле е најдобар нетот и најдобра мрежата ... па телефон ќе си земеш половен/нов било како
плус таа т-моб тарифа може да си ја земеш за 12 месеци, немора 2 години да се врзеш[DOUBLEPOST=1418924657][/DOUBLEPOST]
Збориме за половен S3 so 4G не за нов.Тешко дека ке продолжам со Вип договор освен ако не понудат некоја јака понуда како што беше оваа со 9 гига интернет 4Г......Ке видиме.А Идол 2S верзијата ми ја нудат за 6000ден без договор без ништо со 2 години гаранција.
Земи си го ако е големиот 2S за 6К
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
На вип ќе биде пак укакан нетот џабе и да имаш 4г на вип ... плус мислам дека се доплаќа месечно пакет 4г и дека нема во претплатата

мој совет ... земи си ја на т-мобиле плеј комфорт со 6гб 4г нет и 30% попуст т.е. како што кажа околу 550 ден ... на т-мобиле е најдобар нетот и најдобра мрежата ... па телефон ќе си земеш половен/нов било како
плус таа т-моб тарифа може да си ја земеш за 12 месеци, немора 2 години да се врзеш[DOUBLEPOST=1418924657][/DOUBLEPOST]
Земи си го ако е големиот 2S за 6К
Дефинитивно бегам од ВИП освен ти кажав ако имаат некоја понуда што не се пропушта.Понудата на Т-Мобиле е супер со 30% попуст и навистина нетот им е најдобар во споредба со другите.....Ке видам имам време да размислам за телефон иако Alcatelot 2S за 6000ден нов ми изгледа доста примамливо и според спецификации а и на изглед е доста убав.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
S3 е хај енд уред од минатото, Alcatel-от е ентри левел уред од сегашноста. Земи S3.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Дај мацле повеќе инфо.....до која цена? на која тарифа? приоритети?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Сега гледам дека неверојатна цена има G3 32/3GB верзијата, 24.000 во Мобеликс, тоа е неверојатна цена и фантастична зделка.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom