Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
2.512
Тоа Вувеј п30 про ко што викаш беше прогласен за најдобар телефон за 2019.
Автоматски споено мислење:

[QUOTE="Македонеро, post: 8834357, member:
Па што ако е најдобар тоа не менува ништо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
251
Поени од реакции
355
Вреди ли понудата во Сетек - 40к за Huawei P30 Pro и добиваш со него и Huawei Y6 2019? Но една работа ме нервира, зошто P30 Pro е со 6ГБ РАМ меморија??? Каде има во Македонија P30 Pro со 8ГБ РАМ и 256ГБ РОМ????
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.571
Поени од реакции
3.153
Вреди ли понудата во Сетек - 40к за Huawei P30 Pro и добиваш со него и Huawei Y6 2019? Но една работа ме нервира, зошто P30 Pro е со 6ГБ РАМ меморија??? Каде има во Македонија P30 Pro со 8ГБ РАМ и 256ГБ РОМ????
Нигде.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.242
Поени од реакции
36.103
Вреди ли понудата во Сетек - 40к за Huawei P30 Pro и добиваш со него и Huawei Y6 2019? Но една работа ме нервира, зошто P30 Pro е со 6ГБ РАМ меморија??? Каде има во Македонија P30 Pro со 8ГБ РАМ и 256ГБ РОМ????
8/128
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
2.512
За 39к за Вувеј П30 про се шегуваш ли????? Па за тие пари -/+ подобро со понова генерација сгс 10+


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.356
Поени од реакции
3.878
Поздрав дечки, се мислам кој да го одберам помеѓу Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30 Pro и Samsung Galaxy S10 Lite. Што би препорачале вие, кој во која карактеристика е подобар?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
251
Поени од реакции
355
Поздрав дечки, се мислам кој да го одберам помеѓу Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30 Pro и Samsung Galaxy S10 Lite. Што би препорачале вие, кој во која карактеристика е подобар?
Ако имаш пари земи си Хуавеј П30 Про. Во скоро сите(90%) карактеристики е подобар од овие 2, и overall е најдобар телефон. Подобра камера, поголем зум, waterproof, dustproof, поголема ROM меморија, подобар процесор, super quick charge. Единствена предност на С10 Лајт е што е понов модел, што користи понов андроид и што има поголема expandable memory(ама кај ке најдеш во Македонија :D). Не знам, размисли си ти, ама ако веќе бираш меѓу овие три, бирај си помеѓу П30 Про и С10 Лајт. Разликата меѓу П30 Про и С10 Лајт е 100 евра, така да ако имаш пари земи си го, пак одлучи си сам, ти си знаеш.

Е сега јас имам едно прашање:

Huawei P30 Pro vs OnePlus 7T Pro

Кој е подобар? Нека пише некој кој се разбира повеќе.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.059
Член од
28 февруари 2014
Мислења
12
Поени од реакции
0
Препорака за добар телефон до 30000 ?
Битна ми е добра камера, и меморија секако.
Поздрав
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
974
Поени од реакции
3.006
Препорака за телефон до 20к?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.494
Поени од реакции
16.612
Препорака за телефон до 20к?
Автоматски споено мислење:

Поздрав дечки, се мислам кој да го одберам помеѓу Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30 Pro и Samsung Galaxy S10 Lite. Што би препорачале вие, кој во која карактеристика е подобар?
S10 lite софтвер, дисплеј, камера со GCAM. P30 Pro изработка подобра, премиум филинг. S10 Lite е пластичен. Исто S10 Lite ќе биде подолго поддржан софтверски. Брзина тука негде, батерија тука негде.
 
Последно уредено:
На врв Bottom