Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
25 јули 2017
Мислења
1.272
Поени од реакции
880
Самсунг А70-Ноте 8
Ноте 8 се разбира подобра графичка и процесор ама па 2017 е и андроидот најмногу до 10 ке му оди и за 10ката не се знае. А А70 па 2019 9 андроид и што гледав видеа на јутуб за него се смета како најдобар Mid-range телефон па сега многу се мислам кој да одберам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Самсунг А70-Ноте 8
Ноте 8 се разбира подобра графичка и процесор ама па 2017 е и андроидот најмногу до 10 ке му оди и за 10ката не се знае. А А70 па 2019 9 андроид и што гледав видеа на јутуб за него се смета како најдобар Mid-range телефон па сега многу се мислам кој да одберам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Никогаш не се мисли помеѓу модел стар3 години и нов

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
91
Поени од реакции
83
Здраво,да прашам Huawei P30 lite vs.Huawei P20 споредба? Фала
Сонце, lite не вреди според мене а P20 е веќе малце постар модел. Подобра опција според мене а и грото коментари погоре mid-range телефон од тековната година > постар flagship > кој било lite.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
149
Поени од реакции
14
Буџет до 40к , што е најдобро според вас , самсунг галакси с10+ , галакси ноте 10 ( обичен не плус), оне плус 7т про, не знам што друго препорачајте .. .
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.180
Поени од реакции
15.981
Буџет до 40к , што е најдобро според вас , самсунг галакси с10+ , галакси ноте 10 ( обичен не плус), оне плус 7т про, не знам што друго препорачајте .. .
Приоритети?

Од ова што наброја S10 plus by far.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
149
Поени од реакции
14
Приоритети?

Од ова што наброја S10 plus by far.
сакам брзина флуидност, добар екран, камерите не ми се многу битни сите овие што ги набројав ќе ми вршат работа.. телефонов сакам да ми трае минимум 2 год
никој ништо не кажа за 7т про а мене тој ми фаќа око најмногу :D
 

Kanye.brt

Другар човек братучед
Член од
29 ноември 2019
Мислења
95
Поени од реакции
100
сакам брзина флуидност, добар екран, камерите не ми се многу битни сите овие што ги набројав ќе ми вршат работа.. телефонов сакам да ми трае минимум 2 год
никој ништо не кажа за 7т про а мене тој ми фаќа око најмногу :D
оне+ 90херци е пофлуиден и побрз чипсет од останатите
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.180
Поени од реакции
15.981
сакам брзина флуидност, добар екран, камерите не ми се многу битни сите овие што ги набројав ќе ми вршат работа.. телефонов сакам да ми трае минимум 2 год
никој ништо не кажа за 7т про а мене тој ми фаќа око најмногу :D
Според набројаното, зимај OP7TP
 
Член од
24 јули 2018
Мислења
40
Поени од реакции
179
Сакам да купам телефон после празнициве и се мислам дали да биде SAMSUNG Galaxy S10+ или Huawei P30 Pro. Цената е отприлика слична. Користам Samsung S серија повеке од 6 години и сум презадоволен. Мислам дека Huawei имаат подобра камера, додека S10+ има подобри перформанси.
Ваше мислење околу изборот?
Ми треба издржлив телефон, бидејки работам со алати, уље, прашина, телефонот може да биде подложен на чести удари и паѓање. Често го користам телефонот за сликање ситни делови. 24/7 сум на социјалните мрежи и постојано користам Netflix на тел.
Љубител на Samsung S :) Моментално користам S8
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Сакам да купам телефон после празнициве и се мислам дали да биде SAMSUNG Galaxy S10+ или Huawei P30 Pro. Цената е отприлика слична. Користам Samsung S серија повеке од 6 години и сум презадоволен. Мислам дека Huawei имаат подобра камера, додека S10+ има подобри перформанси.
Ваше мислење околу изборот?
Ми треба издржлив телефон, бидејки работам со алати, уље, прашина, телефонот може да биде подложен на чести удари и паѓање. Често го користам телефонот за сликање ситни делови. 24/7 сум на социјалните мрежи и постојано користам Netflix на тел.
Љубител на Samsung S :) Моментално користам S8
Ако ти е најбитна камера P30 Pro, ако ти е најбитен дисплејот S10+, разлика во перформанси тешко дека ќе осетиш

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.407
Поени од реакции
3.037
Сакам да купам телефон после празнициве и се мислам дали да биде SAMSUNG Galaxy S10+ или Huawei P30 Pro. Цената е отприлика слична. Користам Samsung S серија повеке од 6 години и сум презадоволен. Мислам дека Huawei имаат подобра камера, додека S10+ има подобри перформанси.
Ваше мислење околу изборот?
Ми треба издржлив телефон, бидејки работам со алати, уље, прашина, телефонот може да биде подложен на чести удари и паѓање. Често го користам телефонот за сликање ситни делови. 24/7 сум на социјалните мрежи и постојано користам Netflix на тел.
Љубител на Samsung S :) Моментално користам S8
S10 Plus.
 
На врв Bottom