Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
8 септември 2008
Мислења
9.941
Поени од реакции
7.288
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Mate 20 Pro vs. S9?
Кој е попаметна инвестиција и зошто, ако може да објасни некој од искуство?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
720
Поени од реакции
662
Mate 20 Pro vs. S9?
Кој е попаметна инвестиција и зошто, ако може да објасни некој од искуство?
Mate 20 Pro ради подобра батерија и камера. Понадежен телефон е. Мада и S9 е солиден избор. Но споредено со S9+ каде за плус 2000 ден добиваш +2гб рам и втора камера е инфериорен избор.
 
Член од
26 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
U Африци произвео први паметни телефон
многи афрички земље су паметни телефони много важни у Европи. Они су тамо средство за комунизам, плаћање и још много тога. Марапхоне је први паметни телефон који нуди комплетну покривеност континента.
Предсједник Руанде Паул Кагаме је током свог ријетког обраћања када се узбуђује и еуфоричан. Упознајте га и реците му о првим паметним телефонима и произведеном у Африци о његовом говору више о жалопољку. Не, не само пас, него и обељели твијски преносу уживо, морате сачекати добро време, представљао је велико славље.
„Први поглед на ваш телефон, који су потпуно произведени у Руанди, како то можете да пронађете. Марапхоне, ви сте најквалитетнији производи који су направљени у нашој земљи “, рекао је Кагаме.
Марапхоне, ти си дупупан и разликујеш се. Једна цена око 120, а друга 170 еура. За многе житеље Руанде долазе од познатих плоча. Не, предсједника Кагаме пружају довољно купаће:
„Паметни телефон је наш луксузни предмет. Ви сте предуслов за то да организујете наш свакодневни живот. Овакав тренд је да се настави и током наредних година, када се све више и више услуга понуди путем дигиталних платформи. “
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дечки сакам да прашам мислење кој од овие три телефони е најдобар:Samsung galaxy A70,Samsung S9 или Xiaomi Redmi k20 Pro?
 
Член од
10 септември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
1
Некој да сподели искуство со Xiaomi Mi 9 se?
Кој е подобар Huawei p30 lite или Xiaomi Mi 9 se?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.530
Поени од реакции
3.119
Се очекува и Антарктик да произведе телефон. Уште тие останаа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.503
Поени од реакции
11.447
Здраво дечки,

Досега сум користел Huawei P8 lite, P8, P9 lite, P9, P10 па Samsung S9 и сега Mate 20 pro. Мејтот е неверојатен телефон, камерата е неверојатна иако процесирањето на телефонот (како фотограв) е малце преголемо на моменти тоа знае да нервира. Е сега имам можност да земам Iphone 11 значи чисто 11ка не Pro. Maлце и ми се подсмачи Huawei веќе сите генерации скоро ги поминав.

Некој искуство мислење дали вреди, доволно сум упатен во трендови, спецификации и остало ама ми треба 2ро мислење. Што мислите вие?
Автоматски споено мислење:

Mate 20 Pro vs. S9?
Кој е попаметна инвестиција и зошто, ако може да објасни некој од искуство?
Имав S9 и го продадов за да го купам Mate 20 Pro. S9 не ни можи да му припари во било кој поглед. Земи Маte 20 Pro нема да зажалиш воопшто, телефонот не знај што е кочење и лоша камера...Батеријата е одлична немам лош збор.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.402
Поени од реакции
9.226
Здраво дечки,

Досега сум користел Huawei P8 lite, P8, P9 lite, P9, P10 па Samsung S9 и сега Mate 20 pro. Мејтот е неверојатен телефон, камерата е неверојатна иако процесирањето на телефонот (како фотограв) е малце преголемо на моменти тоа знае да нервира. Е сега имам можност да земам Iphone 11 значи чисто 11ка не Pro. Maлце и ми се подсмачи Huawei веќе сите генерации скоро ги поминав.

Некој искуство мислење дали вреди, доволно сум упатен во трендови, спецификации и остало ама ми треба 2ро мислење. Што мислите вие?
Автоматски споено мислење:


Имав S9 и го продадов за да го купам Mate 20 Pro. S9 не ни можи да му припари во било кој поглед. Земи Маte 20 Pro нема да зажалиш воопшто, телефонот не знај што е кочење и лоша камера...Батеријата е одлична немам лош збор.
Mate 20 pro vs Huawei P9 според тебе дефинитивно е камерата подобра?
На п9 со wide aperture + vivid colors вади слики подобри од тоа што ме сликале со апарати со триста фокусери, на дневна светлина далеку подобри слики има вадено од дупло поскапи телефони и 2-3 години понови.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.503
Поени од реакции
11.447
Mate 20 pro vs Huawei P9 според тебе дефинитивно е камерата подобра?
На п9 со wide aperture + vivid colors вади слики подобри од тоа што ме сликале со апарати со триста фокусери, на дневна светлина далеку подобри слики има вадено од дупло поскапи телефони и 2-3 години понови.
Huawei напрај дефинитвно револуција само не им ја користам AI опцијата можи да поеби мн работи сакам тотална контрола над камерата. Mate 20 Pro е во класа на Note додека P серијата е во класа на S серијата на самсунг. Мејтот е подобар од P и стално тој е баш онаа револуција има причина што е носител т.е. flagship телефон.

Mate 20 Pro мислам дека моментално гази како телефон барем до S10. Женска ми има S10+ и камерата не е подобра од на Mate 20 Pro. Замисли Mate имаше reverse charging и On screen сензор за отпечаток 1 генерација пред Samsung плус да не додавам дека 3D face unlock сензор има додека кај Samsung е софтверски плус сензорот за отпчеаток е со floating touch па и мислам дека е по-револуционерен дури и од онај на S10 и S10+. Да не додадам дека со вклучен performance mode Маte 20 Pro гази во секоја смисла па и без него.

Сума сумраум Mate 20 > P9 мислам дека е подобар и од S10/+ во повеќе услови за фотографија додека XS, XR,X ајфоните не ги ни клавам во иста реченица освен Iphone 11 Pro и Iphone 11 мислам дека веќе е достоен противник на ниво. Сензорот нa Mate 20 Pro е далееееку подобар од оној на P9.

Note 10 е друга прича aма не сум сигурен дека е подобар од Mate 20 Pro во поглед на фотогафија, за видео Note 10 мислам дека е кaде каде подобaр, и Mate 30 Pro кој иако го нема на наш пазар е машиниште Night Mode има на видео. Самсунг наредната година со новиот сензор ќе е мислам неверојатен во поглед на кмера ако вистина она што кружи како гласина.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.399
шаоми е машинерија, нивна е новата 108 мегапикселна камера која дури и самсунг ќе ја уградува у нивните нови телефони.
 
На врв Bottom