Телефон на рати

Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Аплицирав во AMC за телефон на рати, но повеќе од месец дена ни трага од одобрување и покрај тоа што немам кредит, несум жирант и не исплаќам ништо моментално на рати. Од таму ми велат дека одобрувањето е во тек бла бла бла... Сега сакам да се одкажам и да пробам во Сетек или Нептун. Па сакав да прашам какви искуства имате, дали брзо ќе одобруваат и дали се работи за ист квалитет на телефони во сите три продавници за техника.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Аплицирав во AMC за телефон на рати, но повеќе од месец дена ни трага од одобрување и покрај тоа што немам кредит, несум жирант и не исплаќам ништо моментално на рати. Од таму ми велат дека одобрувањето е во тек бла бла бла... Сега сакам да се одкажам и да пробам во Сетек или Нептун. Па сакав да прашам какви искуства имате, дали брзо ќе одобруваат и дали се работи за ист квалитет на телефони во сите три продавници за техника.
Jас пред години имав аплицирано вака за компјутер 2-3 недели ги чекав не се јавија ни ништо, ѕвонав после 3 недели ми рекоја дека не ми било одобрено, кога прашав кога била донесена одлуката рекоа пред 1 недела и нешто прашав зошто не ме известиле ќутеа ко мисири ништо не ми одговорија.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Аплицирав во AMC за телефон на рати, но повеќе од месец дена ни трага од одобрување и покрај тоа што немам кредит, несум жирант и не исплаќам ништо моментално на рати. Од таму ми велат дека одобрувањето е во тек бла бла бла... Сега сакам да се одкажам и да пробам во Сетек или Нептун. Па сакав да прашам какви искуства имате, дали брзо ќе одобруваат и дали се работи за ист квалитет на телефони во сите три продавници за техника.
Побарај поарно во Сетек или Нептун , во Нептун мислам дека најбрзо ќе ти е ќе ти дадат само еден лист да го пополнат на работа кај тебе и за 2-3 дена ќе може да земеш што сакаш .
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Аплицирав во AMC за телефон на рати, но повеќе од месец дена ни трага од одобрување и покрај тоа што немам кредит, несум жирант и не исплаќам ништо моментално на рати. Од таму ми велат дека одобрувањето е во тек бла бла бла... Сега сакам да се одкажам и да пробам во Сетек или Нептун. Па сакав да прашам какви искуства имате, дали брзо ќе одобруваат и дали се работи за ист квалитет на телефони во сите три продавници за техника.
Ако имаш кредитна картичка можеш да ја разгледаш понудата во Анхоч, во зависност од моделот на телефонот и има камата од 0% па нагоре за плаќање на рати.
Исто така и во Анхоч имале експресни кредити, повеќе инфо тука.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Побарај поарно во Сетек или Нептун , во Нептун мислам дека најбрзо ќе ти е ќе ти дадат само еден лист да го пополнат на работа кај тебе и за 2-3 дена ќе може да земеш што сакаш .
@Џек Нолан

Да да, пред 1 година зедов телефон од Нептун одма го даваат истиот ден немора повеќе да чекаш 2-3 дена само фала богу да е се во ред со документацијата :)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Во нептун наплаќаат 300 денари за да станес член на глупоста наречена хепи кредит, и уште 600 денари ќе си платис за некоја услуга поврзана со одобрување на кредитот.

Најубаво од стопанска банка кредитна картичка и на рати.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Аплицирав во AMC за телефон на рати, но повеќе од месец дена ни трага од одобрување и покрај тоа што немам кредит, несум жирант и не исплаќам ништо моментално на рати. Од таму ми велат дека одобрувањето е во тек бла бла бла... Сега сакам да се одкажам и да пробам во Сетек или Нептун. Па сакав да прашам какви искуства имате, дали брзо ќе одобруваат и дали се работи за ист квалитет на телефони во сите три продавници за техника.
Значи друже ако си вработен и зимаш плата преку некоја банка земи си потрошувачки кредит и така тие многу поубаво си го плаќаш во готово мобилниот или што и да е и после само си плаќаш на банката.

Зошто амц и кој и да е пак оди тоа преку банка во која зимаш плата а сите тие се толку многу спори тоа е нешто невидено вака за 1-2 дена работни ќе имаш одоговор од банката каде што зимаш плата...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.870
Значи друже ако си вработен и зимаш плата преку некоја банка земи си потрошувачки кредит и така тие многу поубаво си го плаќаш во готово мобилниот или што и да е и после само си плаќаш на банката.

Зошто амц и кој и да е пак оди тоа преку банка во која зимаш плата а сите тие се толку многу спори тоа е нешто невидено вака за 1-2 дена работни ќе имаш одоговор од банката каде што зимаш плата...
ако земе од банка ќе му опнат камата да плаќа 10 проценти плус додатни трошкови, а овие продавници нудат со 0 проценти камата.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Каква 0% камата во продавниците? Многу гледате реклами. :D

Нептун дава кредит во соработка со Тутунска банка. 11.25% камата за отплата до 48 месеци, 300 ден апликацијата и плус 2% од износот на кредитот, тоа мора да е минимум 500 ден.
Во Сетек исто 11.25% преку Стопанска банка.

Може да одиш една плата во минус?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Каква 0% камата во продавниците? Многу гледате реклами. :D

Нептун дава кредит во соработка со Тутунска банка. 11.25% камата за отплата до 48 месеци, 300 ден апликацијата и плус 2% од износот на кредитот, тоа мора да е минимум 500 ден.
Во Сетек исто 11.25% преку Стопанска банка.

Може да одиш една плата во минус?
не кредит, кредитна картичка. а во условите за кредитната картичка пишува нема камата.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
http://amc.com.mk/Content.aspx?i=1095&l=MK
1. Продажба на рати со кредитни картички и Diners картички.
Продажбата со кредитни картички на рати бележи раст и на ниво во Македонија и секако и во АМЦ. Можете да купувате со било која кредитна картичка во салоните на АМЦ. Со банките со кои немаме посебен договор си важат условите кои ги имате добиено со вашата кредитна картичка (тие услови би требало клиентот лично да ги знае како носител на картичката).
http://www.anhoch.com/rates-conditions
12_Rati.png
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Отвори го линкот и читај поубаво.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
абе едно е кредит, друго е кредитна картична

проверено со кредитна картичка од тутунска во АМЦ купуваш на 12 рати без камата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom