Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Дали на некој друг сам му се исклучува рисиверот за ТВ? (оптика) Кога не работи ТВто после извесен период се гаси рисиверот (свети црвено).
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.029
Поени од реакции
14.898
Јас имав проблем со телевизијата,се јавив на 0800 и одма пронајдоја некое поместување во сетинзите.Чепкаа нешто,го рестартирав уредот и сега е све ОК
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.260
Поени од реакции
5.344

Интернетов деновиве е хаос
Има ли некој друг проблем со интернетов или само јас сум
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
А што е со поентава што ги снемува каналиве има некој инфо околу тоа ?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
А што е со поентава што ги снемува каналиве има некој инфо околу тоа ?
Грујо прави цензура во Македонија
По наредба на таа ретардираната агенција за медиуми незнам како и беше името,ги гасат сите програми што не се титлувани на Македонски или рамковен
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Грујо прави цензура во Македонија
По наредба на таа ретардираната агенција за медиуми незнам како и беше името,ги гасат сите програми што не се титлувани на Македонски или рамковен
Глупо е ова со каналиве, нешнал џеографик ја тргнале, а таа е убедливо една од најгледаните програми на тв, а сеа ја нема. Па боље тргни ги Сител, канал 5 и срањава наши одколку да ги тргаш странските канали. Бог знае што им е филмот.
 
Член од
14 април 2014
Мислења
38
Поени од реакции
30
Имав проблеми со интернет,телефонија и телевизија и ми го сменија рутерот сега е еден бел со пластика одозгоре и точкици на него. Велат нов бил.
Имам проблем со тоа што сакам да сменам име на вај фај и лозинката.. Нејќам името да ми биде WLAN рандом бројки и пассот рандом бројки и букви. Сакам да си го ставам по мој избор.
Пред тоа секад коа сакав да менувам пишев дефалт гејтвеј и ми се отвараше едно T-Home и си модифицирав таму сеа ми отвара овакво
http://prntscr.com/5jnxji
И коа куцам име на Вај Фај и пасс не ми дава вели грешка кај треба да видам што ми е усерот а каде пассот?
ФАЛА ВИ МНОГУ!
 

The_Crow

Non timebo mala
Член од
22 декември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
Имав проблеми со интернет,телефонија и телевизија и ми го сменија рутерот сега е еден бел со пластика одозгоре и точкици на него. Велат нов бил.
Имам проблем со тоа што сакам да сменам име на вај фај и лозинката.. Нејќам името да ми биде WLAN рандом бројки и пассот рандом бројки и букви. Сакам да си го ставам по мој избор.
Пред тоа секад коа сакав да менувам пишев дефалт гејтвеј и ми се отвараше едно T-Home и си модифицирав таму сеа ми отвара овакво
http://prntscr.com/5jnxji
И коа куцам име на Вај Фај и пасс не ми дава вели грешка кај треба да видам што ми е усерот а каде пассот?
ФАЛА ВИ МНОГУ!
усерот би требало да биде "admin" а пассот го имаш на задната страна од рутерот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom