Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Имам уште неколку месеци и сакам да го раскинам договорот... (Call & Surf Comfort +)

Колку треба да платам за раскинување на договорот?
Казнени поени * (број ја месеци во договорот - број на останати месеци) = тоа што треба да го платиш:)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ako imas uste malku nema da ti se isplati, se plakja razlikata pomegju cenata za dogovor na 1god i neopredeleno vreme ama za tie meseci za koi go IMAS koristeno paketov ne za tie malce meseci sto ti ostanuvaat.Znaci ako si go koristel 8 meseci za 8 meseci ke ja platis razlikata
Ок, така и си мислев... тенкју :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ех кој педери се, се јавувам да обновам договор ми вика секој месец за тие 5 гб ќе треба плус 20 денари да плаќаш.ццц:kesa:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Ех кој педери се, се јавувам да обновам договор ми вика секој месец за тие 5 гб ќе треба плус 20 денари да плаќаш.ццц:kesa:
:pos2::pos2:

најепедерска фирма у светот.
на еден комшија една пуфла он т-хоум му рекла за тие што се на 18 месеци договор не бивало да им се додадат 5гб.
а нов корисник е 3-4 месеци.
и што тоа 5гб е залажувачка за тие што имаат уште некој месец до договорот да го продолжат.
ма нека ми помине овој договор и нејќам да слушнам за т-хоме веке.
одамна ги знам што лајна се, али ајде тука и нема некој избор.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
:pos2::pos2:

најепедерска фирма у светот.
на еден комшија една пуфла он т-хоум му рекла за тие што се на 18 месеци договор не бивало да им се додадат 5гб.
а нов корисник е 3-4 месеци.
и што тоа 5гб е залажувачка за тие што имаат уште некој месец до договорот да го продолжат.
ма нека ми помине овој договор и нејќам да слушнам за т-хоме веке.
одамна ги знам што лајна се, али ајде тука и нема некој избор.
А мислиш другине провајдери боље да не се. Ај кога ќе земеш од друг ќе читаме пцовки за нив, но нема везе у темава. ова зголемувањево на гбтите со нов договор е многу lame, испаѓа вака дека им падна стварноста на оптиката место цело скопје на 5 улици ја има само (како што ја поставија така и остана) *каде е тука цело скопје ќе биде на оптика - "зини да ти кажам испаѓа работава". што е :pos2:, сега како да ги натераат луѓето да останат на т-хоме = зголемување на гб. ејјјј на 100гб 20гб даваат зголемување па тоа е стварно смешно, а сум ги имал а не исти к*рац. смешно но сепак тоа е македонски маркетинг и сите провајдери се здружени. Што не испаднеше некој да понуди место 100гб 200гб за иста цена, но не сепак си се штитат меѓу нив. јбг тоа е.
 
M

mercenary

Гостин
Ми прави Network cable unplugged на секоја минута и ми се рестартира интернетот.Не е до модемот,не е до кабелот.Да не знае некој што *** му е?
Неколку месеци ми праи вака,сто пати им се јавив на тие од АДСЛ,ми викаат праи ова,праи она ама џабе,пак исто.Anyone?
Значи не е ништо од PCто,го пробав кај другар и интернетот беше Ок,пробав со друг модем,пак исто.Пробав со друг кабел(тој што иде од модем у мрежна),пак исто.
Знае ли некој до што може да биде?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Значи не е ништо од PCто,го пробав кај другар и интернетот беше Ок,пробав со друг модем,пак исто.Пробав со друг кабел(тој што иде од модем у мрежна),пак исто.
Знае ли некој до што може да биде?
останува мрежната :toe:

позајми некоја да пробаш со друга или купи си нова 2-300 ден :wink:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Значи не е ништо од PCто,го пробав кај другар и интернетот беше Ок,пробав со друг модем,пак исто.Пробав со друг кабел(тој што иде од модем у мрежна),пак исто.
Знае ли некој до што може да биде?
имав ист проблем пробав се од горе наведеното и решението беше да се смени мрежната во друг слот на компјутерот

или смени си ја мрежната :toe:

а ова со пакетиве што го прават т-хоме е стварно глупости
да се продолжи договот за скапани 5 Г и плус да се плаќало 20 ден

страшна работа
ако кога нашле овци ќе си молзат
 
M

mercenary

Гостин
i don't get it
Како може да биде мрежната кога PCво со истата мрежна работи кај другарми?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
i don't get it
Како може да биде мрежната кога PCво со истата мрежна работи кај другарми?
Ti nemas li na plocata mrezna ili imas 2 mrezni koa vikas i kaj drugarti ja nosis nemozes i plocata da mu ja nosis edino tel.kabelot e problemot slaba struja isto...
 
M

mercenary

Гостин
Ti nemas li na plocata mrezna ili imas 2 mrezni koa vikas i kaj drugarti ja nosis nemozes i plocata da mu ja nosis edino tel.kabelot e problemot slaba struja isto...
Не ја носам мрежната кај другар ми бе -.- цел ПеЦе го однесов

Епа и ја на тоа мислев.
Сега се јавив кај тие и ми викаат стај си нови драјвери на мрежната
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
другар ти исти ли интернет користи, односно исти модем ?

ако сте пробале кај него со твојот пц на неговиот модем, а кај тебе дома со неговиот модем небива, ондак нешто дома кај тебе е проблемот, или тел линија, или лоша струја, некои електромагнетни зрачења итн.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не ја носам мрежната кај другар ми бе -.- цел ПеЦе го однесов

Епа и ја на тоа мислев.
Сега се јавив кај тие и ми викаат стај си нови драјвери на мрежната
Земи го пецето од другар ти и пробај го кај тебе на исти услови. Или неговиот модем земи го (ако имате ист интернет)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Done.И пак исто т.е не работи
Мењај штекер, кабел, телефонски кабел.... све што можеш такво смени па пробај.

Ако пак исто, викни ги тие од техничка поддршка нека дојдат кај тебе дома да видат што му е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom