Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229


Се префрлив и ја на Т-хоме. Ми дадоа и рутер кој што и после завршувањето на договорот си го задржувам за мене... топ е :)
 

Attachments

Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.932
Поени од реакции
1.476


Се префрлив и ја на Т-хоме. Ми дадоа и рутер кој што и после завршувањето на договорот си го задржувам за мене... топ е :)
Ај со здравје да си го користиш. :)

Ova e opticki internet? Vo koj grad?
Мене ми изгледа дека е Скопје, по претпоставка.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Да да, Скопје е, Карпош 4... малце лимитот е тапа ама да се надеваме ќе изненадат кога тогаш со неколку гига плус :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
mene voopsto ne me interesira 3 max, me interesira internetot zasto kabletel dava 200,, telekabel dava 50 giga za 500 den, a ovie od t-home 600 za 15 giga sramota,,razmisluvam da idam na kabletel
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ne znaev kade da go pisam ova, a i ne veruvam treba da se otvori tema za ova: Imam poracano televizor od t-home stranicata, i veke nekolku dena epten ja tupat rabotata, ne deneska, ne utre, ne zadutre, za na kraj da mi se javi deneska covekot i so obrazlozenie: (ova soferot na kombeto/kamionot) Patot Prilep e blokiran od tutunarite, i vidi ako mozes prati nekoj da se zeme televizorot skopje, nekoj rodnina ili "sto i da imas", za eden televizor ne se doaga do Resen. Koga go prasav: drug pat nema, samo toj preku Prilep e, ili cim veke bil Prilep, sto ne se javil od tamu, mi vrate "e ajde de, toa e sega, vidi tamu sto ke napraes, zemi mi go brojov ako najdes nekoj javi mi se".

Sega, jas sum glup ili sto e rabotava?... Se javiv Bitola, deka Resen nema t-home prestavnishte, i mi vikat javi mu se i prasaj go kade e... Dobro be luge, mene mi e rabota toa? Jas da se javam?

Nekoj da ne imal nekoe slicno iskustvo so t-home?
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
mene voopsto ne me interesira 3 max, me interesira internetot zasto kabletel dava 200,, telekabel dava 50 giga za 500 den, a ovie od t-home 600 za 15 giga sramota,,razmisluvam da idam na kabletel
е ајде де :nerv:

срамота и гревота
Ne znaev kade da go pisam ova, a i ne veruvam treba da se otvori tema za ova: Imam poracano televizor od t-home stranicata, i veke nekolku dena epten ja tupat rabotata, ne deneska, ne utre, ne zadutre, za na kraj da mi se javi deneska covekot i so obrazlozenie: (ova soferot na kombeto/kamionot) Patot Prilep e blokiran od tutunarite, i vidi ako mozes prati nekoj da se zeme televizorot skopje, nekoj rodnina ili "sto i da imas", za eden televizor ne se doaga do Resen. Koga go prasav: drug pat nema, samo toj preku Prilep e, ili cim veke bil Prilep, sto ne se javil od tamu, mi vrate "e ajde de, toa e sega, vidi tamu sto ke napraes, zemi mi go brojov ako najdes nekoj javi mi se".

Sega, jas sum glup ili sto e rabotava?... Se javiv Bitola, deka Resen nema t-home prestavnishte, i mi vikat javi mu se i prasaj go kade e... Dobro be luge, mene mi e rabota toa? Jas da se javam?

Nekoj da ne imal nekoe slicno iskustvo so t-home?
:pos:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
mene voopsto ne me interesira 3 max, me interesira internetot zasto kabletel dava 200,, telekabel dava 50 giga za 500 den, a ovie od t-home 600 za 15 giga sramota,,razmisluvam da idam na kabletel
Батка ако можеш да споредиш оптика со бакарната мрежа што ја изнајмуваат кабловските повели јави. Кабелот умре одамна а телеком со оптичката инфраструктура посебно низ Скопје е без конкуренција. На крај све се сведува на тоа што ти треба ама реално во однос на квалитет нема споредба.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Батка ако можеш да споредиш оптика со бакарната мрежа што ја изнајмуваат кабловските повели јави. Кабелот умре одамна а телеком со оптичката инфраструктура посебно низ Скопје е без конкуренција. На крај све се сведува на тоа што ти треба ама реално во однос на квалитет нема споредба.
koja optika be brat, ja ziveam vo centar i uste nema do kaj mene optika, stranicata voopsto ne ja azuriraat do kaj se rabotite,,a i koj spomna optika, spomnav za cenite
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Колку пари, толку музика. Така викаат, а гледам така и се покажало до сега, а богами така и ќе тера.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.347
Поени од реакции
18.226
Батка ако можеш да споредиш оптика со бакарната мрежа што ја изнајмуваат кабловските повели јави. Кабелот умре одамна а телеком со оптичката инфраструктура посебно низ Скопје е без конкуренција. На крај све се сведува на тоа што ти треба ама реално во однос на квалитет нема споредба.

И јас не знам за која оптика зборуваш, ја има во толку мали ограничени места во Скопје, а за другиве градови да не прајме муабет, само по 2-3 тест корисници кои се блиску до т-хоме.

Баш во МОМЕНТОВ кабелскиве се закон, имаат подобри брзини на уп и доун од телеком.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
jas bev "sreken" korisnik na t-home dodeka ne mi stemna i gi odebav skroz..imav 25Gb net i tel so 500 min na t-home za skoro 2000 denari..sea imam za 1000 denari i analogna i digitalna tv, i tel i 80Gb net od koj sto sum dosta zadovolen..pa majku mu, 5 Gb koi mi sleduvaa posle edna nivna akcija ne mi gi dadoa..trebalo da potpisam deka go prodolzuvam dogovorot a pazi, toj avtomatski se prodolzuva ako ne im se javis vo rok od 15 dena posle pominuvanjeto na dogovorot..cista KRAZBA...znaci, prodolzen e dogovorot za da ti zemaat pari, ama ne e prodolzen koga tie treba da ti gi dodelat tie 5Gb.. nenormalni..od 3 fixni i 4 mobilni od kaj niv, jas nemam poveke nisto od niv..i nikogas poveke ne ni planiram da zemam bilo sto od niv..
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Незнаев кај да го пишам прашањево, па ај тука: На пример ако играм некоја MMORPG игра како Conquer Online, колку ќе ми троши интернет од 1 саат играње?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.711
Поени од реакции
27.678
ептен малце
15mb на саат од прилика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom