Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ако рутерот ја прави и одржува конекцијата, конектирај се на него преку веб (претпоставувам имаш пристап) и провери колкав uptime имаш на конекцијата. Ако е некоја минута, и после некоја минута повторно те дисконектира, јави се на 080012345 и пријави дефект.
Или да проба да исклучи све од струја, па да вклучи. Можеби на рутерот му треба еден ресет.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Или да проба да исклучи све од струја, па да вклучи. Можеби на рутерот му треба еден ресет.
Напраев тоа, пак исто :(:( Ако продолжи вака уште неколку дена, ќе им јавим на овие копиљанава.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Отиде лимитот... :( многу се сурови од Т хоме ,,,кога ке поминеш лимит боље нека го изгасат цел нет него ли пузавац да користам..Dial Up човече... Мизерија:nesum:
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
136
Отиде лимитот... :( многу се сурови од Т хоме ,,,кога ке поминеш лимит боље нека го изгасат цел нет него ли пузавац да користам..Dial Up човече... Мизерија:nesum:
Веќе неколку дена сум на Диал_уп и уште малку фали да полудам. Кога ќе дојде Неделааааа......
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Имам Мax ADSL 25. Уште пред неколку дена го имам надминато лимитот за 2-3 гига и уште не ми ја намалиле брзината. Чудна работа :toe: . Не дека се жалам... :)
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.915
Поени од реакции
167
дечки некој да ми ги пише оние IP адресите што ги има во книжичето направи сам за АДСЛ

го форматирав компјутерот и локал ареа конекцион ми е со ! зошто ги немам напишано нив, а тоа книжичето го изгубив
ај ако има некој нека ми ги прати
фала :smir:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
дечки некој да ми ги пише оние IP адресите што ги има во книжичето направи сам за АДСЛ

го форматирав компјутерот и локал ареа конекцион ми е со ! зошто ги немам напишано нив, а тоа книжичето го изгубив
ај ако има некој нека ми ги прати
фала :smir:
IP Address: 192.168.1.2
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

Prefered DNS server: 62.162.32.5
Alternate DNS server: 62.162.32.6
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.915
Поени од реакции
167
фала на двајцата
и јас не сум знаел
ете за друг пат да не се брукам :kesa:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Ќе се ресетира ли бројачот после полноќ? Веќе 10 дена откако го надминав лимитот. Не се издржува ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom