Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Само Дискавери каналите да ги воведат ништо не треба
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.159
Поени од реакции
28.932

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
T-Home неверувам да направи нешто секогаш им е гајле за нив само парите се битни.Оне нив како да ги нема се однесуваат како духови на пазарот незнам што им се случува ама сегашниот менаџмент е катастрофа.Или нека го сменат или нека ги купи некој друг.Е сеа другиве оператори да видиме...Другите поголеми градови имаат свои кабелски со голем трафик и конкурентни цени ама не е доволно.
море и нив да ги купат бугари да дај Господ
ќе сменат и тие нешто само по неколку години кога кејблтел ќе се прошири и сите клиенти ќе им ги зема

колку ми се кретенски рекламите на т хоме
велат брзини до 40 Мбит а цена од само 899 ден
како ние да сме шути и да си помислиме дека за само 899 ден ни даваат брзина од 40 мбпс а во тој пакет од 899 ден има фантастични 15 гб :mad:

и попрво ОНЕ ќе понуди флет отколку овие швабите стегнати

Мене ми се чини или страната им е падната?Мене не ми ја отвара
им беше падната
пред неколку знам оти по неколку пати во денот пратам статистика и дури и си запишвам имав 6500 мб и ко гледам 200 ми пишеше,си викам шо им стана на овие па да ми го избришат трафикот ама другиот ден се по старо и така да моментално имам 16 гб и мора да штедам :( а имам еден дома кој само јутјуб гледа и во еден ден 5 гб заминаа в бунар,ОК и торентите беа криви тука
ебате животот со штедење:mad:

а денес сонвав дека сум ја гледал страната на кејблтел т.е мапата,во кој градови го има кејблтел и верувале или не како шо си гледам јас на мапата дека има во Скопје,Штип,Велес,Прилепебаго и гледам пиши и Битола

и само си реков - имало Господ
ама тоа беше само сон.....:(
ахххх пуст е овој живот кучешки со посрани 50 гб:)

едит

во последните 4-5 дема ИП-то ми е два пати сменето
да не имам сега динамичка?
како порано шо беше
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
море и нив да ги купат бугари да дај Господ
ќе сменат и тие нешто само по неколку години кога кејблтел ќе се прошири и сите клиенти ќе им ги зема

колку ми се кретенски рекламите на т хоме
велат брзини до 40 Мбит а цена од само 899 ден
како ние да сме шути и да си помислиме дека за само 899 ден ни даваат брзина од 40 мбпс а во тој пакет од 899 ден има фантастични 15 гб :mad:

и попрво ОНЕ ќе понуди флет отколку овие швабите стегнати

им беше падната
пред неколку знам оти по неколку пати во денот пратам статистика и дури и си запишвам имав 6500 мб и ко гледам 200 ми пишеше,си викам шо им стана на овие па да ми го избришат трафикот ама другиот ден се по старо и така да моментално имам 16 гб и мора да штедам :( а имам еден дома кој само јутјуб гледа и во еден ден 5 гб заминаа в бунар,ОК и торентите беа криви тука
ебате животот со штедење:mad:

а денес сонвав дека сум ја гледал страната на кејблтел т.е мапата,во кој градови го има кејблтел и верувале или не како шо си гледам јас на мапата дека има во Скопје,Штип,Велес,Прилепебаго и гледам пиши и Битола

и само си реков - имало Господ
ама тоа беше само сон.....:(
ахххх пуст е овој живот кучешки со посрани 50 гб:)

едит

во последните 4-5 дема ИП-то ми е два пати сменето
да не имам сега динамичка?
како порано шо беше
Кај мене ништо не се смени адресата.
ПС Замисли и Неотел ги покачи пакетите
www.neotel.com.mk
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Кај мене ништо не се смени адресата.
ПС Замисли и Неотел ги покачи пакетите
www.neotel.com.mk
неееееееееееее :confused:
а колку беа старите пакети
и ме нервира брзината на WiMax од скромни 5 мбпс и колку ќе потрошиш со Мбпс за еден месец? 200 гб? ако цел ден седиш на писито и спушташ оти знам јас на телекабел како е ко плаќав 1500 за флет и на крајот 250 гб потрошив

а имаат своја оптика неотел?

онтопик

на старата ИП околу 1-1,5 година колку шо ја имав ми пишеше неотел а ко ми ја сменаа од овој месец ми беше од мак телеком и на последната промена пак неотел ми пиши

спид тест



0,25 ама во пичкини долој :LOL:

еве со мак телеком

 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
неееееееееееее :confused:
а колку беа старите пакети
и ме нервира брзината на WiMax од скромни 5 мбпс и колку ќе потрошиш со Мбпс за еден месец? 200 гб? ако цел ден седиш на писито и спушташ оти знам јас на телекабел како е ко плаќав 1500 за флет и на крајот 250 гб потрошив

а имаат своја оптика неотел?

онтопик

на старата ИП околу 1-1,5 година колку шо ја имав ми пишеше неотел а ко ми ја сменаа од овој месец ми беше од мак телеком и на последната промена пак неотел ми пиши

спид тест



0,25 ама во пичкини долој :LOL:

еве со мак телеком

Неотел има своја оптичка инфраструктура која им беше како рбетна за да ги поврзат базните станици но еве полека почнаа да прават своја мрежа за обичен интернет.Да се надеваме дека наскоро ќе ги спуштат цените до некоја прифатлива цена за да можеме да си уклучи секој бидејќи и сега не е прескапо ама сепак не за сечиј џеб.
Инаку брзината на Неотел е таква затоа што нема многу корисници на WiMax интернет и не им се исплати.Исто за поголеми брзини треба и појака инфраструктура.
Јас одамна имав Неотел ИП на Телекабел ама ми се смени и сега е Македонски телеком.Разлика што знам.Со неотел некогаш јебеше сеа со Македонски телеком и мислам подобро.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
само уште да беа ФЛЕТ пакетите ќе беше супер или имаат сеуште слаба мрежа
и да имаат оптика до обичниот смртник исто така ФЛЕТ

јас па Неотел ИП имам можи 2 години и не 24/7 туку 25/8 имам нет
само 2-3 пати имам забележано да снема нет ама кратко трае и еве сега последен пат ко снема беше пред некој ден ама имаа соопштение дека ќе има кратки прекини од телекабел поради надградба
само каква надградба е во прашање?????????

мене само лимитот ме нервира од телекабел
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
само уште да беа ФЛЕТ пакетите ќе беше супер или имаат сеуште слаба мрежа
и да имаат оптика до обичниот смртник исто така ФЛЕТ

јас па Неотел ИП имам можи 2 години и не 24/7 туку 25/8 имам нет
само 2-3 пати имам забележано да снема нет ама кратко трае и еве сега последен пат ко снема беше пред некој ден ама имаа соопштение дека ќе има кратки прекини од телекабел поради надградба
само каква надградба е во прашање?????????

мене само лимитот ме нервира од телекабел
Бог знае каква надградба е тоа кај мене во Штип немало надградба со години.Ај јави им се и прашај дали имаат намера да ги зголемат пакетите.Јас се јавив ама не се јавува никој
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
а мене мислиш ќе ми се јават?

им се немам јавено 2 години и не планирам извини ама нерви да си кинам и да трошам кредит не планирам оти немам фиксен и не мислам да одам ни до наплатниот центар (и да се изнервирам)

друг ако мисли да оди/или да се јави нека кажи, ако сака

јас повеќе немам воља да им се јавувам
чекам само кејблтел да се прошири во цела МКД, од овие умрените на ништо не се надевам
и да понудат ФЛЕТ џабе ќе е ако останат на овие никакви брзини од 8/0,5 мбпс наместо да понудат и тие 20-30 мбпс па и поголеми брзини....

доксис 3.0 кај е??????????
или то за нив само важи а за "почитуваните клиенти" dial up и ограничен
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
а мене мислиш ќе ми се јават?

им се немам јавено 2 години и не планирам извини ама нерви да си кинам и да трошам кредит не планирам оти немам фиксен и не мислам да одам ни до наплатниот центар (и да се изнервирам)

друг ако мисли да оди/или да се јави нека кажи, ако сака

јас повеќе немам воља да им се јавувам
чекам само кејблтел да се прошири во цела МКД, од овие умрените на ништо не се надевам
и да понудат ФЛЕТ џабе ќе е ако останат на овие никакви брзини од 8/0,5 мбпс наместо да понудат и тие 20-30 мбпс па и поголеми брзини....

доксис 3.0 кај е??????????
или то за нив само важи а за "почитуваните клиенти" dial up и ограничен
Сега за сега само Скопје има целосен Доксис 3.0 а другите градови само во деловни,односно само деловни објекти и тие со врски.Се јавив и рекоа нема намера за зголемување на пакетите наскоро сметале дека нема потреба за тоа.На секој различно му кажуваат.Нешто конекцијата ми полуде овие денови пинг до небо пријавив проблем гајле им е.Сега ќе им поднесам приговор во АЕК па да видиме кој е попаметен.Кејблтел се од друга страна чудни.Кај мене секаде има освен во мојата населба и таа до мене.3 години им се јавувам и ништо.А се што треба да направат е еден ипол км инфраструктура.Да не те разочарувам ама чим толку не им се прави не па да се шират.
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Јас сум задоволен од телекабел.
 
Член од
21 март 2011
Мислења
86
Поени од реакции
40


За вакво лајно од интернет треба гратис ВЦ шоља да ти дадат кога се приклучуваш кај нив.
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154


За вакво лајно од интернет треба гратис ВЦ шоља да ти дадат кога се приклучуваш кај нив.
Пиши им маил кај мене беше 2 дена слична ситуација и ми го оправиа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom